Skocz do zawartości

Tuner Opticum HD Sloth Combo 4K


exmartino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chce kupić ten dekoder. Proszę o informację i opinie na temat tego dekodera jeśli chodzi o funkcje. Mam dekoder Opticum X7 Series i gdyby nie fakt że nie ma DVB-T2 to bym go nie wymienił. Chodzi mi o dekoder na którym zobaczę wszystkie kanały DVB-T i DVB-T2 oraz satelitarne. Który będzie prawidłowo odbierał MUX 8 bo mój dotychczasowy ich nie wyszukuje. Chciałbym też oglądać kanał 4K np. TVP 4K czy ten dekoder temu sprosta?? Zależy mi bym mógł nagrywać programy z TV by móc je później oglądać i przerabiać na komputerze.  

 

Link do aukcji na allegro: 

 

https://allegro.pl/oferta/tuner-4k-opticum-sloth-combo-dvb-s2-t2-dvbc-h-265-9238302300

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enigma2 to taki system oparty na linuxie gdzie rozwijają go hobbyści przez różne własne wersje np openpli, open atv (najbardziej popularny), polskie PKT Hyperion,  itd. Charakteryzuję się tym że posiada dużo opcji którymi możesz sobie poustawiać jak ma wyglądać menu, wybrać rodzaj "skórki menu" Np nie masz narzuconego przez producenta jak ma wyglądać np EPG. Sam sobie ustawiasz jak ma wyglądać czy w trybie pojedynczej stacji , czy harmonogramu, masz możliwość dogrywania dodatków, tzw wtyczek, np jakieś Kodi (chociaż może być bardziej problematyczne niz pod androidem), E2playera, np. możesz z jednego MUX nagrywać jednocześnie wszystkie stacje, albo nagrywać, odtwarzać z dysku w jednym czasie itd., nagrania masz nieszyfrowane, co w "normalnym" tunerze nie jest takie oczywiste. Ogólnie taki odbiornik z rozbudowanym softem,  a nie narzuconym przez producenta. U nas głównie popularne z powodu "piractwa TV" 😂

Edytowane przez Ramirez
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem a który z takich dekoderów byś mi polecił tak do 400 zł? Głównie chodzi mi o tuner który prawidłowo odbierze wszystkie kanały satelitarne, naziemne DVB-T2 oraz kanały HD, 4K? Oczywiście podstawa by szło nagrywać i konwertować pliki na komputerze z pliku TS. Musi być łatwy w obsłudze bo jak pisałem jestem laikiem w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwy na początku nie będzie. Ale to kwestia przyzwyczajenia i poznania wszystkich opcji ;) Za 400 to nie kupisz nic sensownego. Coś pod 500 bardziej. Ludzie kupują Octagona 8008 mini (jeśli znajdziesz dostępne) Zwykłego octagona 8008, jakiegoś Ustym 4K PRO, coś z Zgemma, ale ich teraz tego jest że sam nie wiem. Najlepiej popytaj na forum co się teraz kupuje od 400 do 500 zł. Ja ma np. Zgemma h7s ale to jest droższe i już stare. W każdym razie Opticuma odpuść bo np. możesz nagrywać materiał niezaszyfrowany z DVBT a z satelity już nie. Takie kupowanie w ciemno.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na moim OPTICUM XTS703p nagrywam bez problemu z satelity oraz z DVB-T i mogę przekonwertować film na komputerze. Jestem ogólnie z niego bardzo zadowolony. Gdyby miał DVB-T2 i odbierał MUX 8 w życiu bym go nie wymienił na nic innego. W tym Opticumie o którym pisałem nagrywanie z satelity jest zablokowane? To pewne info? Na pewno wolę jakiś tuner który jest łatwy w obsłudze. Dlatego tak chciałbym opticuma bo go po prostu znam. 

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest zablokowane. Np miałem jakiegoś opticuma , chyba xs65 z ofertą smart HD i nagarnia z stacji kodowanych były szyfrowane, zwykłe stacje FTA z satelity i DVBT nie. To jest loteria. W przypadku tunerów enigma2 obchodzi szyfrowanie nawet z modułów CI+ , jak nie bezpośrednio to przez różne dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DanielK napisał:

W budżecie 400-500 zł to Octagon Combo

Rozumiem że chodzi o ten tuner OCTAGON SF8008 4K COMBO DVB-S2X + DVB-C/T2: https://www.dmtrade.pl/p13165,octagon-sf8008-4k-combo-dvb-s2x-dvb-c-t2.html

