Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

obraz jest super . posiadam ten dekoder a ty nie ircios to nie masz porównania to sie nie wypowiadaj na temat dekodera . A po drugie to nie ma wymiany kart przy wymianie sprzętu i nie wprowadzaj ludzi w błąd

No nie mam, ale ktoś z rodziny ma i porównywać mogę sobie kiedy chcę. Może to Ty wprowadzasz w błąd, bo nie miałeś innego sprzętu. Co do wymiany kart. .. Czy ja pisałem gdzieś, że odrazu wymieniają? Zrobią to w pierwszej kolejności. , a to, że ktoś wymienia Pejsa na to coś , to też nie jest powiedziane, że nie dostanie przypadkiem Caymana... Wszystko z czasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz jest super . posiadam ten dekoder a ty nie ircios to nie masz porównania to sie nie wypowiadaj na temat dekodera ....

Rozumiem, że każdy ma swój gust i że nie każdy potrafi dostrzec niuanse jakości obrazu ale śledzę ten wątek od samego początku, w dodatku sam w domu mam Premiumboxa i powiem, że należysz do wyjątku skoro uważasz, że ten tuner ma super obraz. Może nie masz odniesienia, może jakbyś zobaczył co inne tunery potrafią zrobić z sygnałem, to byś zrozumiał ile tracisz przy premiumboxie. Ten tuner ma  kilka zalet ale na pewno nie można zaliczyć do nich dobrego obrazu, bo jest on po prostu słaby. 

Edytowane przez kola01
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani słowa o obrazie :>  :curious: ?? Niekompletny test.

Ocena jakości wyświetlanego obrazu to rzecz subiektywna,zależna również m.in od odbiornika telewizyjnego,jego ustawień itd. Jak widzisz powyżej jednemu obraz się podoba drugiemu nie.Co by zmieniło jedno zdanie w teście ?Napisane by było że obraz jest dobry a Tobie by się nie spodobał  ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia podobania. Nie zastanawiamy się czy lepsze są blondynki czy brunetki, tylko dlaczego tuner tak mocno ingeruje w obraz co się objawia: mocnym rozmyciem obrazu (zbyt miękki obraz o nieostrych krawędziach), nienaturalnymi kolorami, utratą szczegółów, braku płynnej gradacji kolorów (widoczne ślady kompresji sygnału) i wiele innych.

Tobie by się "podobał" Taki obraz?

 

Podstawowym zadaniem tunera jest wytwarzanie obrazu. Jest to jego najważniejsza funkcja. Przy testach sprzętu video, test jakości obrazu powinien zajmować istotne miejsce a na pewno nie może być pominięty. Jego brak jest bardzo poważnym zaniedbaniem. To jakby napisać test samochodu a nie napisać jak jeździ. Kompromitacja.

Edytowane przez kola01
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Ty na podstawie swoich obserwacji uważasz że tuner mocno ingeruje w obraz itd.Na podstawie tych samych obserwacji stwierdzisz czy wolisz blondynki czy brunetki.Ja nie widziałem tego tunera w akcji ale być może jego obraz by mi odpowiadał.Rzecz gustu.Szczególnie jak ktoś nie ma do czego porównać.

Jak masz uwagi odnośnie testu pisz do autora że się kompromituje.Mnie jego testy odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że najlepsze dekodery miał ITI przed fuzją. Turboboxy prawdopodobnie mają najlepszy obraz z wszystkich dostępnych dekoderów.

Nie bój.Gdy udostępniono soft Turbo również prowadzono dyskusję na temat pogorszonej jakości jaką soft ten wprowadził.Zawsze się znajdzie ktoś kto widzi więcej lub wydaje mu się że widzi więcej ;) Cały czas miejmy na uwadze z jakiej półki cenowej pochodzi sprzęt oferowany przez operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz.

 

Cała nadzieja w przyszłym roku i nowych modelach z obsługą UHD 4K.

