Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak czytam jak co niektórzy mają utrudnienia z tym MR jeśli chodzi o zestawy conax to czasami się zastanawiam czy to Conax jest tak lewym systemem czy ludzie ABD nie ogarniają tego. Łaczenie dekoderów kablem ethernetowym bez kabla od głowicy sat.

Czy ktoś gdzieś w Europie ma jeszcze taki tragiczny MR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom Premium - nie musisz podłączac anteny do drugiego dekodera tego od multiroom. Wtedy to na dekoderze od multiroom oglądasz stream kanałow z dekodera głownego.

Dekoder głowny musi miec podłączony dwa kable od anteny sat.

Taki ich wynalazek nieudolnie skopiowany z innych dekoderow na linux - E2.

Możesz podłączyc antenę do dekodera multiroom w opcji premium to wtedy działa to lepiej.

 

Poza tym łączenie dwoch dekoderow razem ma niby zapobiec użytkowaniu dekodera dodatkowego w innym miejscu niż dekoder głowny.

Biorąc pod uwagę że jest to do obejscia niezbyt im się to udało. Poza tym w dekoderze dodatkowym jest karta Cameleon działa na własnym dekoderze.

Ja i tak wolę dwie nieparowane karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli ktoś ma w domu tylko router 54mbit ? przecież taki router nie ogarnia streamu HD kanałów lepszej jakości niż pseudo HD .

Co do zapobiegania łaczenia w innym miejscu to i tak jest do obejścia kiedyś zrobilśmy z kolesiami hardcorowe połaczenie ponad 100 metrowy kabel ale łacznie bo to nie był 1.No i graliśmy w Quake czy NFS lub chatowanie i działało tyle że to były czasy skrętki .

Ciekawe jak będzie wyglądać MR jak przyjdą kartki Conax/Nagra bo takie mają być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przecież już Ci to pisaliśmy. W MR po wifi idą tylko uprawnienia i ma to na celu zapobieganie sytuacji, jaka jest powszechna na MR po Cyfrze+, gdzie jedną kartę masz Ty a drugą szwagier na drugim końcu miasta albo i dalej. Oczywiście jak wszystko da się to obejść, ale nie jest to takie proste jak w poprzednim wypadku.

Co innego MR Premium (raczej rzadko spotykane), tam po sieci oprócz uprawnień może iść sygnał, ale nie musi i obojętnie, czy ktoś ma router 54m czy w standardzie ac to nie powinien korzystać z wifi, tylko z kabla, bo na wifi to nie będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to wyjaśnia dlaczego tyle ludzi kiedyś miało C+ :)

2 karty = 1 abonament, czyt, jedna karta w Szczecinie u "cioci", druga w Warszawie u Ciebie.

Premium w promocji 99 zł / 2 = 49.5 zł i miałeś wszystkie kanały i z HBO i z Canal+.

 

Szkoda, że wcześniej nie czytałem satkuriera, bo o tym dobrobycie dowiedziałem się z tego forum. C+ nie była droga, za 70 zł można było mieć Canal+ bez HBO. Nie wiem dlaczego ludzie określali, że C+ była bardzo droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mam głupie pytanie ale kompletnie nie znam się na multiroomie. Przymierzam się do zakupu nc+ i chciałbym też oglądać tv w drugim pokoju, czy jest taka możliwość żeby nie przeciągać tam przewodu antenowego? Jeśli tak to w jaki sposób to się połączy z dekoderem głównym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to będzie działało? Przecież było pisane, że w MR Premium nie jest przesyłany jeden kanał tylko zawartość całego transpondera, to przeszło 100 Mbit, wiem, że PLC teoretycznie przenosi takie prędkości, ale znajomemu przycinało po PLC IPTV od Orange, które przesyła maksymalnie do trzech kanałów naraz.

 

Jeżeli nie chcesz ciągnąć kabla antenowego do drugiego pokoju musisz mieć położoną skrętkę (taki kabel jak do Internetu) między dekoderami, ale żeby nie było żadnych problemów zalecane jest jednak podłączenie tej anteny. Aha, i to jest droższa opcja, czyli MR Premium, dostępny tylko w punktach sprzedaży i wtedy możesz mieć maksymalnie 2 dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszły miesiącu kończy mi się umowa. Mam obecnie MR z 2 kartami i do tego Pace PVR+ sagem

Chciałbym teraz odbierać nc+ na 3 tv a na 2 mieć opcje vod, i z tego co wyczytałem aby ta opcja działała muszą to być dekodery od nc+. Wiem, że zwiększając ilość tv będę musiał oddać 1 kartę.

 

Na jakie dekodery najlepiej wymienić moje obecne(jakie do nich adaptery wifi) i jaka wiązać się będzie z tym opłata za wypożyczenie ? Czy trzeci dekoder także musi być od nc+ ? czy mogę kupić sobie obojętnie jaki, bo nie chce płacić za aktywacje 49zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie przeczytasz co tu się pisze? VOD będziesz miał na jednym deku. Na pozostałych tylko nagrywanie. Nie zdajesz jednej karty, tylko wszystko co masz po C+. Na dzień dobry zapłacisz + - ok. 200 do tego za dzerżawe 5-10zł/m i opłata za MR 20/m. W promocji może za MR zjadą z ceny na kilka m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przy przedłużaniu umowy na 24 mies MR Standard kosztuje 0 zł przez 12 miesięcy oraz 10 zł kolejne 12 mies, aktywacja dekodera dodatkowego 0 zł. Pozostaje tylko do zapłaty aktywacja za dekoder główny :D Jeśli bedą 2 dodatkowe to za 2 dodatkowy 49 aktywacji i od razo 10 zł mies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...