Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Fotodetektor Fakt, zapomniałem o tym. Fajny ten tuner, ale może coś tańszego by się znalazło? :) Jak już tu zacząłem pisać, to zadam jeszcze jedno pytanie, bo tego Wifiboxa jeszcze nie podłączyłem do Mediaboxa i będę się za to zabierał w najbliższym czasie. Jak polecacie najlepiej to zrobić? Router jest w pokoju nr 1, Mediabox w pokoju nr 2, a Wifibox w pokoju nr 3. Antena o średnicy 80 cm z konwerterem quad, gdzie dwa przewody będą podłączone do Mediaboxa, trzeci do Wifiboxa, a czwarty do dekodera Cyfrowego Polsatu w pokoju nr 4 :D To nie będzie dla mnie problemem (oczywiście oprócz wiercenia i przeciągania kabli), bardziej zastanawiam się jak połączyć te dekodery. Czy wystarczy że Mediabox i Wifibox będą wspólnie podłączone do routera? Warto inwestować w jakieś access pointy, czy lepiej zrobić to kablami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej zastanawiam się jak połączyć te dekodery. Czy wystarczy że Mediabox i Wifibox będą wspólnie podłączone do routera? Warto inwestować w jakieś access pointy, czy lepiej zrobić to kablami?

 

Kwestia czy masz możliwość położenia przewodu do tunerów czyli skrętki. Jak będzie to uciążliwe to tylko zakup routerów.

Masz sieć w domu to pozostaje zakup jakiegoś urządzenia co będzie działać w trybie klienta i połączysz go z tunerem głównym.

WifiBox ma własną kartę. Weź pod uwagę odległości między routerami. Jak będą za duże to będzie rwało połączenie. Najlepiej sprawdzić wczesnej zasięg sieci programem z pozycji komputera lub np. telefonu z odpowiednią aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kosztów więc dojdzie, oprócz konwertera trzeba będzie dokupić jakieś AP pod WiFi, bo kabli do ethernetu nie będę ciągnął po ścianach (przynajmniej router mam). Kurde, to nie takie chop siup jak sobie wyobrażałem.

Jeżeli mogę zapytać doświadczonych użytkowników, jak wygląda sprawa z awaryjnością sprzętu? Jak działa to działa, czy jest to jakieś wzmożone?

No i czy w związku z tym, że nowsze tv mają teraz już wszystkie sloty na karty CI, to nie można było wymyślić tak, żeby nie trzeba było dodatkowego dekodera? Pewnie chodzi o to, żeby nie było można łatwo obejść że tak powiem "diagnostyki użytkownika" :D

Ale teraz do nowej umowy dają dekodery z wifi, więc nie powinieneś ich potrzebować. Wszystkie tv mają sloty na karty CI, ale w większości telewizorów (zwłaszcza tańszych) nie ma tunera do telewizji satelitarnej. Widzisz, bo w kablówce jest z tym łatwiej, jak nie jesteś ich klientem to teoretycznie nie idzie do Ciebie sygnał, więc mogą rozdawać moduły CI, bo prawdopodobieństwo współdzielenia abonamentu z kimś znajomym jest niskie. Natomiast w telewizji satelitarnej odbierasz sygnał z własnej anteny, więc trzeba jakoś rozwiązać kwestię multiroomu. W Cyfrowym Polsacie jest to rozwiązane tak, że co jakiś czas niespodziewanie wyskakuje komunikat o konieczności zamienienia kart między dekoderami lub modułami. Cyfra+ w pewnym momencie zaryzykowała i zaczęła wydawać dwie luźne karty, przez co sporo osób praktykowało dzielenie abonamentu na pół, po starcie nc+ kiedy była zła prasa zaczęto wydawać te karty bezpłatnie. Nie rozwiązało to problemu, bo coraz więcej osób ma w domu 3 telewizory lub więcej a wydawanie trzech kart byłoby zbyt dużym ryzykiem. Platforma n a później nc+ wprowadziły więc ograniczenie nakazujące łączyć dekodery w jedną sieć. Jest to dość skuteczne zabezpieczenie przed powszechnym dzieleniem abonamentu (bo jak ktoś choć trochę zacznie się interesować tematem to zauważy, że można to obejść), ale w tym przypadku konieczny jest dekoder i to jest chyba jedyny powód, dla którego moduły nie są dostępne w standardowej ofercie nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że idzie obejść, zwłaszcza jak się ma dobrego sąsiada za ścianą :). Tak samo jak w kablówce (chociaż tu zdecydowanie łatwiej). No to skoro dekodery mają WiFi to przynajmniej jeden problem z głowy. Kable się przedłuży to odejdzie też i drugi. Czekam na decyzję odnośnie ekstraklasy (czy oprócz nc+ do wyścigu włączy się FOX, czy BeiN albo ktoś inny - decyzja niby w styczniu) i zamawiam. Jak wygląda sprawa z awaryjnością, autoryzacją itp. Są jakieś problemy? W kablówce wszyscy wokół mają problemy z zawieszającymi się dekoderami. I tu właśnie moduł CAM jest idealnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Jestem tutaj świeży i mam pytanie o multiroom w nc+, ale chce to zrobic za pomocą netclone+.

