Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje Ci net Clon+, ale musisz mieć wykupiony MR

 

Mam MR - 2 cameleony, ale obydwie karty są używane.

Z tego co zrozumiałem z krótkiej instrukcji, to w nowej lokalizacji musiałbym posiadać antenę SAT, a jest to niemożliwe (brak balkonu, brak zgody administracji).

Czy jakaś inna opcja wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przejrzałem kilka stron tego wątku i stronę ncplus, ale niestety nie znalazłem potrzebnej mi informacji.

Wie ktoś może czy do opcji MRStandard mogę dobrać jakiś dekoder z dyskiem? Mam mediaboxa i mydelniczke, teraz bym potrzebował jeszcze jeden, ale z dyskiem. Cenniki tez nic nie mówią na ten temat.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze do niego musisz i tak mieć MR w NC+ wykupiony?

 

Za FAQ z ich strony:

 

- Czy netCLONE+ wymaga wykupionej u operatora usługi Multiroom?

- Tak. netCLONE+ to rozwiązanie, które poszerza możliwości usługi Multiroom operatora.

 

Jak chcesz korzystac w różnych lokalizacjach, trabsmisja będzie szła przez Internet. Musisz być świadom tego, że dekoder oczekuje bardzo szybkiej odpowiedzi od karty. Jeżeli nie masz w obu lokalizacjach dostępu do Internetu gdzie masz bardzo niskie opóźnienie, rzędu kilku ms, moga być problemy. Zapomnij o tym jeżeli korzystasz z jakiegoś operatora komórkowego (LTE). U mnie opóźnienie w godzinach szczytu (Plus LTE) dochodzi do 100-150ms

 

Ważne żeby łącze było stabilne i nie gubiło pakietów. Zastanawia mnie zasada działania netclone+, żeby stworzyć tunel potrzebny jest zewnetrzny adres IP. Neclone+ tego nie wymaga, więc musi istnieć jakiś centralny serwer dzięki któremu dwa clony+ mogą się zobaczyć. Kto nam zagwarantuje istnienie tego serwera bez którego urządzenia są bezużyteczne i tego że nie są na nim zbierane nasze dane ? wiekszość ludzi wpina je do swoich lokalnych sieci. Co jeżeli nc+ nagle kupi te firme , wiecie jakie mogą byc konsekwencje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tym wyrobem przemawia marka firmy, która go produkuje. Oni od lat zajmują się splitterami. Najpierw był Green, potem Clone+. Wszystko bardzo popularne i prawie ;-) niezawodne.

 

Sprawa tego gromadzenia danych na zewnętrznym serwerze tez mnie zastanawia. Musze trochę poszperać i zadzwonić do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci net Clon+, ale musisz mieć wykupiony MR

 

Mam MR - 2 cameleony, ale obydwie karty są używane.

Z tego co zrozumiałem z krótkiej instrukcji, to w nowej lokalizacji musiałbym posiadać antenę SAT, a jest to niemożliwe (brak balkonu, brak zgody administracji).

Czy jakaś inna opcja wchodzi w grę?

Jakiś tani tuner z Enigmą (np. BSKA) i oglądanie streamu z tego dekodera za pomocą Openwebif i VLC. (Potrzebne jest jednak zewnętrze IP lub jakiś VPN i net bez limitów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Specjalnie się rejestrowałem żeby o to spytać :roll:

 

Multiroom standard, dziś montowany przez ekipę. Dekodery Wifibox Sagem DSIW74. O ile dekoder główny zaczął działać i działa normalnie to jest problem z dekoderem na drugim TV. Czekam dobre kilka godzin i pojawiła się ikonka "Multiroom" i zgodnie ze słowami instalatora powinien od razu pójsć sygnał a do tej pory tylko się pojawił komunikat " Dekoder zablokowany brak konfiguracji usługi multiroom. Wpisz kod konfiguracyjny lub poczekaj na automatyczne odebranie konfiguracji"

 

I teraz pytanie - coś jest jeszcze do zrobienia czy zostaje czekanie i liczenie na to, ze niedługo włączą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym skonfigurować internet w dekoderze Mediabox+, ale tu pojawia się pierwszy problem.