W jakim świecie żyjesz? Naprawdę myślisz, że nc wprowadzi do oferty dekoder UHD? Dobrze by było. ...ale aktywacja z 599 i dzierżawa 99m. Do tego brak treści. Zapomnij.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi się przypomniało, ktoś już pisał że + tego dekodera jest układanie swojej listy kanałów?

Nie tak dawno brak tej funkcji był wielokrotnie wypominany.

Wiadomo, że nie ma opcji wgrywania tabeli swojej listy jak na Fergusonach, ale można kanały dowolnie przesuwać, a nie jak np w Pace PVR czy Philipsie jedynie dodać/usunąć z listy pomijania(ulubionych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ uważa, że ważniejsza jest ich wygoda niż wielu tysięcy użytkowników i nie umożliwia zmiany czy tworzenia listy kanałów w żaden sensowny sposób. Można tylko, jak sam napisałeś, jedynie dodać/usunąć z listy pomijania(ulubionych)

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

„Własna numeracja” nie jest rozwiązaniem przy tak dużej liczbie kanałów.  Na pierwszym zdjęciu z postu  #1094  tworzona lista COMFORT zawiera aż 196 kanałów. Dla większości użytkowników zapamiętanie własnej numeracji w takim zakresie jest nierealne.

Po utworzeniu LISTY ULUBIONYCH KANAŁÓW nowe listy będą traktowane jak predefiniowane kategorie tematyczne (jak np. OGÓLNE/INFORMACJA, CANAL+,  HBO/Cinemax, FILM itd.), a wiec z łatwym wyświetlaniem zawartości  (klawiszami: OK,   < >), szczególnie dla początkowej dziewiątki:

 

16kq87r.jpg

 

Takich dodatkowych list można utworzyć 6, co zapewni szybki dostęp do ponad 50-ciu  najczęściej oglądanych kanałów bez konieczności zapamiętania ich numeracji (wystarczy skojarzenie kanałów z nazwą listy) .

 

Pozdrawiam,

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wziąłeś pod uwagę faktu, że nie wszystko jest oglądane przez abobentów. Co najwyżej kilkanaście kanałów jest ulubionych, a reszta to smieci do pstrykania. Bzdury piszesz i tyle. Nie liczycie się ze daniem abonentów. Wcale mnie nie nie dziwi Twój wpis, bo co innego mógłby napisać pracownik ITI. Uwolnijcie listę, skończcie z tym uporczywym narzucaniem numeracji i kolejności kanałów, bo jest bałagan. Nie rubcie z ludzi idiotów, bo to oni was utrzymują.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytają to programiści od softu,to sie pożalę.
Listy tematyczne utworzone przez nc+ na dekoderze nie są kompletne. Na przykład w Muzyka brakuje wielu kanałów. Na starcie musiałem dodać swoją Muza.
Ja listę Comfort zrobiłem dla własnej wygody by nie przelatywać przez kanały nieaktywne w moim pakiecie.
Guzik OK też nie do końca mnie zadowala. Bo depnięcie w bok powinno przeskakiwać o kolejnych 9 kanałów (jak w starszych dekach pod E), a zmienia mi listę-ta opcja powinna być np pod kolorem.

Edytowane przez djkubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

„Własna numeracja” nie jest rozwiązaniem przy tak dużej liczbie kanałów.  Na pierwszym zdjęciu z postu  #1094  tworzona lista COMFORT zawiera aż 196 kanałów. Dla większości użytkowników zapamiętanie własnej numeracji w takim zakresie jest nierealne....

 

STB&OTT

 

Kolego, z całym szacunkiem dla Ciebie ale chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Przecież to oczywiste bzdury. W dodatku sam sobie zaprzeczasz. 