 

Minowicie mam w domu trzy dekodery:

- ITI 2851s

- ITI 5800s ( z zainstalowaną enigmą )

- ITI 2850st - ten dekoder był zakupiony jako Telewizja Na Karte HD

 

Czy da się to ogarnać na tych dekoderach?

Ten nbox od telewizji na karte napewno jest parowany z kartą.

Domyślam sie ze do poprawnego działania tego clone+ wymagana jest jedna karta, a reszta odbywa sie tymi adapterami przez wifi.

 

O ile jestem pewny że te pierwsze dwa dekodery powinny sobie poradzic i nie bedzie raczej problemu to ten ostatni chyba może sie bronić ze względu na parowanie z kartą N.

 

Nie wiem jak wyglada sprawa wgrania do niego enigmy2, i czy gdyby sie udało to enigma załatwi sprawe.

Czy nie lepiej kupić jakiś inny dekoder.

 

Aaaaa no i mam abonament w nc+

 

Prosze o pomoc tutaj bądź na PW - moze przy okazji ktos inny skorzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie netClone+ - ten z adapterem WiFi

 

Nie wiem czy mam karte Cameleon. Jak moge to sprawdzić?

 

Nie bede ukrywał ze chcemy wspólnie ze szwagrem podzielic sie abonamentem :)

 

Mamy taki zestaw dekoderów jak podałem.

 

Jestem pewny ze na nboxie z telewizji na karte żadna inna nie podejdzie bo jest parowany z kartą dedykowaną do niego.

 

Dekoder z enigmą czytał tv na karte hd - nie pamietam jak z tym abonenckim pierwszy dekoderem

 

Powiedzmy że ten pierwszy dekoder abonencki robiłby za główną baze i tam bedzie karta.

Natomiast dekoder z enigmą i ten od tv na karte miałyy być tymi jakby odbiornikami ....

 

Wiec zakładamy ze ten z enigmą bedzie działał - bo karta abonencka na nim działa bez problemu.

I zostaje kwestia tego dekodera z tv na karte.

 

Biorac taki układ, mamy MR na trzech paczkach, abonament na pół itd.

 

Nie wspominajac o tym że można jedna karta ogarnąć az 6 dekoderów - jak to tam jest ujete - 6 stref

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze do niego musisz i tak mieć MR w NC+ wykupiony?

 

Za FAQ z ich strony:

 

- Czy netCLONE+ wymaga wykupionej u operatora usługi Multiroom?

- Tak. netCLONE+ to rozwiązanie, które poszerza możliwości usługi Multiroom operatora.

 

Jak chcesz korzystac w różnych lokalizacjach, trabsmisja będzie szła przez Internet. Musisz być świadom tego, że dekoder oczekuje bardzo szybkiej odpowiedzi od karty. Jeżeli nie masz w obu lokalizacjach dostępu do Internetu gdzie masz bardzo niskie opóźnienie, rzędu kilku ms, moga być problemy. Zapomnij o tym jeżeli korzystasz z jakiegoś operatora komórkowego (LTE). U mnie opóźnienie w godzinach szczytu (Plus LTE) dochodzi do 100-150ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej - mieszkacie w jednym domu ze szwagrem? czy w dwóch różnych, oddalonych od siebie o x km. Pytanie czy będziecie używac Internetu do tego multiroom.

Za MR z NC+ płacisz zgodnie z ofertą lub jak sobie wynegocjowałeś. Szczegóły masz na stronie operatora.