Mam router TP-LINK-WR841N, podłączyłem dekoder do tego routera przez Ethernet, wchodzę w ustawienia sieci i po naciśnięciu konfiguracji automatycznej wyskakuje mi komunikat, że konfiguracja poszła pomyślnie. W konfiguracji ręcznej wszystkie adresy mam "wyzerowane" - mogę prosić o pomoc jak to dobrze skonfigurować?

 

Chociaż teraz spojrzałem, że mogę oglądać nc+go TV, czy to oznacza, że jednak internet działa i został dobrze skonfigurowany?!

 

Jutro dopiero wezmę się za drugi dekoder, by podłączyć Multiroom, ale najpierw chciałbym skonfigurować internet w głównym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wchodzę w Diagnostyce w Sieci to faktycznie wszystko wydaje się być dobrze, są wszystkie adresy :)

Tak jak wspomniałem, jutro wezmę się za drugi dekoder. Mógłby ktoś podać jakąś instrukcję, od czego zacząć, itp.? Mam ten standardowy dekoder (przez 12m 0zł, a kolejne 12m 10zł) i będę chciał go jakoś połączyć z głównym dekoderem (Mediabox+) za pomocą wifi. Będzie tam jakaś zakładka Multiroom czy coś w tym stylu? Bo w Mediaboxie nic takiego nie mam i ciekawi mnie jak to będzie wyglądać.

 

Mam jeszcze inne pytanie, nie dotyczy MR, ale... Chodzi m.in. o C+ Family HD i Family2 HD (ale też TVN HD i inne HD) - te programy mi nie działają: "Proszę sprawdzić, czy dekoder jest prawidłowo podłączony do anteny". Wydaje mi się, ze problem leży w jakości sygnału. Diagnostyka, Miernik sygnału: Siła czasami 100%, 95%, a jakość czasami 30%, 15%.

Dodam, że C+ Sport HD działa, raz mi coś przycięło. Sporo kanałów HD działa, ale są takie, które nie działają. Pobawić się z anteną? W tym leży problem? Nie wiem jaką mam obecnie antenę (może 60 cm, ale nie mam pewności, jutro zmierzę), ale od NC+ mam dostać 80 cm, więc jeśli mam 60 cm to na pewno wymienię [te 20 cm będzie robić dużą różnicę?], a jeśli mam 80 cm to co w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby łącze było stabilne i nie gubiło pakietów. Zastanawia mnie zasada działania netclone+, żeby stworzyć tunel potrzebny jest zewnetrzny adres IP. Neclone+ tego nie wymaga, więc musi istnieć jakiś centralny serwer dzięki któremu dwa clony+ mogą się zobaczyć. Kto nam zagwarantuje istnienie tego serwera bez którego urządzenia są bezużyteczne i tego że nie są na nim zbierane nasze dane ? wiekszość ludzi wpina je do swoich lokalnych sieci. Co jeżeli nc+ nagle kupi te firme , wiecie jakie mogą byc konsekwencje ?

 

po przeczytaniu tego wątku i wątku na openlinksys forum napisałem do nich.

wklejam odpowiedź od centrum obsługi firmy PYCH:

 

Witam,

 

tak, aby wszystko działało, urządzenia netCLONE+ korzystają z centralnego serwera. netCLONE+ korzystają z autorskiego oprogramowania działającego na zasadzie VPN (ang. Virtual Private Network). Rolą serwera jest ustanowienie połączenia między konkretnymi urządzeniami netCLONE+ (a co za tym idzie, między dekoderami) i dzięki jego użyciu możliwe jest tworzenie sieci Multiroom bez posiadania stałego adresu IP. Po ustanowieniu połączenia z pomocą serwera urządzenia zaczynają komunikować się bezpośrednio ze sobą i serwer przestaje brać udział w wymianie danych. Jest to dokładnie taka sama zasada działania, jaką wykorzystują takie aplikacje, jak np. Skype.

