Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystałem z porad znalezionych na forum i wykonałem tzw, twardy reset dekodera pracującego jako dodatkowy w opcji multiroom premium box+2851s. Jak zauważyłem po przywróceniu ustawień fabrycznych po uruchomieniu trzeba na nowo konfigurować ustawienia do opcji multiroom. Mam pytanie. Jeśli nie włączę opcji multiroom to dekoder będzie działał niezależnie od głównego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam umowę z nc+ na Extra+ z Canal+8. Posiadam mediaboxa i chciałbym dobrać multiroom na 2 dodatkowe telewizory. Absolutnie odpada opcja wiercenia i przeciągania kabli. Posiadam w domu Liveboxa 2 z Orange jednak w innym pomieszczeniu niż mediabox. Jak najlepiej to połączyć? Może jakiś router do mediaboxa żeby sciągał wifi i dobrać od nc+ dekodery z wi-fi. Jest taka możliwość? Ewentualnie wymiana mediaboxa na coś innego przy okacji kończącej się w styczniu umowy. Ugram coś z nimi? Jakie są wasze porady co do podłączenie multiroomu od mediaboxa  bez kabli i żeby koszty nie było zbyt duże? Z górzy dzięki za odp.

 

Znalazłem taki adapter wi-fi http:// :censored:  Czym jak podłączę go do mediaboxa to będzie ściagał sygnał z Liveboxa? Jeżeli tak, to starałbym się o to aby nc+ dało wifiboxy jako dodatkowe dekodery. Jest taka możliwość? Czy niestety dostanę zwykłe dekodery bez wi-fi i do wszystkich będę musiał kupować adaptery?

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś chyba konsul w APS nie kumaty w tym temacie. Jeśli potwierdzi się, że Sagemcom nie nadaje się do MR Premium to co proponujecie??? Mam w tej chwili kolejną mydelniczkę a problemy wciąż takie same. Czy mogę w takim układzie wymienić na coś innego? Przypomnę tylko że podstawowym dekoderem jest TurboBox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do moich problemów z mydelniczką w multiroom premium mam pytanie. Czy dekoder główny (Turbobox) a co za tym idzie jakieś ukryte w nim wady,  może być przyczyną wadliwego działania mydelniczki??? Generalnie nie ma z nim problemu jeśli chodzi o działanie indywidualne. Pytam, ponieważ po wykonaniu tzw. twardego resetu mydelniczki wszystko śmiga jak trzeba. W momencie kiedy mydelniczka uzyska nowe uprawnienia jako dekoder dodatkowy pojawiają się problemy. Dodam jeszcze, że wszystkie aktualizacje w Turboboxie są na czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż Ci się dzieje z mydelniczką? Piszesz tak ogólnikowo że nic nie wiadomo. Mydelniczka 2851 jest jedynym dekoderem wydawanym i współpracującym obecnie z MR Premium. Żaden Sagem ani inne wifiboxy nie działały nigdy w tej technologii i nie będą bo już nie ma opcji zakupu MR Premium. 


Witam,

 

Mam umowę z nc+ na Extra+ z Canal+8. Posiadam mediaboxa i chciałbym dobrać multiroom na 2 dodatkowe telewizory. Absolutnie odpada opcja wiercenia i przeciągania kabli. Posiadam w domu Liveboxa 2 z Orange jednak w innym pomieszczeniu niż mediabox. Jak najlepiej to połączyć? Może jakiś router do mediaboxa żeby sciągał wifi i dobrać od nc+ dekodery z wi-fi. Jest taka możliwość? Ewentualnie wymiana mediaboxa na coś innego przy okacji kończącej się w styczniu umowy. Ugram coś z nimi? Jakie są wasze porady co do podłączenie multiroomu od mediaboxa  bez kabli i żeby koszty nie było zbyt duże? Z górzy dzięki za odp.

 

Znalazłem taki adapter wi-fi http:// :censored:  Czym jak podłączę go do mediaboxa to będzie ściagał sygnał z Liveboxa? Jeżeli tak, to starałbym się o to aby nc+ dało wifiboxy jako dodatkowe dekodery. Jest taka możliwość? Czy niestety dostanę zwykłe dekodery bez wi-fi i do wszystkich będę musiał kupować adaptery?

