Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam od paru dni nowy dekoder z tym kwadratowym dyskiem twardym. :)

Akurat w sypialni ten dekoder... i powiem Wam, że mnie budzi w nocy  i żonę. :)

Normalnie pisk wydaje taki głośny, trwający ok. 2 sekundy. Tak 3 razy na noc, nie więcej.

 

Czy coś z nim nie tak?

 

Podłączyłem do komputera i ani razu nic nie zajęczał....

Edytowane przez Barti
Poprawiono niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono posiadaczy nc+ wraz ze wszystkimi jego "wadami" i "zaletami" :)

 

Mam pytanie dotyczące tego dekodera. Szukałem porady na oficjalnym forum, ale pojawił się tam o dziwo tylko jeden temat i na dodatek bez odpowiedzi. Ogólnie posiadam multiroom, gdzie "główna karta" korzysta z tego dekodera zaktualizowanego do najnowszej wersji. Żadnych problemów z obrazem nie mam, bo mam bardzo dobry sygnał według technika. Oczywiście dekoder jest podłączony jednym kablem satelitarnym. Problem polega na tym, że nie mam informacji co leci aktualnie na danym kanale. Czy podłączenie drugiego kabla satelitarnego do tej samej anteny spowoduje, że informacje o kanałach znacznie szybciej się wczytają? w innym pomieszczeniu mam inny dekoder - podstawowy, mały, czarny, gdzie informacja jest od razu. Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na ten temat.

Sprawdź - MENU - ustawienia - ustawienia - oszczędzanie energii - i zmień na normalne jeśli jest maksymalne.

Jeśli już masz ustanowione na normalne, włącz dekoder na TVP1 HD na 5-10 minut i opisy się pojawią na wszystkich kanałach. 

Tak, drugi kabel usprawni proces pobierania EPG, ale przy jednym też działa OK. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono posiadaczy nc+ wraz ze wszystkimi jego "wadami" i "zaletami" :)

 

Mam pytanie dotyczące tego dekodera. Szukałem porady na oficjalnym forum, ale pojawił się tam o dziwo tylko jeden temat i na dodatek bez odpowiedzi. Ogólnie posiadam multiroom, gdzie "główna karta" korzysta z tego dekodera zaktualizowanego do najnowszej wersji. Żadnych problemów z obrazem nie mam, bo mam bardzo dobry sygnał według technika. Oczywiście dekoder jest podłączony jednym kablem satelitarnym. Problem polega na tym, że nie mam informacji co leci aktualnie na danym kanale. Czy podłączenie drugiego kabla satelitarnego do tej samej anteny spowoduje, że informacje o kanałach znacznie szybciej się wczytają? w innym pomieszczeniu mam inny dekoder - podstawowy, mały, czarny, gdzie informacja jest od razu. Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na ten temat.

Resetowaniem dekodera zupełnie nic nie wskórasz a wyłączenie maksymalnego oszczędzania energii to sposób, żeby tuner nie gubił EPG (EPG to informacja o tym co bieżąco jest nadawane) a tu mamy do czynienia z sytuacją, że tuner nie łapie EPG. Przy okazji nie polecam wyłączania maksymalnego oszczędzania energii, bo w każdej innej opcji dekoder pracuje non-stop. Jego wyłączenie pilotem jest tylko pozorne - tuner cały czas jest uruchomiony i pobiera prawie 100% energii (dlatego tak szybko się włącza).

 

Temat pobierania EPG był już poruszany wielokrotnie - EPG jest pobierane na kanale 15 dlatego m.in. tuner uruchamia się na tym kanale. Trwa to ok minutę. Podłączenie drugiego kabla, tak jak pisze kolega profik, faktycznie trochę usprawnia pobieranie EPG bo jak oglądasz jeden kanał to druga głowica tunera teoretycznie może pobierać EPG a praktycznie raz to robi a raz nie.

