Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli znikają mi kanały. Jak znikną te co oglądam to będę zmuszony do wymiany sprzętu. Obecnie mam 1 samą kartę Cameleon + 2 karta z dekoderem Pace który leży w szafie a karta działa z modułem aston.  Umowa na czas nieokreślony. Powiedzcie mi czy ten nowy moduł z ECP będzie działał w starym TV (zaznaczam że nie mam TV z 4K i nie interesuje mnie odbiór w tej rozdzielczości). Chodzi mi o to czy wszystkie kanały w wersji HD będą działać czy w ogóle mój TV nie obsłuży tego modułu. Jeśli nie obsłuży to czy wydają jakieś inne moduły aby mój TV działał. Ostatecznie mogę mieć dwa dekodery od nich ale nie chciałbym aby działały w sieci (czyli zostawiłbym Pace i dobrał jakiś drugi dekoder do drugiej karty). Możecie doradzić czy ostatecznie to by się sprawdziło? Nie zamierzam inwestować już w dekodery  linuksowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam Multiroom stary po C+ na 2 x Cameleonach (0 zł)

Dekoder to Pace (0zł) i drugi mój prywatny wykupiony Sagemcom DSI83 w sypialni.

 

Będę robił remont i chciałbym rozważyć opcje jakie mógłbym mieć przy okazji przedłużenia umowy (do końca sierpnia) dla TV w sypialni i Sagemcoma. Zależy mi na pozostaniu przy darmowym multiroomie i braku opłat za najem, Pace mi wystarcza.

 

W kwestii sagemcoma - mogę zostawić tak jak jest, schować kabel przy okazji remontu, ale zastanawiam się nad modułem CI ( telewizor w sypialni to Uppleva z Ikea to chyba był na matrycy Samsunga z ~2014), czy takie rozwiązanie by zadziałało i dostałbym moduł? Czy może mając jeden dekoder i dwa Cameleony jest szansa na drugi nowszy dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tony Soprano Tak moduły CAM są możliwe dla Abonentów ze starym Multiroomem post Cyfra+. Także jeśli masz tylko jeden dekoder główny w najmie, a do MR post Cyfra+ posiadasz tylko gołą kartę Cameleon bez wynajętego dodatkowego sprzętu, to możesz wymienić tą gołą kartę Cameleon na kartę Cayman z modułem CAM CI+ ECP jako sprzęt uzupełniający lub dobrać dekoder podstawowy WiFi Box+(Sagemcom DSIW74). Dekodery Sagemcom to wiesz jakie są i jak działają i ja osobiście nie polecam dekodera WiFi Box+. Odnośnie działania modułu CAM CI+ ECP, to musisz posiadać odbiornik z gniazdem na moduły CI+, bo jeśli posiadasz gniazdo zwykłe CI bez tego plusa, to nie będzie wtedy moduł Ci działał. Natomiast jak chcesz mieć pełen dostęp do audycji na kanałach 4K, to odbiornik musi posiadać gniazdo CI+ ze wsparciem zabezpieczenia ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzychu1108 Do nowego płatnego łączonego Multiroomu obecnie tylko są wydawane dekodery podstawowe WiFi Box+ produkcji Sagemcom i BOX+ tzw. mydelniczki produkcji ADB. Może na jesieni pojawią się dekodery 4K do Multiroomu.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lukx95 napisał:

@Tony Soprano Tak moduły CAM są możliwe dla Abonentów ze starym Multiroomem post Cyfra+. Także jeśli masz tylko jeden dekoder główny w najmie, a do MR post Cyfra+ posiadasz tylko gołą kartę Cameleon bez wynajętego dodatkowego sprzętu, to możesz wymienić tą gołą kartę Cameleon na kartę Cayman z modułem CAM CI+ ECP jako sprzęt uzupełniający lub dobrać dekoder podstawowy WiFi Box+(Sagemcom DSIW74). Dekodery Sagemcom to wiesz jakie są i jak działają i ja osobiście nie polecam dekodera WiFi Box+. Odnośnie działania modułu CAM CI+ ECP, to musisz posiadać odbiornik z gniazdem na moduły CI+, bo jeśli posiadasz gniazdo zwykłe CI bez tego plusa, to nie będzie wtedy moduł Ci działał. Natomiast jak chcesz mieć pełen dostęp do audycji na kanałach 4K, to odbiornik musi posiadać gniazdo CI+ ze wsparciem zabezpieczenia ECP.

