Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden nagrywać i drugi oglądać z dostępem do timeshift przecież w Premium również można.

 

To "padło" polsatowskie do niedawna nie potrafiło odtworzyć nagrywanego programu dopóki nie skończyło się nagrywanie.Nie wiem czy już to poprawiono.Możliwość nagrywania dwóch pozycji też nie jest od początku dostępna tylko weszła po jakiejś aktualizacji.Ja mimo tych zalet nie przesiadłbym się na ten sprzęt.

 

Niestety soft do tunerów nc+ praktycznie przestał być rozwijany a o możliwościach sprzętu decyduje w dużej mierze oprogramowanie.I kółko się zamyka ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden nagrywać i drugi oglądać z dostępem do timeshift przecież w Premium również można.

To wiem. Mi chodzi o brak możliwości jednoczesnego nagrywania dwóch kanałów.

 

 

Nie wiem czy już to poprawiono.

Poprawiono. Chociaż co bardziej kumaci i tak wiedzieli jak obejść tę "przeszkodę".

 

 

Ja mimo tych zalet nie przesiadłbym się na ten sprzęt.

 

Ja mam tę (nie)przyjemność używać ich obu. I podzielam Twoją opinię, że WiFiPremiumBox jest lepszy od HD 7000. Zauważyłem tylko, że sztandarowy dekoder nc+ nie posiada tak podstawowej funkcji i jest to trochę uwłaczające dla nc+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Mi chodzi o brak możliwości jednoczesnego nagrywania dwóch kanałów.

 

Poprawiono. Chociaż co bardziej kumaci i tak wiedzieli jak obejść tę "przeszkodę".

 

Ja mam tę (nie)przyjemność używać ich obu. I podzielam Twoją opinię, że WiFiPremiumBox jest lepszy od HD 7000. Zauważyłem tylko, że sztandarowy dekoder nc+ nie posiada tak podstawowej funkcji i jest to trochę uwłaczające dla nc+ :)

E tam sztandarowy ,flagowy z nazwy , conajmniej już 5 osób z technicznego działu NC+ pytałem wprost o usterkowość wifi premiumboxa i czy sami by zamienili Turbo ,odpowiedz była zawsze ze by nie zamieniali

Design ,rozmiary i mniejszy pobór energii takie plusy ma wifi premiumbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideał, odpukać chodzi bez resetu od kilku lat. Nagrywa co chcę... nie pozwala zlecać już nagrań przez net ale to nie jego wina. Szybki, ładny i bezproblemowy. Oczywiście dla statystycznego odbiorcy, który nie ma czasu i ochoty skanować satelity dwa razy na tydzień i układać list ulubionych.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideał, odpukać chodzi bez resetu od kilku lat. Nagrywa co chcę... nie pozwala zlecać już nagrań przez net ale to nie jego wina. Szybki, ładny i bezproblemowy. Oczywiście dla statystycznego odbiorcy, który nie ma czasu i ochoty skanować satelity dwa razy na tydzień i układać list ulubionych.

Design jako +... o matko toż to straszna szkarada. Turbo tu zamiata wszystkie dekodery moim zdaniem. Zaraz mu stuknie 8 lat, stoi w salonie trochę dyskiem skrobie (ale tu nikt nie śpi więc OK) i ma pilot od Mediaboxa (żeby obłsugiwał też TV). Dekoder ideał.

No tak ,nie jest piękny ale nowoczesny wyglądem co najwyżej

Prawie ideał bo wkurzalem się jak 2 razy musiałem mu robić twarde resety ale to dlatego ze był odłączony długo od prądu

Mam go już z 7 lat

Szkoda ze aż 170 GB jest zarezerwowane na kolekcje VOD i inne badziewia

A wifi premiumbox głośny z tym zewnętrznym zasilaniem dysku z dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wifipremium boxa od ponad półtorej roku. Zdarzyło się raz czy dwa że trzeba było go zresetować z prądu ze względu że stanął w miejscu. Drugą usterką było utracenie sygnału wifi - zdarzyło się to dwukrotnie i pomógł tylko reset fabryczny. Dysku nigdy nie używałem akurat to się nie wypowiem.

Z doświadczenia mogę powiedzieć że najczęściej jednak występuje w nim błąd HDCP lub dekoder po prostu się nie włącza. świeci na czerwono i nic mu nie pomaga.

 

Z offtopica to dla mnie numerem jeden jeżeli chodzi o wygląd i działanie jest mediabox, mój prywatny numer z dekoderów nc+

Edytowane przez Mikizncplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....swoje zadanie spełnia choć kupuje niezależny bo chce coś nowego innego.

I dobrze. Choc zakup spóźniony, ale może w końcu czegoś sie dowiesz o innych sprzętach sat i kwestiach z tym związane. itd. Tylko bierz coś z CI+ , bo jak parowanie sie zacznie, to chociaż może bedziesz mógł P.box wymienić na moduł.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wifipremium boxa od ponad półtorej roku. Zdarzyło się raz czy dwa że trzeba było go zresetować z prądu ze względu że stanął w miejscu. Drugą usterką było utracenie sygnału wifi - zdarzyło się to dwukrotnie i pomógł tylko reset fabryczny. Dysku nigdy nie używałem akurat to się nie wypowiem.

Z doświadczenia mogę powiedzieć że najczęściej jednak występuje w nim błąd HDCP lub dekoder po prostu się nie włącza. świeci na czerwono i nic mu nie pomaga.