Ogólnie pobieranie EPG słabo działa. Powinno być rozsyłane na dużo większej ilości kanałów, Pomimo, że mam instalację dwukablową to też mam prawie zawsze problem z zassania EPG po włączeniu tunera i często specjalnie przełączam na kanał 15, żeby sobie tuner zassał wszystko.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wyłączenia lektora i włączenie napisów?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - jeśli tylko nadawca udostępnia napisy i oryginalną ścieżkę dźwiękową - wszystko znajdziesz pod przyciskiem "+" [opt.].

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze od pewnego czasu mam pewien problem ze swoim egzemplarzem Wifipremiumbox'a. Usterka polega na tym, że dekoder w pewnym momencie dnia gubi zasilanie ( ginie obraz, gaśnie wyświetlacz dekodera, nie świeci się kontrolka na zasilaczu.) Na początku myślałem, że jest to kwestia problemów z listwą, zmieniłem gniazdko, ale nic to nie dało. Od samego początku użytkowania tego dekodera wyłączyłem wszystkie opcje oszczędzania energii. Gdy pierwszy raz miałem tego typu problem pomógł całkowity reset z kasowaniem zawartości dysku. Jednak teraz po około miesiącu problem powrócił. Czy któryś z Was miał podobny problem i udało się go rozwiązać bez kasowania nagrań i oddawania deka do punktu?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gaśnie dioda w zasilaczu to znaczy, że zasilacz nie ma prądu na wyjściu i dekoder nie dostaje zasilania. Jakiekolwiek próby resetowania czegokolwiek w tunerze czy zmiana ustawień menu nie mają sensu bo problem nie dotyczy tunera tylko braku jego zasilania. Przyczyny mogą być dwie: uszkodzony zasilacz lub brak prądu w gniazdku z zasilaczem (np uszkodzone gniazdo, zły styk lub problem z instalacją energetyczną.)

Jeśli możesz to podłącz zasilacz do innego gniazda/przedłużacza. Jeśli nie masz jak, to chociaż poruszaj zasilaczem w gniazdku jak przestanie działać i zobacz czy nagle się nie załączy. Jeśli powyższe nie pomoże lub jesteś pewien, że instalację masz na pewno OK to śmigaj do salonu NC+ wymienić zasilacz. Może się okazać, że wymienią Ci cały zestaw bez dysku, bo np. samego zasilacza się nie da wymienić (powiedzą Ci na miejscu). W przypadku wymiany tunera nie będziesz mógł oglądać filmów z dysku, które nagrałeś wcześniej. Najlepiej wtedy zrobić format, by pozbyć się zbędnego śmietnika i zainicjować dysk w tunerze na nowo.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie "OK" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem że ten dekoder jest strasznie czuły na sygnał. Jednak chce zapytać czy może z moim jest coś nie tak. Na TVN sila sygnału 100 jakość 41 na innych powiedzmy ze 100 na 65. Na tym samym kablu na evoboxie z cyfrowego polsatu 89/87. Czy to normalne dla tego odbiornika czy z moim jest coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

@FazaFm Wymien zasilacz albo caly komplet, nigdy nie mialem problemow z odbiorem TVN albo innych kanalow a do sprawdzania uzywam anteny 65 cm

Edytowane przez Vitaminum C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FazaFm Wymien zasilacz albo caly komplet, nigdy nie mialem problemow z odbiorem TVN albo innych kanalow a do sprawdzania uzywam anteny 65 cm

Witam. Bylem dziś z nim w APS na instalacji z sklepie pomiary z anteny niemal identyczne jak na mojej domowej. Na TVN 100/40. Poprosiłem by sprawdzić ten który był podłączony w sklepie to wykazywał jeszcze gorsze parametry o kilka %. Nie było więc sensu wymieniać dekodera. Sprawdzałem go w domu na rożnych kablach i to także nic nie zmienia. W tej chwili w domu mam 100/41 na TVN i kanał gra ... przy lekkim deszczu podejrzewam że przestanie działać. Wymienić na mediaboxa nie mogę gdyż mam 2 karty cameleon niezależne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...