Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długo nie śledzę forum nc+ i mam pytanie: Czy zmieniło się coś w kwestii możliwości używania swojej własnej mydelniczki po multiroom premium? Czy dalej może służyć tylko za podstawkę pod kwiatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby się wzięło dwa dekodery dodatkowe z wifi, jeden połączyło z głównym przez wifi a drugi przez kabel Ethernet?

 

I czy jeśli dekodery mają te wifi, to czy koniecznie musi być połączenie przez Ethernet? Czy wystarczy samo wifi?

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie śledzę forum nc+ i mam pytanie: Czy zmieniło się coś w kwestii możliwości używania swojej własnej mydelniczki po multiroom premium? Czy dalej może służyć tylko za podstawkę pod kwiatki?

Zadzwoń na infolinię mając przygotowane dane sprzętu: Numer karty, numer seryjny odbiornika i numer conax, jeżeli sprzęt nie jest podpięty do aktywnego multiroom to Ci odblokują. Jak powiedzą, że się nie da, to poproś o konsultację z kierownikiem. W ciągu kilku dni miałem odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby się wzięło dwa dekodery dodatkowe z wifi, jeden połączyło z głównym przez wifi a drugi przez kabel Ethernet?

 

I czy jeśli dekodery mają te wifi, to czy koniecznie musi być połączenie przez Ethernet? Czy wystarczy samo wifi?

 

O co to tobie chodzi w sumie bo już nie wiem, no jak weźmiesz dekodery z WiFi to podłączasz je do tej samej sieci BEZPRZEWODOWO i działają. Już Ci pisałem wcześniej, że żaden kabel sieciowy nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co to tobie chodzi w sumie bo już nie wiem, no jak weźmiesz dekodery z WiFi to podłączasz je do tej samej sieci BEZPRZEWODOWO i działają. Już Ci pisałem wcześniej, że żaden kabel sieciowy nie jest potrzebny.

Po prostu jestem zmieszany, bo na stronie internetowej nc+ nie ma instrukcji połączenia dekoderów przez WiFi :/

 

Ale skoro normalnie można przez wifi to spoko :)

 

A jeszcze co do tego. Co jaki czas dekodery MR pobierają uprawnienia, tak aby mieć pewność że zostaną pobrane w ramach wifi?

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zostały wycofane?? Zostaną zastąpione czymś innym?

 

Zostały wyprzedane z magazynów. Tylko i wyłącznie sprzedaż detaliczna punktu pozostała

Po prostu jestem zmieszany, bo na stronie internetowej nc+ nie ma instrukcji połączenia dekoderów przez WiFi :/

 

Ale skoro normalnie można przez wifi to spoko :)

 

A jeszcze co do tego. Co jaki czas dekodery MR pobierają uprawnienia, tak aby mieć pewność że zostaną pobrane w ramach wifi?

Od 5 minut do 6h - tak mnie więcej wygląda częstotliwość sprawdzania połączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak jego nie ma, to pojawia się komunikat? :)

 

Czyli nie pobiera uprawnień raz na jakiś czas, np. tydzień i przez ten czas spokój? ;)

 

Co jeżeli w pokoju mam extender wifi do kontaktu (homeplug to w Polsce nazywają)? Jest oczywiście połączony z jedną siecią. Jeden dekoder mógłby być połączony z nim przez wifi, a główny i jeden dodatkowy z głównym routerem?

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla się czerwona plansza z informacją o braku połączenia, dekoder zablokowany.

Pobieranie uprawnień na kartę a sprawdzanie połączenia to dwie różne rzeczy.

Homeplug ma opcję wifi? Po co kombinować, jeśli masz każdy dekoder po wifi to połącz je z routerem. Jeśli główny jest bez wifi to połącz go kablem z homeplugiem lub z routerem, a resztę po wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e8l7lrz.png


 


Coś takiego u mnie wygląda. I układ dekoderów w pokojach też byłby podobny i router jest w rogu pokoju właśnie.


I własnie zasięg z głównego routera w pokoju nr 3 ledwo co dociera.


I pomyślałem, że można by połączyć dekoder przez tą wtyczką co rozszerza zasięg. W końcu ona na drugim końcu jest i tak połączona z routerem.


Będzie działać tak? :)


Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba już wolałbym wachlowanie kartami, niż te łączenie z siecią.

 

To weź mydelniczkę 2851S, od kilku miesięcy jak nie ma połączenia sieciowego można ja odblokować karta z dekodera głównego. Nie wiem tylko co jaki czas trzeba to robić i czy da się tak na stałe czy to tylko awaryjne rozwiązanie w razie braku sieci. Sam mam spięte wszystkie dekodery w sieć na stałe, a to odblokowywanie kartą testowałem tylko raz i działa :)

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...