 
Napisałeś: „Własna numeracja” nie jest rozwiązaniem przy tak dużej liczbie kanałów."  No właśnie wręcz przeciwnie. Własna numeracja służy temu, żeby wybrać swoje programy, nadać im nową numerację począwszy od nr 1, układając je tym samym na początku listy. A cała reszta nie działających kanałów czy tych co nie oglądamy powinna się znaleźć na końcu listy lub wręcz zostać całkiem usunięta jeśli ktoś ma takie życzenie.
Z posiadanego pakietu comfort oglądam może 15 kanałów, które są porozrzucane na pozycjach: 4, 11, 12, 53, 81, 118  + drugie tyle, których numeracji nie mogę do dziś spamiętać. Przecież to chore, żeby nie dało się tego poukładać  w kolejności od 1 do np 20 tak jak to jest w innych tunerach i tak jak to było kiedyś w Cyfrze+.
Oczywiste jest to, że nie zapamiętamy 196 kanałów, więc DLACZEGO OPERATOR NIE CHCE NAM TEGO UŁATWIĆ POZWALAJĄC NA STWORZENIE WŁASNEJ - DUŻO KRÓTSZEJ  I  POUKŁADANEJ LISTY ???
 
Z największych 3 wad tego tunera muszę wymienić:
1. Słaba jakość obrazu
2. Brak możliwości zmiany numeracji i usuwania kanałów
3. Bezsensownie długi (ok 2 min.) czas uruchamiania tunera z pełnego wyłączenia, który zawiera niepotrzebne i długie czynności jak sprawdzenie dostępności nowego oprogramowania (po kilka razy dziennie, codziennie !!!), testowanie siły sygnału itp. Tylko nie piszcie, że wystarczy wyłączyć maksymalne oszczędzanie energii bo wtedy dekoder łyka całą dobę prawie 20W nawet jak jest "niby" wyłączony.
 
Jak widać co najmniej 2 z nich są łatwe do usunięcia i to zdalnie bo jest to zmiana programowa. Ale opertor ma to gdzieś albo widzi w tym własne korzyści zapominjąc, że on jest jeden a użytkowników, którzy przeklinają ten tuner i muszą się z nim męczyć są tysiące, dziesiątki tysięcy albo i więcej....
Edytowane przez kola01
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanego pakietu comfort oglądam może 15 kanałów, które są porozrzucane na pozycjach: 4, 11, 12, 53, 81, 118  + drugie tyle, których numeracji nie mogę do dziś spamiętać. Przecież to chore, żeby nie dało się tego poukładać  w kolejności od 1 do np 20 tak jak to jest w innych tunerach i tak jak to było kiedyś w Cyfrze+.

 

W ciągu  3 minut utworzyłem dodatkową listę "KOALA01" z kanałami, które wymieniłeś:

 

b6dq4l.jpg

 

Pamiętanie o numeracji kanałów  jest zbędne. Wystarczy wybrać nazwę kanału z wyświetlonej listy i zatwierdzić (OK). Lista pojawia się na ekranie po naciśnięciu klawisza OK (przy niewyświetlonym pasku informacyjnym)  - można zmienić listę używając klawiszy <, >.

 

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie o to chodzi. Może przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo albo nie zrozumiałeś albo udajesz, że nie zrozumiałeś.

 

Czy po naciśnięciu klawisza 1 na pilocie wskoczy mi TVN Turbo?

Czy po naciśnięciu klawisza 2 na pilocie wskoczy mi TVP1 ?

Czy po naciśnięciu klawisza 3 na pilocie wskoczy mi TVP2 ?

....

albo czy mogę z całej listy 196 kanałów usunąć te, które nie działają (u mnie zdecydowana większość)?

 

Nieeeee?????? A dlaczego? Tak, tak... wiem, zapomniałem, że to z troski o nas operator usunął tak oczywistą i potrzebną funkcjonalność jaką jest edycja listy kanałów  :crazy:

W normalnym tunerze taka edycja jest dostępna z poziomu menu a także i z komputera.

Edytowane przez kola01
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...