Dzięki za odpowiedź.

 

TV nie ma 4k więc ECP nie potrzebne.

Gniazdo to CI+ także spoko.

 

A orientujesz się moze czy wymiana Cameleon na Cam CI+ z Caymanem jest darmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tony Soprano Tak wymiana gołej karty Cameleon z MR post Cyfra+ na moduł CAM CI+ ECP z kartą Cayman jest całkowicie darmowa i nie ma żadnych miesięcznych opłat za najem. Wymiana jest robiona bezpłatnie w związku z tymi zmianami w systemie kodowania.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 10:20, Bushiken napisał:

@brodokles pisał, że nie interesuje go 4K jedynie HD. Dlatego już o ECP mu nie wspominałem.

Mój TV to Samsung. Model: UE 40H6640SL . Posiada gniazdo CI+. 

To o jaki moduł się starać? Czy tylko jest możliwość dobrania modułu z ECP. A co dekodera Pace to zostawić czy wymienić na nowy bo ma on już sporo lat (jak wymienić to na jaki aby opłata była dalej 0zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wadu modułu CAM z ECP? Jakich kanałów na tym module nie będę mógł oglądać? Bo rozumiem, że Canal Plus 4K przy telewizorach Samsung jest niedostępne, a jak z resztą? I dodatkowo zapytam: Moduł wkładam do TV i instaluję sobie wszystko, a teraz pytanie: Czy na module bez problemu ustawię sobie listę ulubionych kanałów, czy to zależy od TV? Jak to od strony technicznej wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem kilkanaście stron na forum i nadal nie rozumiem co mam zrobić więc mam nadzieję, że w dobrym miejscu zadaję pytanie:

Mam C+ od samego początku, płacę abo w okolicy 150pln i  mam własny multiroom na 3 tv przez urządzenie od PyCH-a ( chyba to się nazywa splitter) karty połączone kablem telefonicznym i przez ostatnie kilka lat wszystko działało, ze dwa lata temu musialem dołożyć blocker, a teraz wszystko działa przez chwilę i gaśnie. Mam swoje dekodery 2xArriva 103 i 1xPACE.

Mam szarą kartę od nc+ ( więc to chyba cameleon się nazywa). 

Moje pytanie brzmi:

Czy nadal mogę sobie rozdzielać sygnał w domu i co muszę zrobić(czy kupić) żeby bez dodatkowych kosztów dla C+ dzielić na 3 TV. Nie mam TV 4K zwykłe SD mi wystarcza, bo max tv mi wyciagaja 1080p. 

Dziękuję za pomoc / wskazówki.

 

Rozumiem, że można podłaczyć i swoje i od C+ dekodery, tylko co mam zrobić jak nie świeci, wyciągam kartę na chwilę i za moment wpycham i działa przez jakiś czas.

Chyba, że się nie da to zamawiam od C+.

Edytowane przez macszo
doprecyzowanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, macszo napisał:

Witam,

przeczytałem kilkanaście stron na forum i nadal nie rozumiem co mam zrobić więc mam nadzieję, że w dobrym miejscu zadaję pytanie:

Mam C+ od samego początku, płacę abo w okolicy 150pln i  mam własny multiroom na 3 tv przez urządzenie od PyCH-a ( chyba to się nazywa splitter) karty połączone kablem telefonicznym i przez ostatnie kilka lat wszystko działało, ze dwa lata temu musialem dołożyć blocker, a teraz wszystko działa przez chwilę i gaśnie. Mam swoje dekodery 2xArriva 103 i 1xPACE.

Mam szarą kartę od nc+ ( więc to chyba cameleon się nazywa). 

Moje pytanie brzmi: 

Czy nadal mogę sobie rozdzielać sygnał w domu i co muszę zrobić(czy kupić) żeby bez dodatkowych kosztów dla C+ dzielić na 3 TV. Nie mam TV 4K zwykłe SD mi wystarcza, bo max tv mi wyciagaja 1080p. 

Dziękuję za pomoc / wskazówki.

