Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czwartą godzinę próbuję skonfigurować te [beep]ne WR702N żeby łączyły się jako client z moim routerem.

 

Wpierw wyskakiwał komunikat:

"BRAK POŁĄCZENIA Z INTERNETEM

Prawdopodobny problem po stronie

dostawcy internetu.

Spróbuj później."

 

Teraz wyskakuje:

"błędny adres ip sprawdz konfiguracje swojego polaczenia internetowego i sprobuj ponownie"

chodzi o te DHCP, trzeba coś pozmieniać?

 

Ja już nie mam siły - to jest wyższa szkoła jazdy - brak słów - w necie wszyscy zachwalają te WR702N, że tak łatwo je się konfiguruje.

 

Jest tu może jakiś monter z Katowic lub okolic i chce zarobić parę złotych? ja chyba sobie z tym nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytałem że yoytube na mediabox nie odtwarza niektórych filmów chyba tych z veneo . Czy da się to jakoś naprawić przez aktualizację?

Kolego a szyfrowanie masz takie dano na routerze i AP bo wiem że kiedyś mialem z tym problem podczas łączenia routera iAP. Poprostu się nie widziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tego linka. Z tego poradnika tez korzustalem krok pp kroku i tez nie dziala. Np. Steona 6 w tym pdf-ie tabelka nr 3, czyli tekst na szarym tle - robie tak jak napisali, czyli zostawiam wr702n z nowymi ustawieniami podlaczony do kompa w polaczeniach sieciowych wracam do poprzednich ustawien a mimo wszystko wr702n nie laczy sie z routerem i nie ma dostepu do internetu. Kilka razy przerabialem wszystko krok po kroku bez sukcesu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urządzenia są sprawne to musi działać bo tu nie ma żadnej filozofii. Sprawdź jeszcze czy w routerze nie masz ustawionej na sztywno puli adresów IP które mogą się z nim łączyć. Sprawdź jeszcze jakie masz ustawione szyfrowanie na routerze i AP (wep,wpa) u mnie na ap tplinka mialem z tym problem. Nie było połączenia między nim a routerem. Mimo obsługi różnych szyfrowań działało tylko na wpa.

Aha i ustaw na komputerach które masz w sieci sztywne adresy ip. U mnie po podpięciu wszystkiego gdy włączyłem multiroom na pc nie miałem Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urządzenia są sprawne to musi działać bo tu nie ma żadnej filozofii. Sprawdź jeszcze czy w routerze nie masz ustawionej na sztywno puli adresów IP które mogą się z nim łączyć. Sprawdź jeszcze jakie masz ustawione szyfrowanie na routerze i AP (wep,wpa) u mnie na ap tplinka mialem z tym problem. Nie było połączenia między nim a routerem. Mimo obsługi różnych szyfrowań działało tylko na wpa.

Aha i ustaw na komputerach które masz w sieci sztywne adresy ip. U mnie po podpięciu wszystkiego gdy włączyłem multiroom na pc nie miałem Internetu.

 

No właśnie coś jest schrzanione w tej komunikacji między wr702n w trybie klient i głównym routerem.

 

Powiedzcie mi tylko czy w samych tunerach też trzeba coś wpisywać/zmieniać czy wszystko powinno działać po podłączeniu automatycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunerach masz tylko możliwość ustawień automatycznych i ręcznie. Wszędzie pisze że przy podłączeniu przez wifi wystarczą ustawienia automatyczne ale ja osobiście wszytko bym ustawił przez ustawienia ręczne na sztywno (IP,maska ,DNS)

Sprawdź jeszcze te ustawania o których pisałem. Zmień szyfrowanie na WPA na routerze i AP i wstaw wszędzie sztywne IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój tplink 702 powinien mieć swój adres IP z całej innej puli, nie używany przez inne routery, modemy itp np ustaw mu 192.168.80.1 wtedy dhcp zmieni sobie na 192.168.80.100 i przykładowo z tym adresem połączy się twój tuner. Tuner ustaw na stały adres IP z puli dhcp twojego głównego rutera np 192.168.1.115, maske 255.255.255.0 a bramę na 192.168.1.1 jeśli taki adres na twój głowny ruter. DNS ustaw na tpsa lub 8.8.8.8.

W takim układzie twój tplink 702 będzie przezroczysty i dostanie będzie pracował na IP z końcówka .115

Sorry za może niezbyt składowy język, ale trochę się spieszę, a chce ci pomoc bo to na prawdę nic skomplikowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ich cały multiroom to jest jeden wielki szajs. Nie mogę oglądać nic na drugim telewizorze, bo MR połączony za pomocą TP linka nie wykrywa mi głównego dekodera. Dzwoniłem kilkanaście razy i nic. Nikt nie potrafi mi pomóc. Chcieli przysłać jakiegoś prywatnego montera. Krzyknął sobie za wizytę 80 złotych, więc podziękowałem. Co najśmieszniejsze, konfiguracja tp linka jest prawidłowa, router wi-fi działa bez zarzutów, a oni nie mogą zdiagnozować przyczyny. Chciałem wymienić dekoder, to powiedzieli, że nie ma podstaw:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konfiguracja była by prawidłowa to by działało. Albo po[beep]one coś w ustawieniach albo sprzęt do bani. Ja akurat mam połączone wszytko kablem ale kilka dni temu u kumpla podłączaliśmy właśnie przez wifi. Po ustawieniu wszystkiego ręcznie wszytko śmiga aż miło także jeszcze raz sprawdź ustawienia albo wezwij jednak tego montera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanie dotyczące nagrywania w mediaboxie. Wcześniej miałem Pace PVR HD i tam jak włączyłem nagrywanie w połowie filmu to zaczynało nagrywać od momentu naciśnięcia REC. Wczoraj oglądałem film na mediaboxie i chciałem nagrać końcówkę (ok godziny) filmu. Nacisnąłem REC a dziś widzę że film jest nagrany od samego początku. Jak to się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni spędziłem w szpitalu, a teraz powrót do tematu.

 

Przed przymusową przerwą przedłużyłem umowę na neostradę. Teraz będzie do 80Mb/s vdsl, w piątek przyjdzie monter montować nowy router to może jemu uda się coś zdziałać i podłączyć te WR702N do Funboxa z neostrady.

 

Zdaję sobie sprawę, że instalacja jest raczej banalna, robię gdzie jakiś prostu błąd o całość nie działa.

 

Macie jakieś doświadczenia WR702N + Funbox Neostrada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...