Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Najbardziej efektowne są transmisje meczów piłkarskich w 4K - tam naprawdę to widać. Filmy też, ale tutaj ta różnica nie jest aż tak powalająca (chyba, że z płyty 4K).

 

6 minut temu, escapers napisał:

nie jesteś stary a ślepy

żałosne...

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, meckbar napisał:

Najbardziej efektowne są transmisje meczów piłkarskich w 4K - tam naprawdę to widać. Filmy też, ale tutaj ta różnica nie jest aż tak powalająca (chyba, że z płyty 4K)

 

Żałosne...

tak samo jak twierdzenie że nie ma różnicy pomiędzy HD a 4K.... to jedynie ogląda 4K na TV HD albo ślepota bo jak to inaczej wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharp LC-60UD20E. On 4K widzi tylko przy dostarczeniu źródła przez HDMI. Jego własny tuner satelitarny nie obsługuje tego standardu.

7 minut temu, escapers napisał:

tak samo jak twierdzenie że nie ma różnicy pomiędzy HD a 4K.... to jedynie ogląda 4K na TV HD albo ślepota bo jak to inaczej wytłumaczyć?

Bitrate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, escapers napisał:

tak samo jak twierdzenie że nie ma różnicy pomiędzy HD a 4K

Oczywiście, że jest. Tylko czy warta 20,- zł/miesiąc za jeden kanał?

Platformy premium nie stać na wprowadzenie do oferty C+4K FILM I C+4K SPORT? 
Ale to chyba nie miejsce na dyskusję w tym wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbarnie piszemy o cenach tylko o kanałach UHD.. w porównaniu z kanałem HD... ja tylko dla tego kanału wziąłem C+ (więc to nawet nie 20 zł).. 

@sum2 akurat Bitrate jest dobry na kanałach satelitarnych, oczywiście na C+ jest 25Mbps, na Nasa jest mniejszy dzisiaj: 15Mbps:

C+ 4K: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=10719&pid=4413&live=65&sec=0&lang=en

Nasa UHD: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=10727&pid=4602&live=65&sec=0&lang=en

 

więc to raczej nie bitrate a to drugie schorzenie... śmieszy mnie to już gdy ktoś mówi, że nie ma różnicy.. różnicy przy bitrate nie będziesz widział, gdy spadnie poniżej 7Mbps..  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx Treści są, patrz Apple TV, Amazon Prime, Netflix - tylko trzeba mieć na nie budżet ;). W C+ 4K pomijając sport to wałkują w kółko to samo, a premiery to głównie jakieś stare francuskie filmy.

 

Co do bitrate Nasa HD i UHD to zasadniczą różnicą jest H264 na jednym i 2x wydajniejsze H265 na drugim. 15 Mbps już starczy, żeby to wyglądało w miarę porządnie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czerstwy napisał:

Akurat kolega ma rację jak sprawdzał Nasa HD i UHD bo różnicy dużej nie ma.Ten w HD nadaje ok 9 mega a w UHD ok.15 mega. Kolejna sprawa takie treści ogląda sie z bliskiej odległości wtedy widać różnicę i zalety UHD.

 

Nie jest to do końca prawda bo oprócz bitrate liczy się kodek w którym to jest nadawane i tak HD idzie MPEG4 a UHD idzie w HEVCco powoduje, że nawet przy tym samym bitrate widać różnice :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy wszyscy się uwzięli na bitrate, ale to tylko jedna zmienna, którą bierze się pod uwagę, gdy idą te same treści.. a jeszcze bardzo istotny jest kodek, a tutaj on ma mega znaczenie... więc jeśli porównujemy w tym samym kodeku to wtedy oceną będzie bitrate, bo różne kodeki o tym samym bitrate potrafią przesłać prawie dwa razy więcej lub dwa razy mniej treści... 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktoś spodziewa się np różnicy jak kiedyś sd-hd a tego nie ma.Owszem jak mamy dobry tv nie oglądamy np z 10 metrów to różnica jest i to znaczna ale nie ogromna.Ja np u siebie widzę rewelacyjna jakość na treściach niby 4K z Youtuba.A piszę niby bo mam łącze max 5 mega a to raczej za mało na 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bugmenot napisał:

 W C+ 4K pomijając sport to wałkują w kółko to samo, a premiery to głównie jakieś stare francuskie filmy.

