Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Utrzymywanie Metro ma jakiś cel. Firma inwestuje sporo w stację. Dla mnie Metro to numer 1 w MUX8.

Discovery nie startowało w poprzednich konkurach, zatem nie spodziewam się że będzie startować teraz.

Sam jestem ciekaw jakie firmy ostatecznie staną do konkursu.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie opublikowano 17 maja, chętni mają 45 dni na składanie wniosków. Też jestem ciekaw.

MUX-8 będzie się w miarę opłacać gdy przeniosą go do UHF ;-) i może na to w Discovery liczą. Jeśli nie, to będzie pierwszy MUX na którym będą jakieś roszady typu rezygnacje z miejsca.

 

No Metro zdaje się tutaj być najciekawsze. Potem WP, a dalej pozostali. Wieczory jednak bezcenne - na 3 kanałach kabarety - do wyboru do koloru ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do WP, mają kilka ciekawych pozycji i po Metro są również na podium.

Remonty domów - które lubię oglądać, oraz inne ciekawe serie dokumentalne, których nie widziałem jeszcze w otwartych kanałach jak "Porzucone budowle".

Najsłabiej wśród nich wypada Nowa TV. Praktycznie w ogóle nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/14/2023 at 1:26 AM, STARS.TV said:

Powiem tak: najchętniej oglądany kanał z tego muxa ma 32 tys ogólnego AMR z czego tylko 6 tys to oglądalność z tego muxa. Jak to się ma składać finansowo? 🤣

Według tej strony https://gsmonline.pl/artykuly/polacy-ogladalnosc-telewizja-netflix-nielsen-gauge  (opublikowanej w styczniu tego roku) polski rynek telewizyjny wygląda następująco:

tv naziemna - 23,1 %

tv kablowa - 28,7 %

tv satelitarna - 36,5 %

streaming - 5,6 %

inne - 6,2 %

Ponieważ każdy kanał z mux-8 jest również ogólnodostępny w kablu i na satelicie to jego zasięg wynosi 88,2 % populacji. Więc opowieści o nieopłacalności nadawania na mux-8 można między bajki włożyć. Tym bardziej, że Polsatowi opłaca się nawet nadawanie zakodowanego muxa 4 dla garstki odbiorców.

Inna sprawa - czy nie jest już czas nazywać mux-8 zgodnie ze stanem faktycznym mux-7?

gauge_20230119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że wybór w płatnej telewizji jest większy i z samej naziemnej raczej wyżyć się nie da. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby właściciele kanałów z mux-8 Polsat (Nowa), TVN (Metro), Canal+ (Zoom) i Wirtualna Polska (WP) zainwestowały w swoje kanały aby było co oglądać. Tylko, że wtedy może nastąpić konflikt interesów u tych właścicieli - po co dawać za darmo coś za co trzeba im płacić za inne kanały?

W Polsce na 19 kanałów prywatnych kanałów naziemnych (nie liczę tego z muxu-4) aż 8 jest w rękach Polsatu, 4 w TVN i 2 Canal+. Wygląda jakby pilnowały żeby ktoś im pod bokiem nie wyrósł. Liczyłem na wejście firmy Berlusconiego na mux-8 aby sytuacja się nieco ożywiła. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pasjonat napisał(a):

To kiedy KRRiT sobie zdecyduje kto wygrał ? Liczę, że szybko. Tak naprawdę to zwykły obywatel powinien decydować a nie kilka osób w KRRiT, ale cóż, siła wyższa.
 

Jak by to się miało odbywać? Głosowaniem przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Nieoficjalnie : prawdopodobnie jutro KRRiT upubliczni listę kandydatów na 3 wolne miejsca na MUX 8?! 

To jest niemożliwe aby publikacja nastąpiła dziś.

Z prostej przyczyny o której mowa w artykule linkowanym przez mojego przedmówcę:

Cytat

Termin zgłoszeń do konkursu mija w poniedziałek 3 lipca br. Na przygotowanie i wysłanie wniosków nadawcy mieli 45 dni. - Wnioski spływają - mówi nam Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT. Na razie nie ujawnia ich liczby, bo termin mija w poniedziałek, a część wniosków może przyjść później, jeśli zostały wysłana pocztą. KRRiT listę wnioskodawców może zatem podać najwcześniej w drugim tygodniu lipca.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat ma te swoje gotówce w postaci Polsat Film 2, Polsat Reality i Polsat X., według mnie powinien skorzystać z kanałów widmo nie po to dostaje się koncesje (jaka by nie była) żeby z niej nie skorzystać.

RedCarpet S. A  startuje z trzema  czyli te dwa obecne  ( Red Carpet TV, Red TOP i jeden nowy) 

TVS też będzie próbowała swoich sił 

Ale nie których dobra informacja że MWE Networks i MN  zrezygnowali z konkursu 

 

Edytowane przez SUPER MEDIALNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwcześniej dopiero w przyszłym tygodniu. :) Konkurs mógłbyć ogłoszony na początku maja, jednak stało się to dopiero 17 maja. Tak więc jeszcze nic nie jest pewne w temacie daty ogłoszenia wnioskodawców. A jeżeli chodzi o rostrzygniecie to zależy od porozumienia w KRRiT. W poprzedniej KRRiT było takie, że kanał do MUX 1 wybierali przez ponad dwa miesiące od ogłoszenia chętnych. 

 

W moich postach sprzed kilku miesięcy pisałem o tym, że mam nadzieję, że kanały zostaną wybrane do końca czerwca, a ich start będzie w wakacje. Zmieniam zdanie. Mam nadzieję, że kanały zostaną wybrane do końca sierpnia i wystartują przed Świętami Bożego Narodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...