Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@dustman

Mit? Nie moja wina, że ludzie je tworzą, i nie czytają oficjalnych dokumentów.

 

"Dla nikogo" - właśnie o tym piszę. :roll: Trudno uwierzyć, że kablówki i platformy mają 2/3 widowni. Więc, to nie "nikt". Lepiej wymyślać na poczekaniu głupoty. Naprawdę tak trudno znaleźć sobie ten dokument TVP? :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że TVP Seriale ma świetną oglądalność wcale mnie nie dziwi - ludzie kochają powtórki, choć niektórzy się boją do tego przyznać. To samo jest przecież z Polsatem 2 (jeśli nie mam racji, możecie mnie poprawić :P) czy TVP HD. Czy słusznie tak się dzieje? Nie mnie oceniać gusta widzów ;)

A z tymi kablówkami i zapewnieniami, że te kanały nie są finansowane ze środków publicznych - cóż. mam swoje zdanie na ten temat, zostawię je dla siebie, nie chce wchodzić w polemikę, żeby nie było, że "nie znam się, a się wypowiem" :)

Powiem tylko, że ja nigdy nie wierzę w uczciwe intencje nadawców i nawet oficjalne dokumenty (ja tam widziałem ściemę na ściemie, no ale może to przez te słynne klapki na oczach?) mnie absolutnie nie przekonują. Może się to komuś nie podobać (może nawet powinno, nie wiem), ale ja mam takie stanowisko. Jeżeli to kogoś uraziło i powie, że mówię niestworzone rzeczy...cóż, co złego to nie ja. Chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest trudnego do uwierzenia? Większość uprawnionych nie płaci abonamentu RTV, więc Telewizja Polska musi się jakość utrzymywać. Pieniędzy nie wyczarowują. Tak samo, w cudowny sposób na MUX-8 nie pojawią się kanały TVP Seriale, TVP Sport, itp. Myślę, że duży raban z tego powodu będzie, jak się okaże, że tzw. "duża ustawa medialna" nic nie zmieni w temacie.

TVP do ostatniej chwili chce zatrzymać w tajemnicy, swoje plany na ten multipleks. Rozumiem strategię, ale mogliby rozwiać niektóre wątpliwości. Byłoby mniej rozczarowań wśród ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do tej pory nie ma oficjalnej daty startu muxa8 ?? Sierpień to są domysły mediów i dziennikarzy, ale oficjalnie nikt tej daty nie ogłosił.

Z tego co czytam Emitel wyłożył też kasę, KRRiT coś tam utrzymuje w mocy koncesje, tyle że nic z tego konkretnie nie wynika.

Piszą że stopniowo będzie rozszerzany zasięg od 60% w połowie tego roku(kiedy?) do 90% w I kw.2017r. Ale konkretnie jakie miasta w jakim miesiącu-cisza. Muxy 1,2,3 miały nawet mapki wzrostu zasięgu na długo przed emisją tychże.

Coś mi tu śmierdzi.Oprócz testu w Warszawie kompletna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz 2 rzeczy: z technicznego punktu widzenia, MUX-8 już wystartował. Emitel konsekwentnie buduje zasięg, stawiając nadajniki. Ma jeszcze sporo czasu do wypełnienia zapisów koncesji.

 

Druga sprawa to emisja komercyjna. Na razie zasięg jest zbyt mały, żeby komukolwiek opłaciło się ponosić koszty emisji. Zresztą nie wszyscy nadawcy są już gotowi do nadawania. Ich koncesje też dają im trochę czasu do startu.

 

Naprawdę sądziłeś, że takie poważne inwestycje realizuje się w miesiąc lub kwartał?

 

Emitel w swoim czasie ogłosi, co trzeba. Cierpliwości, do przyszłej wiosny już wszystko powinno być jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wytłumaczcie mi po raz kolejny, po co TVP Polonia, kanał dla polaków mieszkających zagranicą, jest w naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce?


Nie będzie żadnego TVP Seriale czy Sport

Co najwyżej może być TVP Dokument lub Film

Jeśli miałoby powstać coś w stylu TVP Dokument to lepiej byłoby zmienić TVP Historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz 2 rzeczy: z technicznego punktu widzenia, MUX-8 już wystartował. Emitel konsekwentnie buduje zasięg, stawiając nadajniki. Ma jeszcze sporo czasu do wypełnienia zapisów koncesji.

 

Druga sprawa to emisja komercyjna. Na razie zasięg jest zbyt mały, żeby komukolwiek opłaciło się ponosić koszty emisji. Zresztą nie wszyscy nadawcy są już gotowi do nadawania. Ich koncesje też dają im trochę czasu do startu.

 

Naprawdę sądziłeś, że takie poważne inwestycje realizuje się w miesiąc lub kwartał?

 

Emitel w swoim czasie ogłosi, co trzeba. Cierpliwości, do przyszłej wiosny już wszystko powinno być jasne.

 

Oto co na ten temat twierdzi przedstawiciel Emitela

 

Nadawanie, choćby pustego muxa przez Emitel, a umieszczenie tam programów, to zupełnie inne zagadnienia. Jeśli nadawcy nie będą gotowi, będzie pusty mux "w powietrzu" zgodnie z wymaganiami zapisanymi w rezerwacji częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym liczył na tvp sport bo niedługo nie bedzie ani jednego kanału sportowego gdy polsat sport news zmieni sie w superpolsat. Oraz chciałbym aby było tvp muzyka i tvp film

Niepodobają mi sie kanały jakie wybrała krrit ja bym tam chciał wp1 polonia 1 tele 5 i tvn mateo active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Wyborczej,nowe składy w naziemnej będą wyglądały tak:
 
MUX-8:

  • TVP Polonia
  • TVP Kultura HD
  • Nowa TV
  • Zoom TV
  • Metro TV
  • WP1

MUX-3:

  • TVP1 HD
  • TVP2 HD
  • TVP Info HD
  • TVP3
  • TVP Historia
  • TVP Rozrywka
  • TVP Dokument

Według mnie, ten kanał dokumentalny w ogóle niepotrzebny. Nadal będzie problem z optymalizacją jakości. Ale generalnie podniesienie do HD akurat tych dwóch kanałów, jest in plus. Dobrze, gdyby to się potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...