 

Dużo osób mi go poleca choć boję się że może być za bardzo "skomplikowany" dla mnie. Jest ten dekoder intuicyjny i ma łatwe menu? Jest łatwy w obsłudze? Mogę np. zrezygnować z jego aktualizacji by czegoś nie popsuć czy są one konieczne do jego prawidłowego funkcjonowania? Ma ten dekoder wspólną listę kanałów tzn satelitarnych jak i naziemnych? Rozumiem że ma ten dekoder możliwość nagrywania programów również z kanałów kodowanych np z sieci kablowej? Nagrywa jako pilk *TS który jest łatwy do przekonwertowania na komputerze? Proszę powiedz mi coś więcej na temat tego tunera....

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery z Linuxem nagrywają już jako zdeszyfrowane.

Listy kanałów możesz komponować jak chcesz i bez ograniczeń w tym możesz przemieszać kanaly satelitarne + naziemne + IPTV.

Przeczytaj ten artykuł, do którego link podałem.

Obsługa jest trochę inna, ale po kilku dniach stwierdzisz jak mogłeś używać do tej pory czegoś innego :-)

To jest kompletnie inny poziom sprzętu i obsługi.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tunerami na Linux jest podobnie jak z komputerami. Różnią się parametrami sprzętowymi a na ekranie np. menu może wyglądać tak samo - albo tak jak ty chcesz jak sobie ściągniesz jakieś skórki.

W tym artykule przeważa OpenATV i skórka domyślna MyMetrixHD - tak jest fabrycznie m.in w Octagonach, są jednak też pokazane inne.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowałem się  kupić sobie tego Octagona, czy ten będzie dobry? (Link do allegro podałem niżej). Jeśli nie to który najlepiej kupić? Podajcie mi proszę link do allegro. Będę bardzo wdzięczny. 

 

Wiadomo najbardziej interesuje mnie dobry odbiornik który posłuży mi na długie lata z którego będę mógł nagrywać filmy na dysk zewnętrzny i przerabiać na komputerze. Z dostępem do DVB-T2 do wszystkich multipleksów , tv sat , 4k oraz internetowych i ewentualnie z wejściem na kartę płatnej telewizji.

 

https://allegro.pl/oferta/octagon-8008-combo-4k-1xdvb-s2x-t2-c-enigma-linux-8739576653

 

Pozdrawiam serdecznie 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Octagona od jakiegoś czasu. Ogólnie jestem zadowolony, choć na początku rzeczywiście ciężko się było połapać w niektórych ustawieniach. Z minusów, to nie działają tu w ramach HBB TV kanały live od TVP. Chyba, że jest na to jakiś sposób, którego ja nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie w/w odbiornika (0ctagon SF8008) doszedłem do wniosku że jest on dla mnie zbyt skomplikowany. Najgorsze że nie posiada polskiej instrukcji obsługi. W internecie też na próżno szukać informacji. Nie miałem też nikogo kto mógłby mi ten dekoder naocznie wytłumaczyć. Oddałem go skąd kupiłem czyli do sklepu DMTrade. Wracam do kupna jednak mimo wszystko modelu Opticum Combo sloth 4k. Prosiłbym osoby które go posiadają o opinię czy jest łatwy w obsłudze i czy różni się dużo od modelu OPTICUM XTS703p (ponieważ taki aktualnie posiadam i wymieniam ponieważ nie odbiera stacji DVB-T2) ? 

 

Chodzi mi głównie o odbiór stacji Satelitarnych FTA, DVB-T2 oraz 4K. Oczywiście kwestia priorytetowa by bez problemu nagrywał programy na zewnętrzny dysk USB w taki sposób bym mógł te programy przerobić na komputerze np. wycinając reklamy. Proszę o opinię osób które miały z nim styczność bądź wiedzą na jakiej zasadzie on działa. No chyba że są lepsze wersje opticuma które posiadają więcej opcji to poproszę o propozycje. 

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo ładnie to satkurier rozpisał. Szkoda że nie natrafiłem na to wcześniej, choć szukałem po internecie. Bałem się że przepadnie mi 14 dni po których już odbiornika zwrócić bym nie mógł a przerażało mnie trochę jego konfigurowanie. Mogłem poświęcić trochę więcej czasu ale bałem się że tego nie ogarnę, choć teraz to już trochę woda po przysłowiowym kisielu. Dvbtowiec dziękuję Ci za ogrom informacji które od Ciebie uzyskałem, najwyraźniej mnie to trochę przerosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...