Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W trybie czuwania to sobie ruski rok moga czekac , ustaw glowny i dodatkowy na kanale 11 TVP 1HD, zadzwon pod nr 22 310 45 45 nastepnie wybierz 1 a potem 3 i wstukaj pierwsze 12 cyfr nr karty, w ciagu 15 min oba dekodery powinny otrzymac pliki konfiguracyjne i wszystko powinno ruszyc. Pamietaj, dopoki nie ruszy dodatkowy oba musza byc na kanale 11 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Od jakiegoś czasu dodatkowy dekoder do Multiroom Std - stary, biały duży nbox (umowa podpisana jeszcze w czasach n-ki) - miewa takie momenty, że coś mu "odbije" i nie czyta karty. Muszę wówczas kartę wyjąć i włożyć ponownie, za którymś razem wszystko wraca do normy. Nie jest to jakoś strasznie irytujące, dzieje się raz na jakiś czas, ciężko to określić. Czy coś takiego kwalifikuje się pod jakąś wymianę dekodera czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mr standard i nastepujacy problem z nim: dekoder główny nbox turbobox i 1 dodatkowy sagem DSI83-dzieje się coś takiego ze codziennie trzeba go wylaczyc z pradu poniewaz przy zmianie kanalu robi sie czarny ekran(czasami po wlaczeniu tv rano dziala kilka godzini potem przy zmianie robi czarny ekran lub po wlaczeniu tv po zmianie 2,3 kanalow robi czarny ekran, pomaga tylko wylaczenie z pradu),menu dekodera jest dostepne , zakladka multiroom jest ok(dekodery ma przydzielone IP i sa połaczone,status polaczenia ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie otrzyma Sagema 83/87 tylko WiFi Box+, ile razy można pisać..... :?

 

Wygląda na usterkę czytnika,wwiec podlega wymianie. Oczywiście już takiego samego szrotu nie dostaniesz po wymianie. Otrzymałesz Sagema DSI 83/87 lub WiFi box a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma poprosiła mnie o pomoc w rozwiązaniu problemu jaki ma z multiroomem bezprzewodowym (Standard HD). Zestaw to czarny Nbox recorder + biała "mydelniczka" + router Netgear N300 + 2 adaptery Netgear WNCE2001.

Wszystko przez kilkanaście miesięcy działało bezproblemowo. Kłopoty pojawiły się przed kilkoma tygodniami i polegają na tym, że co kilkanaście dni dekoder dodatkowy nie dostaje uprawnień i brak jest odbioru. Sygnał z anteny OK. Pomaga reset wszystkich urządzeń, ale na"winnego" wygląda mi router. Niby nie problem, ale kobieta jest "lewa" technicznie i nie potrafi sobie poradzić z resetem. Zasugerowałem połączenie kablowe. W rachubę wchodzi około 25 m kabla.

Mam pytanie czy to nie za dużo i czy skrętka ma być ekranowana czy tez niekoniecznie, bo musi być położona obok kabli antenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. A teraz następne pytanie. Instalacja nie jest podłączona do internetu i byłem przekonany że dekodery należy spiąć kablem skrosowanym, ale w temacie "FAQ – Instalacje dla Multiroom Standard HD" znalazłem informację :

Kabel skrosowany nie jest obecnie wymagany przy bezpośrednim połączeniu dekoderów.

Jak to w końcu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna = ekranowana :) Ale jak nie kupisz najtańszego szajsu to na 25 metrów pójdzie bez problemów.

 

Pozwolę się nie zgodzić.

Do wielu zastosowań wystarczy zwykły UTP 5-tej kategorii.

Po co dopłacać do skrętki ekranowanej (droższej i grubszej) oraz do ekranowanych wtyków i gniazd i utrudniać sobie montaż, tam gdzie nie występują zakłócenia i nie ma tego typu wymagań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

LAN/WiFi - Będziesz musiał dobrać (jak nie masz) jako główny Turbo, Media (nowa karta) albo Premiumbox (zostaje karta którą masz) a jako dodatkowy WiFiBox+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr77sat

Witam. Posiadam dwa dekodery Pace z kartami Cameleon i mam mozliwosc przedluzenia umowy , tylko za jeden dekoder juz chca 20 zl. Czy jest mozliwosc wymiany jednego PVR-a na wifibox+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam multiroom na starych zasadach. Niedługo zamierzam przedłużyć umowę. Chciałbym jednak pozbyć się pace pvr i philips pvr. Zastanawiam się nad zmianą dekoderów na nowe. Czy jeśli dostałbym mediaboxa i wifiboxa, to podpięcie pierwszego kabelkiem do routera, a drugiego po wi-fi lub też kabelkiem do routera, rozwiąże sprawę multiroomu? Jakie rozwiązanie ewentualnie byłoby najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic nke. I bede chcial 2 dekodery dodatkowe. Od czego zależy ze dostane jako głowny wifipremiumbox+ i 2 dodatkowe wifibox+ ? Czy jest wogole mozliwosc ze takie otrzymam? Bo chce polaczyc wszystkie za pomoca wifi tylko do autoryzacji, nie chce uzywac do innych celow internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...