 

Z offtopica to dla mnie numerem jeden jeżeli chodzi o wygląd i działanie jest mediabox, mój prywatny numer z dekoderów nc+

Mikizncplus co do błędu HDCP nic nie pomaga ??Nie wierze ze nie sprawdzałeś

 

http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej-zadawane-pytania/dekoder-obsluga-i-komunikaty/na-wyswietlaczu-dekodera-widze-komunikat-blad-hdcp-co-zrobic

 

http://ncplus.pl/Pomoc/faq-najczesciej-zadawane-pytania/Zagadnienia-techniczne/Obsluga-dekodera/UB-ADB5800SX-komunikat-blad-hdcp-jaka-jest-przyczyna

 

Tez tak miałem ale to było kiedyś

 

Oprócz tego sprawdzic możesz ustawienie rozdielczosci,inny kabel HDMI , i zalecane jest ustawienie w ustawieniach dekodera ,funkcji dolby digital na ,,nie"

Edytowane przez dariop28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Choc zakup spóźniony, ale może w końcu czegoś sie dowiesz o innych sprzętach sat i kwestiach z tym związane. itd. Tylko bierz coś z CI+ , bo jak parowanie sie zacznie, to chociaż może bedziesz mógł P.box wymienić na moduł.

 

Akurat coś tam wiem i o innych sprzętach. Teraz od długiego czasu jadę tylko na HB i sprzęcie operatora, ale kiedyś był pełen horyzont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.W pawlaczu mam sprzęt (dwa tunery) za który wydałem w sumie 2800 zł.To nawet dzisiaj jest sporo a co dopiero kilkanaście lat temu.Wtedy byłem młody,miałem kaprys.I to nie była wcale najwyższa półka tylko średniaki.Za Dreamboxa ludzie płacili po dwa koła.To były czasy kiedy wszyscy płacili dzierżawę za sprzęt operatora więc to też był jakiś dodatkowy argument i inwestycja trochę się "zwracała z czasem.Nie mniej sprzęt się wysłużył i wartości nie przedstawia żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.W pawlaczu mam sprzęt (dwa tunery) za który wydałem w sumie 2800 zł.To nawet dzisiaj jest sporo a co dopiero kilkanaście lat temu.Wtedy byłem młody,miałem kaprys.I to nie była wcale najwyższa półka tylko średniaki.Za Dreamboxa ludzie płacili po dwa koła.To były czasy kiedy wszyscy płacili dzierżawę za sprzęt operatora więc to też był jakiś dodatkowy argument i inwestycja trochę się "zwracała z czasem.Nie mniej sprzęt się wysłużył i wartości nie przedstawia żadnej.

Wykladac 2 tysiaki ? To ile wtedy kosztowała dzierżawa żeby się oplacalo nie mówiąc o choćby częściowym ,,zwrocie"inwestycji?

Raczej parę ładnych lat by minęło po których ten klocek za 2 patyki kosztowałby ile?

20 zł dzierzawy przy inwestycji 2 tysiące to okres 8 lat dokładnie 8,33333333

A 15 lat temu ludzie zarabiali po 500 -600 zł na miesiąc

Edytowane przez dariop28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykladac 2 tysiaki ? To ile wtedy kosztowała dzierżawa żeby się oplacalo nie mówiąc o choćby częściowym ,,zwrocie"inwestycji?

Raczej parę ładnych lat by minęło po których ten klocek za 2 patyki kosztowałby ile?

20 zł dzierzawy przy inwestycji 2 tysiące to okres 8 lat dokładnie 8,33333333

A 15 lat temu ludzie zarabiali po 500 -600 zł na miesiąc

Przecież napisałem w cudzysłowie,że sprzęt się zwracał.Dreamboxa za dwa koła kupowało się w innym celu ;) Z tymi zarobkami to trochę przesadziłeś ale elektronika proporcjonalnie do zarobków była droższa.Nie da się ukryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o zamiłowanie itp, a nie o drogą dzierżawę operatora.

Ircios daj sobie spokój ,niech kto inny odpowie najlepiej adresat ,czy ja dałem pytania nia temat i nie z tej ziemi?zamiłowanie autora tez dostrzegłem bo umiem czytać nawet między wierszami

Udzielasz sie duzo to i trafiasz kula w płot jak dzisiejszym poście ,o tym ze HBOgo nie działa za granicą a mieszkasz w Polsce ,nie sprawdzisz a wszystko wiesz

Przecież napisałem w cudzysłowie,że sprzęt się zwracał.Dreamboxa za dwa koła kupowało się w innym celu ;) Z tymi zarobkami to trochę przesadziłeś ale elektronika proporcjonalnie do zarobków była droższa.Nie da się ukryć.

Nie przesadziłem ,rodzice byli już w 1999 roku abonentami WizjaTv i zarabiali więcej ale sporo ludzi tyle (ok 550 zł)zarabiało tak jak dziś pewnie 1750 czy ile tam jest w Polsce realnie netto w znaczącym procencie przypadków Edytowane przez dariop28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircios daj sobie spokój ,niech kto inny odpowie najlepiej adresat ,czy ja dałem pytania nia temat i nie z tej ziemi?zamiłowanie autora tez dostrzegłem bo umiem czytać nawet między wierszami

Udzielasz sie duzo to i trafiasz kula w płot jak dzisiejszym poście ,o tym ze HBOgo nie działa za granicą a mieszkasz w Polsce ,nie sprawdzisz a wszystko wiesz...

Skoro nic nie wiesz na mój temat to Ty daj sobie spokój. I co z tego, że mieszkam w PL, ale pracuje prawie w całej Europie. Ostatnio sprawdzałem w ubiegłym roku HBO go we Francji i Hiszpanii przez WiFi i nie było opcji odbioru. Następnym razem jak chcesz głupoty pisać pod moim adresem to poczytaj stare posty, albo zadaj pytanie na priv. W przyszłym tygodniu ruszam w trasę po EU to się przekonam. I tyle. Ochłoń kolego, albo się prześpij.

 

Koniec off top

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...