 

Rozumiem, że można podłaczyć i swoje i od C+ dekodery, tylko co mam zrobić jak nie świeci, wyciągam kartę na chwilę i za moment wpycham i działa przez jakiś czas.

Chyba, że się nie da to zamawiam od C+.

Zapraszamy do tematu "Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce ". Kochana platforma utrudnia klientom którzy jej płacą grube pieniądze oglądanie na kartach kameleon.

Konieczna wymiana na dekodery operatora wraz ze sparowaną do nich kartą i konieczność płacenia za multiroom.

Ewentualnie wymiana na 1 dekoder i moduł Cam który można wsadzić bezpośrednio do tv lub dekodera.

Najlepiej zakupić moduły na Linuxie gdzie można obejść te zabezpieczenia operatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bushiken napisał:

Konieczna wymiana na dekodery operatora wraz ze sparowaną do nich kartą i konieczność płacenia za multiroom.

Ewentualnie wymiana na 1 dekoder i moduł Cam który można wsadzić bezpośrednio do tv lub dekodera.

Nic nie ma konieczna wymiana jak ma sie dekoder operatora. Jak ktoś  ie ma MR i dobierze dekider dodatkowy to płaci. Abonenci po C+ nie płacą. Chyba że chcą więcej niż 2 dekodery.

 

Godzinę temu, Bushiken napisał:

..Najlepiej zakupić moduły na Linuxie gdzie można obejść te zabezpieczenia operatora.

 

Moduły na linuksie.... :-D

 

Godzinę temu, Bushiken napisał:

Zapraszamy do tematu "Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce ". ..

Chyba sam nie czytałeś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

w takim razie jeśli chcę mieć w domu tv na 3ch różnych tv, bez 4k ( mam 10 letnie telewizory z wejściem CI bez plusa ) wiec wd tego co napisałeś wyżej, to mogę wziąć jeden za darmo od C+ i za 3eci dodatkowo zapłacić ? Mam C+ od początku istnienia. 

 

teraz mam sagemom dsi87 oryginał C+, bo na moim pace + 2x arriva 103 (I spliter PyCH po kablu telefonicznym) ciemność co chwila i musze wkładać i wyjmować karty i podobno niedługo nic nie bede widział.

 

a jeśli dekodery na Linuksie to który model ? Po WiFi żeby chodziło ? 

 

Dziękuję z góry za podpowiedź co mam zrobić.

Edytowane przez macszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety po dzisiejszym powrocie z urlopu zauważyłem ciemność na TVN turbo :( Mam dekoder pace + dwie karty cameleon od bodajże 6 czy 7 lat. teraz moje pytanie: czy muszę gdzieś dzwonić i dogadywać szczegóły wymiany na dwa niezależne dekodery z dwoma kartami czy tylko udaje się do pierwszego lepszego punktu nc+ i tam mi dokonają wymiany? Multiroom mam na dwóch niezalezych kartach po starej c+ i chciałbym aby nadal opcja Multiroom działała w taki sam sposób i była nadal bezpłatna. 

Edytowane przez buzzer
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, buzzer napisał:

Witam,

Niestety po dzisiejszym powrocie z urlopu zauważyłem ciemność na TVN turbo :( Mam dekoder pace + dwie karty cameleon od bodajże 6 czy 7 lat. teraz moje pytanie: czy muszę gdzieś dzwonić i dogadywać szczegóły wymiany na dwa niezależne dekodery z dwoma kartami czy tylko udaje się do pierwszego lepszego punktu nc+ i tam mi dokonają wymiany? Multiroom mam na dwóch niezalezych kartach po starej c+ i chciałbym aby nadal opcja Multiroom działała w taki sam sposób i była nadal bezpłatna. 

 

Witaj,

Cameleony obecnie idą na wymianę u każdego (email został rozesłany do abonentów) na Caymany. Obecne karty są przypisane do obecnych dekoderów i już nie będzie możliwości przekładania kart do innych dekoderów. Co do załatwienia sprawy, to nie ma sensu, by tracić kasę na połączenie z infolinią. Pamiętaj, że w kwestii wymiany dekoderów do multiroomu zawsze mało mogą zdziałać. Radziłbym udać się do salonu i powinieneś dostać kartę przypisaną do nowego dekodera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...