Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko do waszej wiadomości kable zkrosowane stosowało się kiedyś do połączenia dwóch urządzeń bez pośrednictwa switcha obecnie urządzenia potrafią automatycznie rozpoznać takie połączenie i NIE MA POTRZEBY do stosowania kabli zkrosowanych na pewno nie stosuje się ich do połączenia urządzenia z routerem/switchem stosowanie takich kabli może stwarzać problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nigdy wcześniej nie miałem MR. Teraz jednak chciałbym z tego skorzystać. Chodzi o jeden dodatkowy telewizor. Nie mam możliwości przewodowego podłączenie do neta, czy routera któregokolwiek z deków. Wszystkie urządzenia działają u mnie na zasadzie wi-fi, ale router jest w takim pomieszczeniu, że nie da się do niego podłączyć przewodowo żadnego deka. Czy w takim razie mogę liczyć na MR tylko na zasadzie wi-fi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nigdy wcześniej nie miałem MR. Teraz jednak chciałbym z tego skorzystać. Chodzi o jeden dodatkowy telewizor. Nie mam możliwości przewodowego podłączenie do neta, czy routera któregokolwiek z deków. Wszystkie urządzenia działają u mnie na zasadzie wi-fi, ale router jest w takim pomieszczeniu, że nie da się do niego podłączyć przewodowo żadnego deka. Czy w takim razie mogę liczyć na MR tylko na zasadzie wi-fi?

 

Można wykorzystac adaptery PLC i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do waszej wiadomości kable zkrosowane stosowało się kiedyś do połączenia dwóch urządzeń bez pośrednictwa switcha obecnie urządzenia potrafią automatycznie rozpoznać takie połączenie i NIE MA POTRZEBY do stosowania kabli zkrosowanych na pewno nie stosuje się ich do połączenia urządzenia z routerem/switchem stosowanie takich kabli może stwarzać problemy

 

 

mam instrukcję od MR jeszcze z N-ki i tam jest napisane, że kable skrosowane....

 

PS. skrosowane a nie zkrosowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam instrukcję od MR jeszcze z N-ki i tam jest napisane, że kable skrosowane....

 

Piszący instrukcje nie wiedział co pisze.

Począwszy już od fast ethernet norma stały się moduły transceiverów z fukcją auto MDI/MDIX.

 

Przełącznik i kabelek skrosowany to była era 10Mbit/s. Gdzie środkowa para był rezerwowana dla telefonii, dwie dla ethernetu a pozostała wolna dla zaawansowanych telefonów dla specjalizowany central.

Wprowadzenie fast-ethernetu to odejście od uniwersalnego kabla/gniazdka - telefon i komputer.

 

Rzadko spotyka sie transceivery bez funkcji auto MDI-MDIX (nie opłaca się już "dzielić" produkcji przy takiej skali) - jeśli spotkamy takie to przy skrosowanym połączeniu może pojawić się problem wykorzystania dwóch par do transmisji w celu podwyższenie możliwej przepustowości.

 

Porządny "switch" tak co ma coś więcej niz funkcje huba (aby huba można było nazwać switchem to musi mieć obowiązkowo zaimplementowany protoków spannig-tree! inaczej nie można nazwać go switchem! - makreting masówki komnsupcyjnej "wymyślił" sobie brednię że switch oznacza 100 Mbit/s a hub 10Mbit/s ...) i wydajność nie przycinającą pasma dla każdego z gniazd to taki "switch"ma każde z gniazd pracujące w trybie auto MDI-MDIX. Ba nawet karty sieciowe wbudowywane w laptopy też mają auto MDI-MDIX (laptop - dreambox połączone normalnym patchcordem - nie krosowanym! - oczywiście bezprobleomowe działanie sieci)

 

"Nowa generacja" rodem z zamierzchłych czasów sprzed 2000 roku. :mrgreen:

 

Można wykorzystac adaptery PLC i po kłopocie.

