Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przenoszę moje pytanie z innego tematu do owego. 

 

Posiadam multiroom 2x pace z dwoma kartami cameleon. 

 

Gdy przedłużałem ostatnio umowę 2 lata temu karty te nie działały pod nowe dekodery. 

 

Chciałbym mieć dostęp do aplikacji typu player i inne tj. mieć dekoder z dostępem do internetu. 

 

I teraz pytania. 

 

1. Czy jest możliwość wymiany obu dekoderów na wifipremiumbox+ i jakie są tego koszty? Aktywacja czy dodatkowo coś trzeba płacić. 

 

2. Z tego co czytam ten temat raczej jest możliwość wymiany jednego na wifipremiumbox+. Drugiego nie dają. Pasuje mi mieć też drugi z możliwością nagrywania. Wifibox+ nie ma wbudowanego dysku. Zostaje mediabox+, ale tutaj jest tylko możliwość podłączenia poprzez kabel. Czy można ten dobrać? I znowu jakie są koszty.  

 

Z tego co czytam na stronie nc+ to dają jeden z dyskiem, a resztę bez dysków. A można zrobić taki numer, że jeden wymieniam na wifiboxpremium a drugiego sobie zostawiam pace? 

 

3. Ostatnie a może najważniejsze. Czytałem iż w Lipcu były tu wklejane informacje na temat tego, że będzie kontrola sprzętu odnośnie odległości. Czy zostało to wprowadzone? Czy są takie plany. Nie ukrywam, że jak pewnie wielu nie koniecznie używam obu dekoderów w bliskiej odległości z tego też względu nie bardzo mi się widzi takowa opcja. 

Edytowane przez keysersoze88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch WiFi Premiumboxów nie dostaniesz na pewno. Tak samo nie pozwolą Ci zostać przy drugim PACE po wymianie. Karty cameleon bez problemu działają na Premiumboxach. Kiedyś można było je zostawić przy wymianie na premium, nie wiem jak teraz.

Do WiFiboxów+ (a także do Sagemcoma) można podpiąć pendrive/dysk na USB i mieć nagrywanie (min. 8GB).

Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keysersoze88. Kto Ci takich bredni naopowiadał? Jaka kontrola odległości? Nikt nie ma prawa wejść do Twojego domu. I chlopie czytaj. Tuż nad Toba masz odpowiedź co do wymiany sprzętu Pejs, bo przed Tobą pytał ktoś komu też nie za bardzo czytać się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keysersoze88

 

1. Nie. Możesz wymienić tylko jeden dekoder a dokładnie tylko główny PACE na wifipremiumboxa. Aktywacja jednorazowa 199 zł lub opłaty miesięczne. Jakie? Od 2 do 20 zł/mies. Jeśli umowa Ci się gdzieś teraz nie kończy to zapewne będziesz miał 10 zł/mies.

 

2. Jako drugiego nie dają już dekodera PVR, ani turbo, media, wifipremium czy PACE. Jak zdasz PACE do multiroomu to też już nie dostaniesz PACEa. Możesz nadal zostawić go jako dekoder dodatkowy do mr.

 

3. TAK. Chodzi o konieczność połączenia dekoderów w sieć LAN. Zostało to wprowadzone dla części abonentów, którzy posiadają mr po cyfrze z dwoma cameleonami, jako dekoder główny mają wifipremiumbox+ a jako dodatkowy wifibox+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuje mi się i muszę zmienić dekoder Sagemcom DSI83, który mam od nc+ od kilku lat, ale nie mam go przypisanego do mojej obecnej umowy (przedłużanej po wypowiedzeniu). Na kontrakcie mam dekoder Pace oraz multiroom i dwie karty Cameleon,na posiadaniu których oczywiście mi zależy. Czy w APS wymienią mi tego Sagemcoma i co najlepiej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienią. Możesz dobrać dekoder ale teraz to już za 20 zł/mies. Kiedyś była akcja wydawania za 0 zł do samej karty nawet w multiroomie. Nie skorzystałeś?

 

Jedyna szansa ma dekoder za 0 zł do MR to wydanie tego dekodera i do końca miesiąca podpisanie aneksu z dekoderem za 0 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to 4k ultrabox + współpracuje tylko z multiroom standard. Brak możliwości utrzymania multiroomu premium trzeba z niego zrezygnowąć. Czyli wielka DUUUUU.A. To znaczące ograniczenie multiroomu, jak dla mnie jest to nie do przyjęcia. No bo jak. Nagrywam sobie film i chcę go zobaczyć w sypialni na 2 dekoderze a tu du.pa nie ma takiej możliwości. Jedyne co to można ogladać programy w wczasie rzeczywistym. Duży krok w tył, słowem strzał w kolano.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to 4k ultrabox + współpracuje tylko z multiroom standard. Brak możliwości utrzymania multiroomu premium trzeba z niego zrezygnowąć. Czyli wielka DUUUUU.A. To znaczące ograniczenie multiroomu, jak dla mnie jest to nie do przyjęcia. No bo jak. Nagrywam sobie film i chcę go zobaczyć w sypialni na 2 dekoderze a tu du.pa nie ma takiej możliwości. Jedyne co to można ogladać programy w wczasie rzeczywistym. Duży krok w tył, słowem strzał w kolano.