 

Oprócz tego urządzenie netCLONE+ raz na kilka minut wysyła do serwera komunikat z aktualną wersją oprogramowania sprzętowego - jest to konieczne dla mechanizmu automatycznych aktualizacji oprogramowania. W naszym systemie zapisywana jest jedynie data i godzina zgłoszenia oraz wersja oprogramowania w tej chwili - służy to także diagnostyce, w razie zgłoszenia problemu od Użytkownika jesteśmy w stanie stwierdzić natychmiast, czy urządzenie posiada dostęp do Internetu.

 

Poza tym nasz serwer przechowuje dane, które są dostępne z poziomu panelu online, czyli konfiguracje sieci, stref i urządzeń (w tym hasło do sieci WiFi urządzenia netCLONE+) - dzięki temu możliwe jest wygodne zarządzanie wszystkim z poziomu panelu online.

Witam

Specjalnie się rejestrowałem żeby o to spytać :roll:

 

Multiroom standard, dziś montowany przez ekipę. Dekodery Wifibox Sagem DSIW74. O ile dekoder główny zaczął działać i działa normalnie to jest problem z dekoderem na drugim TV. Czekam dobre kilka godzin i pojawiła się ikonka "Multiroom" i zgodnie ze słowami instalatora powinien od razu pójsć sygnał a do tej pory tylko się pojawił komunikat " Dekoder zablokowany brak konfiguracji usługi multiroom. Wpisz kod konfiguracyjny lub poczekaj na automatyczne odebranie konfiguracji"

 

I teraz pytanie - coś jest jeszcze do zrobienia czy zostaje czekanie i liczenie na to, ze niedługo włączą?

 

u mnie po podłączeniu wszystkiego też tak miałem. myślałem, że to wina netclonów, ale napisali mi, że trzeba czekać na nc+ i że czasami aktywacja trwa nawet kilka dni. telefon do nc+ pomógł i chwilę później wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkim boju udało mi się skonfigurować Multiroom. Od ponad 3 godzin działają dwa dekodery i oby tak już zostało :D

 

Mam tylko pytanie, w dodatkowym dekoderze (Box+) w "Instalacja" mam "Multiroom Premium HD", ale w umowie mam "Multiroom Standard HD" i pytanie, czy tak powinno być, czy nie?

Dodam, że dzisiaj, podczas konfiguracji MR, nie obyło się bez kontaktu z infolinią i wyszło, że u nich w systemie jest MR Premium i konsultant musiał coś zmienić na MR Standard (a przynajmniej tak mówił, że musiał coś pozmieniać u nich tam w ustawieniach) i gdyby nie to, to raczej bym tego poprawnie nie skonfigurował. Dlatego pytam, czy to, że jest napisane MR Premium HD coś zmienia, czy też nie. Mógłbym do nich jeszcze raz zadzwonić, ale najpierw wolę zapytać tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca września Camele mają być dawane, a potem Caymany. Ale dla nowych na początek

 

No ok ale jak tych nowych będzie tyle co teraz czyli prawie 0 to jak sądzisz jak oni na tym wyjdą i co z setkami tysiącami tych co mają cameleony .

 

Druga sprawa czy te karty to seca/nagra czy czasem Conax/Nagra? Wiemy dobrze że chcą sie pozbyć tego co zalega.

 

Idąc tą terią to wychodzi na to że długo jeszcze sobie po używamy obecnych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyć jeszcze sobie od teraz do września ilu abonentów przybędzie pomijam tych odchodzących. Całe pół roku tylko że dziwny zabieg to jest. Kiedy zaprzestali wydawać karty Conax? i wydają tylko Cameleony. Ile umów na 24msc będzie podpisanych od teraz do września. Karty te Cayman wcześniej mogą trafić do kablówek tez? Takie same karty działają w Holandii BElgii i tam parowania nie ma ale jest licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...