 

A ja wtedy to PAR i do likwidacji smieć zakłocający odbiór radiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody powinny być ethernet, skrosowane podłączasz od każdego dekodera do rutera i przeprowadzasz konfigurację ( automatycznie lub ręcznie) jak masz problem to dzwonisz na info i tam się dopytujesz ( ja swój MR konfigurowałem 2 tygodnie :crazy: .......no ale to było zaraz po połączeniu platform, teraz chyba idzie to szybciej) :D

 

Tylko do waszej wiadomości kable zkrosowane stosowało się kiedyś do połączenia dwóch urządzeń bez pośrednictwa switcha obecnie urządzenia potrafią automatycznie rozpoznać takie połączenie i NIE MA POTRZEBY do stosowania kabli zkrosowanych na pewno nie stosuje się ich do połączenia urządzenia z routerem/switchem stosowanie takich kabli może stwarzać problemy

 

 

Ja już zgłupaiłem :shock: Ch olera, nie znam się na tym... To w końcu zamówić kable skrosowane czy zwykłe? Czy na obu rodzajach będzie działało i nie ma to już teraz znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Pytanie do przedstawicieli/konsultantów/apsów NC+ (lub osób zaznajomionych w temacie) dotyczące multiroomu.

 

Od dawna nie siedzę w temacie więc proszę o informacje.

 

Moja znajoma ma pakiet NC+, dekoder BOX+ wraz z kartą.

http://ncplus.pl/oferta/dekodery/box-hd-pvr-ready

 

Umowa do końca tego roku. Długoletnia klientka C+/NC+.

 

Chciałaby dobrać do tego multiroom (nigdy wczesniej go nie miała) do drugiego TV dla dzieci, ale na starych zasadach, czyli "sam dekoder + karta" od NC+ (mogą być ze sobą sparowane, to akurat nie jest ważne).

 

!!! Uwaga !!!

Zaznaczam, w grę NIE WCHODZI (!!!) nowy multiroom NC+ na zasadzie łączenia dekoderów poprzez sieć (czy to kablową LAN, czy WiFi), ze względu na zrobiony co dopiero remont dwupiętrowego domu. Nie ma szans na ciągnięcie kabli ani żadne WiFi (brak zasięgu, tłumienie ścian i żelbetowych stropów). Jeden TV na parterze, drugi TV na poddaszu, kable od anten już wczesniej puszczone. Amen :)

 

Więc co może uzyskać (sprzęt + jego koszty), bo konsultantka na infolinii NC+ wciska jej tylko multiroom po LAN/WiFi + routery, access pointy itp.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Napisałem jasno, że musi to być dekoder wraz z kartą, może być sparowany. Sama karta nic jej nie da, bo musiałaby zakupić własny dekoder, a tak dostałaby od NC+ za jakąś tam opłatę aktywacyjną.

 

Żadne powerliny nie wchodzą w rachubę. Tylko niezależny dekoder od NC+.

 

Czyli nie da się dobrać multiroomu wraz dekoderem i kartą, bez zabawy w sieć komputerową LAN/WLAN/PowerLine ?

 

Obecnie posiada dekoder BOX+ http://ncplus.pl/oferta/dekodery/box-hd-pvr-ready

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Napisałem jasno, że musi to być dekoder wraz z kartą, może być sparowany. Sama karta nic jej nie da, bo musiałaby zakupić własny dekoder, a tak dostałaby od NC+ za jakąś tam opłatę aktywacyjną.

 

Żadne powerliny nie wchodzą w rachubę. Tylko niezależny dekoder od NC+.

 

Czyli nie da się dobrać multiroomu wraz dekoderem i kartą, bez zabawy w sieć komputerową LAN/WLAN/PowerLine ?

 

Obecnie posiada dekoder BOX+ http://ncplus.pl/oferta/dekodery/box-hd-pvr-ready

 

Pozdr.

Proste...podpisać dwie umowy i dostaniesz dwa nie zależne tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...