 

 

Ostatnio , dość często to podkreślasz,  a tymczasem w grudniu z tego co pamiętam oferta filmowa 4K nie ograniczała się głównie to starych francuskich filmów.

Z resztą film to dodatek a głównie kanał powstal pewnie dla zainteresowanych ofertą  sportową w  4K HDR .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lukimann napisał:

Ostatnio , dość często to podkreślasz,  a tymczasem w grudniu z tego co pamiętam oferta filmowa 4K nie ograniczała się głównie to starych francuskich filmów.

Z resztą film to dodatek a głównie kanał powstal pewnie dla zainteresowanych ofertą  sportową w  4K HDR .

Podkreślam bo w listopadzie była to większość pierwszych emisji/premier. A i chociażby 22 grudnia premierą był francuski "Zbrodnia z raju" w 2001 roku :).

Choć oczywiście należy oddać, że w same święta puścili kilka nowości.

Trudno też mówić, że filmy to dodatek, bo sport to jest kilkanście godzin w tygodniu na tym kanale, zostaje "trochę" czasu do zagospodarowania.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

@LorDx Treści są, patrz Apple TV, Amazon Prime, Netflix - tylko trzeba mieć na nie budżet ;). W C+ 4K pomijając sport to wałkują w kółko to samo, a premiery to głównie jakieś stare francuskie filmy.

 

Co do bitrate Nasa HD i UHD to zasadniczą różnicą jest H264 na jednym i 2x wydajniejsze H265 na drugim. 15 Mbps już starczy, żeby to wyglądało w miarę porządnie.

mówilem ze tort podzielony, nie da sie wszytkiego mieć, i kupić praw :-)

c+ nie kupi UHD wszystkiego z tych samych powodów --- budzet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dotąd używałem usługę sat z canal+ z modułem cam(dwie umowy). Ze względu na brak możliwości multiroomu w ofercie z modułem, w raz z nową umową wymieniłem moduł na 2-dekodery w ofercie multiroom. Jeden dekoder to ultrabox 4k ,a drugi to wifi box+(sagemcom). Na obydwu dekoderach obraz jest trochę gorszy niż poprzednio na module CI+głównie na tym wifi box.
Logicznie rzecz biorąc nie powinno być chyba różnicy.

Mam jeszcze czas na odstąpienie od umowy.

Co brać ofertę z 2 modułam cami(dwie umowy),  czy dekodery(multiroom) . 

Multiroom wychodzi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na module przeważnie (prawie zawsze) obraz jest lepszy niż z dekodera. Sygnał nie musi iść przez HDMI. Różnica będzie zawsze przecież to są inne urządzenia inne procesory inna kalibracja i nastawy producenta których na dedykowanym dekoderze nie zmienisz. Jaki sygnał wypuszcza dekoder taki będziesz miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz będzie lepszy ze źródła, które generuje lepszy obraz - może to być i telewizor i dekoder/tuner (zależy co z czym będziesz porównywać). 
 

30 minut temu, sylwo1962 napisał:

Co brać ofertę z 2 modułam cami(dwie umowy),  czy dekodery(multiroom) . 

To, co bardziej Ci odpowiada. Może znajdziesz kogoś, kto ma dwie karty cameleon i nie chce kontynuować umowy. Wtedy możesz zrobić cesję i próbować pozyskać dwa CAMy do multiroom. Może (ale nie musi) się udać. Do nowej umowy nie dają 2x CAM do multiroom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeden moduł dają?

W zasadzie nie zastanawiał bym się, gdyby nie ta jakość obrazu na wifibox+ i nie tylko.  Niestety to urządzenie ma mały zasięg wifi. Inne urządzenia testowane w tym miejscu wykazują siłę sygnału wifi w granicach 90-95%, ultrabox 4k-90%, a wifibox+ 40-45%. Korzystanie z n.p NC+GO bardzo męczące, dekoder bez przerwy zrywa połączenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...