Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie urządzenia mają identyczny tylko ich końcowe układy przetwarzania modyfikują obraz w jakiejś części. Zwykle urządzenia mają własne poziomy ustawień u razu czy procesory które go modyfikują. 

@emarti moduł niewiele zmienia, ma do minimum zmodyfikowany oryginalny obraz

Z samej zasady wynika że przetwarzaniem ma się zająć urządzenie do którego jest wpięty. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam a takie pytanie mam moduł c+4k  w tunerku giga blue quad 4k i kartę polsatu stremuje listę do drugiego tunerka ustymka pro combo 4k .Kanały z karty działają ok a z modułu mam czarny obraz i tylko przerywany głos  da się coś zrobić żeby z modułu też chodziły. W zadaniach modułu mam zaznaczone jakie kanały mają być dekodowane .Używam wtyczki remonteconverterstream  atv 7.3 image mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mam wszystko ok ustawione chyba że czegoś nie wiem, co jeszcze trzeba ustawić a może coś z tym giga blue quad jest nie tak on ma dość stare sterowniki .Już sam nie wiem co jest nie tak  może jakaś podpowiedz jak wy to macie ustawione co i gdzie .Będę wdzięczny za podpowiedz pozdrawiam

ps. dodam że sprawdzałem na różnych image efekt ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zobaczyłem że miałem te wpisy mam powyłączane oscamy w obu tunerach i dalej to samo już nie mam pojęcia gdzie robię jakiś błąd chyba po prostu musze się z tym pogodzić że nie działa . Dzięki wszystkim za pomoc @Ktosiu jak byś miał jakieś jeszcze uwagi albo pomysły napisałem na sat4all wiem że tam też pomagasz link do tematu

https://www.[piractwo].com/board/topic/174448-gigablue-uhd-quad-4k-e2-linux-receiver/page/7/#comment-718187

Już  rozwiązany problem wystarczyło zmienić wejście na moduł na drugie wszystko działa😀

Edytowane przez Em99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdecydowałem się na zakup oferty Entry + Sport(w tej trwającej tydzień promocji) i wybrałem do tego ten moduł. Używam go w dekoderze AX51, testowałem różne oprogramowania: kilka wersji OATV oraz Egami i wszędzie prawidłowo dekoduje wszystko co mam w ofercie(łącznie z C+ 4K), ale tylko jeśli chodzi o obraz. Jest natomiast problem z dźwiękiem na części kanałów lub na części ścieżek audio. Np. nie mam dźwięku na w zasadzie żadnym kanale ze stajni Polsatu(jest tylko na kanałach Sport Premium). Podobnie jest na ścieżkach audio AC3, ale tylko tych z bitrate 384kbs, bo tam gdzie jest 192kbs, to działa prawidłowo. 

Np. na C+ 4K wszystkie ścieżki działają, ale już na innych kanałach C+ tylko ścieżki podstawowe lub właśnie te z AC3 192kbs. Podobnie na kanałach TVP działają podstawowe ścieżki oprócz AC3. Na innych ścieżkach po prostu jest cisza. 

Dekoder mam podpięty do amplitunera Yamaha 5.1 i dopiero ampli jest podpięty do telewizora. Mam podejrzenie, że dzieje się coś na linii dekoder-ampli, ponieważ po włączeniu opcji downmix w dekoderze wszystkie ścieżki AC3 są już słyszalne. Dodam jeszcze, że miałem też kartę Smart+, której używałem bezpośrednio w czytniku dekodera i wtedy nie odnotowałem żadnych problemów z dźwiękiem na kanałach typu podstawowe Polsaty czy TVP(żadnych kanałów premium tam nie miałem). Jakiego typu zakłócenia może wprowadzać ten moduł, że mój (prawdopodobnie) amplituner tak dziwnie się zachowuje? Czy spotkał się ktoś z podobnymi problemami? 

 

PS. Dodam jeszcze, że przez streaming z dekodera na komputer też działają wszystkie ścieżki. 

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł żadnych zakłóceń nie wprowadza, to wina softu i sposobu przełączania jak i zmian ustawień dźwięku multiplexera.  

Nie ma jednego standardu nadawania dźwięku w programach i należy się dostosowywać do nadawanej ścieżki dźwiękowej, jak widać nie jest to robione automatycznie. To wada na większości tunerów.

Trzeba by przetestować różne warianty ustawień dźwięku  

 

Sprawdzałeś czy przez optyka działa wszystko jak należy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu 

Konfiguracji z optykiem nie sprawdzałem, ponieważ nie do końca zadowala mnie takie rozwiązanie. 

Przetestowałem natomiast inne rozwiązanie. 

Na liście kanałów utworzyłem dla kilku problematycznych kanałów dodatkowe wpisy jako IPTV z odniesieniem do dekodera jako samego siebie przez port 8001.  

Zatem oglądam na dekoderze nie bezpośrednio tylko poprzez streaming z tego samego dekodera. W tej postaci tak samo jak na PC wszystkie ścieżki dźwiękowe działają prawidłowo. 

Niestety czasami jest problem z przełączaniem kanałów(musi się przełączać, ponieważ mam 1 głowicę DVB-S i dlatego zawsze wszystko się odbywa na aktywnej głowicy).

Objawia się to tym, że po kliknięciu na inny kanał jest tylko czarny ekran. Przy którejś tam próbie wreszcie zaskakuje. Dlatego niestety to rozwiązanie też nie wydaje się dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, emarti napisał(a):

Czy można w trakcie trwania umowy wymienić dekoder na moduł? 

Chyba spamta ptzedtsla działać.  Wymiana tylko przy aneksowaniu.

 

@lukx95 ale chyba nie podczas umowy...Co?

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaś Fasola Wymiana dekodera na moduł CAM wiąże się z brakiem możliwości korzystania z usługi Multiroom. Tak jak pisałem mogę pomóc w uzyskaniu zgody na taką wymianę. Oficjalny kontakt ze mną w sprawie pomocy w tych sprawach odbywa się przez profil akcji na FB "Protest Abonentów CANAL+" dla klientów z własnymi odbiornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...