 

Możesz połączyć sobie kablem internetowym Mediaboxa z Liveboxem i do tego dobrać 2 dekodery Wifiboxy w cenie 99zł + 10zł miesięcznie each - cena nie do ugrania, multiroom będzie Ci działać. Opcja jest też taka że przy aneksowaniu możesz wymienić Mediaboxa na WifipremiumBoxa za 49zł + 5 miesięcznie lub 199zl jednorazowo - dekoder bd się łączyć bezprzewodowo z Liveboxem i do tego 2x Wifibox które też bd się łączyć bezprzewodowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy z mydelniczką opisywałem już wcześniej, więc w skrócie wygląda to następująco. Dekoder podczas oglądania kanałów pracuje płynnie i nic nie wskazuje na problem, dopóki nie następuje wyłączenie. Po wyłączeniu po ok.2 min pojawia się zielona kontrolka a na podglądzie pojawia się ekran aktualizacji oprogramowania dekodera, która tradycyjnie kończy się błędem.a komunikat brzmi: transfer finalizing download - download failed DNL17 i po tym rozpoczyna się uruchamianie dekodera i ponownie komunikat, że jest nowe oprogramowanie itd. Oczywiście chcąc korzystać z dekodera zaznaczam aby pobrał aktualizację później i jakoś w ciągu dnia leci. Ale każdego ranka operacja ta powtarza się. W APS gdy zawiozłem samą mydelniczkę, konsul powiedział, że według niego wszystko jest ok i muszę mu przywieźć dekoder główny. Ponieważ do APS mam kawałek drogi, więc umówiłem się w następnym tygodniu na wizytę to może coś tam wymyśli. Pytałem o dekoder główny bo mam jeszcze jeden śmieszny problem w mydelniczce, który był także w poprzednim modelu. Otóż na niektórych kanałach mam inną nazwę a inne logo kanału. Z tym można jeszcze żyć, ale zastanawiające jest to, że mimo wymiany mydelniczki ten drugi problem nadal wygląda identycznie. Może twardy reset Turboboxa coś by dał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Aktualnie posiadam mediabox + biały dekoder w opcji multiroom, połączone tylko przez sieć LAN (bez ciągnięcia kabla antenowego), za pomocą kabla ethernetowego przy wsparciu transmiterów sieciowych. Prosiłbym o doradzenie i odpowiedzenie na kilka kwestii związanych z nc+, tym bardziej, że umowa kończy mi się w styczniu.

 

1. Dlaczego nc+ zrezygnowało z opcji multiroom premium? Co było powodem takiej decyzji?

2. Czy w multiroom standard, korzystając z tych nowych dekoderów wifi, istnieje możliwość połączenia dekodera dodatkowego z głównym, tylko za pomocą kabli ethernetowych, czyli w sieci LAN? Czy może jednak podłączenie kabla antenowego do dekodera dodatkowego również jest konieczne? Na stronie ncplus znalazłem informacje, że jest konieczne, ale na forach ludzie różnie piszą.

3. Jeżeli nie jest potrzebne podłączanie kabla antenowego do drugiego dekodera, to czym właściwie różni się opcja multiroom premium od standard?

4. Czy zostawić sobie mediaboxa z białym dekoderem dodatkowym przy przedłużeniu umowy czy lepiej wymienić na dekoder wifi 500gb z dodatkowym dekoderem wifi? Która opcja będzie korzystniejsza?

 

Jeżeli to możliwe to prosiłbym o odpowiedź na powyższe pytanie w punktach.

 

Edit: 5. przed chwilą założyłem konto, żeby móc napisać powyższego posta. Obrazek shinchana (avatar) został dodany bez mojej ingerencji. To zastanawiające, bo używałem tego obrazka na forum cdaction i może kilku innych, ale tutaj nigdy go nie dodawałem. Zastanawiam się jakim cudem się tu znalazł?

Edytowane przez KERMIz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają nc+ z dekoderem Pace i 1 szt. Cameleona. Zachciało im się MR (pomijam splittery). Czy przy takim zestawie jak mają jedyna możliwość to odpłatna zamiana na MR a'la n ?

 

Muszą wymienić pace na dekoder turbo/mediabox i do tego dobiera kolejny dekoder do MR - wtedy łączy kablami lub jakieś adapterki. Druga opcja to Wifipremiumbox jako główny i do tego Wifiboxy do MR - dekodery pomiedzy soba sie lacza dzieki routerowi.

Wszystko jest opisane na internecie, wystarczy poszukac. Oczywiscie wymiany sprzetow to opcje platne - tez wiele razy poruszane na forum - wystarzcy poszukac.

Cześć, 

 

Aktualnie posiadam mediabox + biały dekoder w opcji multiroom, połączone tylko przez sieć LAN (bez ciągnięcia kabla antenowego), za pomocą kabla ethernetowego przy wsparciu transmiterów sieciowych. Prosiłbym o doradzenie i odpowiedzenie na kilka kwestii związanych z nc+, tym bardziej, że umowa kończy mi się w styczniu.

 

1. Dlaczego nc+ zrezygnowało z opcji multiroom premium? Co było powodem takiej decyzji?

2. Czy w multiroom standard, korzystając z tych nowych dekoderów wifi, istnieje możliwość połączenia dekodera dodatkowego z głównym, tylko za pomocą kabli ethernetowych, czyli w sieci LAN? Czy może jednak podłączenie kabla antenowego do dekodera dodatkowego również jest konieczne? Na stronie ncplus znalazłem informacje, że jest konieczne, ale na forach ludzie różnie piszą.