I to tylko z dekoderem WIFI BOX + , z dekoderem Box+ są jakieś problemy . Bynajmniej jest tak w moim przypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów z boxem tylko jest problem z MAC adresem dekodera 4K w przypadku jak jest to dekoder główny MR ale to tylko w niektóeych przypadkach.

 

Dekoder działa z mr nie ważne czy nowa umowa, przedłużenie czy nawet w trakcie. Warunek - nie da się na niego wymienić w trakcie posiadania mr.

 

A mr premium już od dawna nie jest wspierany nawet na innych dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat

 

Pozwolę się nie zgodzić z Tobą. Ja do dzisiejszej wymiany na dekoder na 4K posiadałem multiroom premium w konfiguracji mediabox + box(mydelniczka). Wymienić można pod warunkiem zdania dodatkowego dekodera (wyłączenia opcji multiroom). po około 5 minutach wskakuję opcja wymiany na dekoder głównego na 4k, która składa z 99zł aktywacji, 15zł czynsz najmu , dalej ponownego uruchomienia opcji multiroom i tu kolejna aktywacja 99zł i czynsz najmu 10zł. Po za tym, jak komuś zależy na możliwości nagrywania i odtwarzania materiałów na dodatkowym dekoderze, to pozostaje w/w opcja i dokupienie dysku zewnętrznego 3,5 cala z osobnym zasilaniem i mamy namiastkę opcji "premium".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat

 

Pozwolę się nie zgodzić z Tobą. Ja do dzisiejszej wymiany na dekoder na 4K posiadałem multiroom premium w konfiguracji mediabox + box(mydelniczka). Wymienić można pod warunkiem zdania dodatkowego dekodera (wyłączenia opcji multiroom). po około 5 minutach wskakuję opcja wymiany na dekoder głównego na 4k, która składa z 99zł aktywacji, 15zł czynsz najmu , dalej ponownego uruchomienia opcji multiroom i tu kolejna aktywacja 99zł i czynsz najmu 10zł. Po za tym, jak komuś zależy na możliwości nagrywania i odtwarzania materiałów na dodatkowym dekoderze, to pozostaje w/w opcja i dokupienie dysku zewnętrznego 3,5 cala z osobnym zasilaniem i mamy namiastkę opcji "premium".

Nie bardzo rozumiem z czym się nie zgadzasz? Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat

 

"Dekoder działa z mr nie ważne czy nowa umowa, przedłużenie czy nawet w trakcie. Warunek - nie da się na niego wymienić w trakcie posiadania mr."

 

To opisałem jak można wymienić w trakcie trwania umowy z opcją multiroom.

Edytowane przez waldek1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keysersoze88. Kto Ci takich bredni naopowiadał? Jaka kontrola odległości? Nikt nie ma prawa wejść do Twojego domu. I chlopie czytaj. Tuż nad Toba masz odpowiedź co do wymiany sprzętu Pejs, bo przed Tobą pytał ktoś komu też nie za bardzo czytać się chce.

 

Zarzucasz mi brak czytania a sam też nie poczytałeś  :wink:  Przejrzałem w tym temacie w okolicach Lipca jest napisane, że niektórzy dostali maile z kontrolą odległości. 

 

 

@keysersoze88

 

1. Nie. Możesz wymienić tylko jeden dekoder a dokładnie tylko główny PACE na wifipremiumboxa. Aktywacja jednorazowa 199 zł lub opłaty miesięczne. Jakie? Od 2 do 20 zł/mies. Jeśli umowa Ci się gdzieś teraz nie kończy to zapewne będziesz miał 10 zł/mies.

 

2. Jako drugiego nie dają już dekodera PVR, ani turbo, media, wifipremium czy PACE. Jak zdasz PACE do multiroomu to też już nie dostaniesz PACEa. Możesz nadal zostawić go jako dekoder dodatkowy do mr.

 

3. TAK. Chodzi o konieczność połączenia dekoderów w sieć LAN. Zostało to wprowadzone dla części abonentów, którzy posiadają mr po cyfrze z dwoma cameleonami, jako dekoder główny mają wifipremiumbox+ a jako dodatkowy wifibox+.

 

AD1 

Umowa mi się teraz kończy. Mam dwa pace. Starczy mi wymienienie jednego Pace na wifipremium. Drugi może zostać Pace. Tylko chce to dostać za frikacza. Są szanse? 

 

AD2 

Chce zdać jednego pace na wifpremiumboxa+, a drugi może zostać pace. 

 

AD3 

Trzecia kwestia odnosząca się do dwóch pierwszych. Ewentualnie zamiast pace drugiego mogę wymienić na wifibox+. Za Free. Tylko pod jednym warunkiem, żeby nie było tej kontroli odległości. Tzn. Jeden dek mam tu, a drugi w razie czego mogę mieć za 500 km. Czy wszystkich objęła ta kontrola odległości? Czy jakiś wybranych? 

 

Bo mocno się zastanawiam czy zmieniać pace moje dwa. Zależy mi na paru aplikacjach z wifipremiumboxa+, ale z drugiej strony nie chce mieć żadnej kontroli odległości. Jak to więc z nią jest?  

 

Aha i ile zajmuje np. jeden dwu godziny film GB. Jakbym miał jednego deka bez dysku w jakiego USB musiałbym się zaopatrzyć. 

Edytowane przez keysersoze88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...