 

Jak ten internet radiowy jest zrobiony - tak jak pisałem - jeżeli opóźnienia będą za duże, to będzie Wam krzaczyć. Dekoder wysyła zapytanie o uprawnienia do karty i oczekuje odpowiedzi w ciągu powiedzmy 10ms. Jeżeli jej nie dostanie, uważa że karta jest wyciągnięta. Jeżeli opóźnienie pomiędzy Waszymi domami (łączami internetowymi) będzie zbyt duże, nie będzie to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego schematu:

s5r9zcd8y93v_t.jpg

 

Nie ma żadnego innego sposobu, albo oddzielnie kalbel do każdego dekodera albo nie zadziała :| Te 2 dekodery po spliterze sie nawzajem zablokują :?

 

Czy jeżeli będę te 2 blokujące się dekodery używał nie w tym samym czasie - to powinno działać? Czyli czy spliter może w instalacji być (tak fizycznie)?

 

Zazwyczaj żona w kuchni nie ogląda w tym samym czasie co w pokoju.

Rozumiem, że jakby zdarzyła się sytuacja włączenia obu i by się zablokowały, to wyłączenie zasilania powinno rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier mieszka blisko mnie - w zasadzie dwa domy dalej - jakieś góra 500m.

I on ma właśnie abonament nc+, z dwoma dekoderami które wymieniłem, a ja mam ten nbox na karte HD.

 

On sobie stosuje w domu urządzonko RFL Link 100 ( chyab tak sie to nazywa ), i nie ma aktywnego MR. Ma jakies karty abonenckie itp - nie jestem w temat zagłebiony. Ale napewno nie ma aktywnej usługi MR.

 

Myslelismy o tym samym w wersji RFL 600 - do 600 metrów ale nie ma jak sprawdzić i sie boimy że wydam kase a nic z tego nie bedzie nawet przy widzacych sie antenach zewnętrznych.

O kablu nie ma mowy miedzy nami bo szwagier to jest drugi dom za moim i dzieli nas inny sasiad.

 

Dlatego ten NET CLONE+ byłby chyba najlepszy z tego wszystkiego.

I teraz kwestia dekoderów.

Bo skoro u niego działa na RFL bez MR, to i tutaj powinno działać bez aktywnej usługi, tyle że mój dekoder jest parowany.

 

Nie wiem czy dobrze myśle ale na chlopski rozum tak by to mogło wygladać.

U niego karta abonencka wraz z tym adapterem NetClone+, i u mnie to samo ale bez karty.

 

Generalnie MR nie drogi - 10zł od deka, ale skoro mamy swoje dekodery w domu to po co przepłącać....

 

I co o tym myslicie? To pierwsa sprawa

 

A teraz kwestia neta. U mnie ping jest 32ms

Ale skoro jest to rozwiazanie strefowe, czyli że moge korzystac z tego w dowolnym miejscu to jak to sie ma do latencji neta?

Przeciez gdyby wszystko zalezało od pinga to by to było bezsensu. Przeciez zdecydowana wiekszosc uzytkowników bedzie miala słabe osiagi neta, i raczej nie zdecyduje sie na zakup tego ustrojstwa.

To już pomijam że my chcemy to zrobić na odległosć, bo urządzenie jest po to zeby zroic sobie MR w domu - przez ściany.

 

Czy te pingi to mają być pomiedzy naszymi domami? Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adriamo. Jeśli ten w pokoju będzie wyłączony, to ten w kuchni będzie śmigać. Tak więc ten spliter może w takim przypadku pozostać. One się nie zblokują tylko ten w kuchni nie będzie miał sygnału.

 

@potnej. Skoro chcecie użyć abonamentu szwagra to ten clon odpada, ponieważ on ma kartę cameleon. Jednak będziecie musieli użyć RF 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kolego - ma karte Cameleon - wlasnie gadalismy.

 

To Ty pisałes włąśnie o tym Cameleonie.

 

Czyli radzisz RFL 600?

 

Napewno wtedy poszłyby dwie anteny zewnętrzne.

 

A co poradziłbyś żeby zrobić z moim dekoderem który jest parowany:

Mam ITI - 2850ST - telewizja na krte HD

Pewnie jakby wgrał enigme 2 to by było po sprawie, ale szwagier czytał ze z nim jakies problemy są, i procek trza zmieniać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...