3. Jeżeli nie jest potrzebne podłączanie kabla antenowego do drugiego dekodera, to czym właściwie różni się opcja multiroom premium od standard?

4. Czy zostawić sobie mediaboxa z białym dekoderem dodatkowym przy przedłużeniu umowy czy lepiej wymienić na dekoder wifi 500gb z dodatkowym dekoderem wifi? Która opcja będzie korzystniejsza?

 

Jeżeli to możliwe to prosiłbym o odpowiedź na powyższe pytanie w punktach.

 

Edit: 5. przed chwilą założyłem konto, żeby móc napisać powyższego posta. Obrazek shinchana (avatar) został dodany bez mojej ingerencji. To zastanawiające, bo używałem tego obrazka na forum cdaction i może kilku innych, ale tutaj nigdy go nie dodawałem. Zastanawiam się jakim cudem się tu znalazł?

 

1. MR premium nadal istnieje, dla przedluzajacych abonentow. Powodów moze byc kilka, pierwszy wycofywanie dekoderow adb z seri 2849/2850 z dvbt, drugie to ze wydawane jako jedyne do nowych umow wifipremium boxy nie sa przystosowane podobno do MR Premium, a moze to widzimis szefostwa :)

2. Dekodery z Wifi jak sama nazwa wskazuje lacza sie pomiedzy soba poprzez siec LAN bezprzewodow dzieki routerowi, ale drugi i kolejny MR musi byc podlaczony pod antene.

3. Musi byc podlaczony.

4. Po co ruszac cos co dziala? Jezeli nie przeszkadza CI opcja MR ktory masz obecnie to nie ma potrzeby zmieniania. Chyba ze chcesz koniecznie wydac 200zl na aktywacje sprzetowe i nie poczuc roznicy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Odnośnie punktu 4, to właśnie wcześniej zapomniałem dodać, że jestem zachwycony multiroomem premium a dokładnie tym, że w sypialni, gdzie mam drugi telewizor i dekoder nie muszę ciągnąć żadnych kabli antenowych przez całe mieszkanie i dodatkowo dzięki power adapterowi, mam telewizję gdzie chcę, tzn. gdzie postawię telewizor, dekoder i  gdzie wetknę adapter do wtyczki. Dla mnie super opcja a pytałem o multiroom standard bo jest tańszy o te 10 zł i pomyślałem, że skoro można też podłączyć po lanie (bez kabla anteny) to może warto zmienić. Ale dzięki temu co napisałeś, to wiem, że nie warto. 

Od siebie dodam, że dla mnie to szalenie dziwna decyzja z tym wycofaniem z oferty multiroom premium. Dla mnie ogromny krok wstecz. Mam nadzieję, że z biegiem lat, przy kolejnych modelach dekoderów wróci ta opcja.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dasz sobie wcisnąć nowego sprzetu, to pozostanie tak jak jest. Przynajmniej teraz, a któregoś dnia to i tak się zmieni.

No tak ale czy wiadomo jak to dalej będzie , np umowa mam do 04.17 przedłużę na 2 lata czy w trakcie mogą zaproponować mi MR na innych zasadach ?

czy jest jakieś info odnoście wygaszania camelów, Dodam że nie mam możliwości podłączenia 2 dekodera po wifi albo po kablu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacją o wycofywaniu Cameleonów jest to,ze nie są wydawane już do nowych umów. Oczywiście,że podczas umowy mogą Ci wymienić sprzęt.A jak masz np.prywatny..to dadzą operatora.

Edytowane przez Barti
Poprawiono literówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie organizacyjne bo po zmianie sprzętu nie wiem co i jak.

Mam obecnie zestaw Premiumbox WiFi + Box (chyba 2581). Wykupiony pakiet z multiroomem.

W dniu wczorajszym kurier dowiózł zestaw (zamówienie przez net), złożyłem, oba dekodery wpiąłem do sieci domowej. i pojawił się problem.

Dekoder główny po odpaleniu i kilkudziesięciu minutach oczekiwania najwyraźniej pobrał uprawnienia i działa na nim wszystko - zgodnie z umową. Dziwne natomiast jest to, że w opcjach nie ma w ogóle opcji multiroom. No i  tenże multiroom nie działa - dekoder czeka na uprawnienia.

 

Dzwoniłem na infolinię, gdzie poinformowano mnie, że w zasadzie nic nie powinno mi działać bo NC+ nie dostało jeszcze zwrotnie podpisanej umowy.

Zdziwienie było wielkie gdy rzekłem, że na głównym dekoderze wszystko działa (nie tylko FTA).

 

I pytanie  - czekać, bo tak ma być, czy coś skopałem / źle podłączyłem / mam zły soft w dekoderze (główny dek zaktualizował soft zaraz po odpaleniu).

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do bardziej odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rozumiem, że dekoder główny ściągnie także uprawnienia na multiroom i wtedy odpowiednia opcja pojawi się w sofcie dekodera (a obecnie jest "ukryta")?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...