Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Philipsie mam teraz ok 2s jeśli nie przełączam często kanałów. 

Przy szybkim przełączaniu obraz jest dopiero po 3-4 s. 

 

Warto sprawdzić na różnych instalacjach, niektórzy zwracają uwagę że przy instalacji unicable przełącza najszybciej ale to może być spowodowane pełną cyfrową obsługą sterowania i przełączania a czasami modelami multiswitchy.  Przy zwykłych instalacjach jest tylko analogowa obsługa. 

 

Najprościej po prostu sprawdzić bez modułu jak szybko przełącza kanały FTA i dopiero wiadomo jaki jest minimalny czas przełączania kanałów. Przy module należy dodać 1-2 s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już swoją drogą ale od tego zależy głownie przełączanie i dekodowanie, moduł tylko ściągą zabezpieczenia przez co wprowadza dodatkowo swoje opóźnienia do sygnału.  

W TV głównym problemem winnym opóźnień jest końcowa synchronizacja dźwięku i video który ukazuje się dopiero po zsynchronizowaniu.

Niestety TV nie posiadają układów dedykowanych dla tunerów które robią to szybciej i zwykle wydaność procesorów TV  jest mniejsza niż 50% wydajności tunera SAT/TV.

Wszystko to kosztem przeniesienia wydajności na poprawę jakości obrazu.

 

Osobiście wolę mieć dodatkowy tuner z modułem co zwiększa możliwości obsługi a TV można dobrać dowolny patrząc na jakość a nie na działanie w mim modułu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

cześć

nie mam doświadczenia z modułami, dotychczas były tylko dekodery

 

mam kilkuletnią toshibę i widzę że ma slot na moduł i tak mi przyszło że skoro najprawdopodobniej obędzie się bez multiiroom-u u mnie to może warto zrezygnować z biało-czarnej skrzynki na rzecz modułu ci+ i kilku złotych więcej w portfelu

 

zastanawia mnie jednak jak podłącze antenę do tv jeśli w tv nie ma takiego wyjścia na skrętke jak w dekoderze?

 

i druga sprawa czy warto się przesiadać  z dekodera na moduł? czy moduł jest w czymś gorszy od dekododera? i czy płynność funkcjonowania modułu jest mocno skorelowana z parametrami telewizora? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wielkopolskawies Musisz upewnić się, czy Twój model telewizora posiada wbudowany tuner satelitarny DVB-S2, bo może się okazać, że np. jest tylko i wyłącznie tuner DVB-C lub DVB-C2 do telewizji kablowej. Wejście na antenę sat telewizor ma osobne niż to do anteny naziemnej. Także powinno być gdzieś w telewizorze takie drugie wejście, że wkręcasz normalnie kabel antenowy sat, tak jak do dekodera.

Korzystając z modułu CAM w telewizorze masz tylko dostęp do oglądania kanałów i nie masz jedynie funkcji, które oferuje dekoder operatora. Jeśli Twój telewizor posiada wbudowany tuner satelitarny DVB-S2, to możesz sobie sprawdzić jak będzie wyglądała obsługa i jaki będzie odbiór. W tym celu wystarczy podłączyć kabel od anteny satelitarnej do Twojego telewizora i następnie w menu telewizora wyszukać listę kanałów satelitarnych i sprawdzić jak będzie Ci to działać na niekodowanych kanałach FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukx95 napisał(a):

@wielkopolskawies Musisz upewnić się, czy Twój model telewizora posiada wbudowany tuner satelitarny DVB-S2, bo może się okazać, że np. jest tylko i wyłącznie tuner DVB-C lub DVB-C2 do telewizji kablowej.

ok to już widzę że 2z3 posiadanych tv są za stare na moduł ci+, jest tylko wejście sat do naziemnego, nie ma tego satelitarnego na skrętkę.

 

ciut więcej już wiem co jest możliwe a co nie, dzięki.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wielkopolskawies napisał(a):

ok to już widzę że 2z3 posiadanych tv są za stare na moduł ci+, jest tylko wejście sat do naziemnego, nie ma tego satelitarnego na skrętkę.

 

ciut więcej już wiem co jest możliwe a co nie, dzięki.

@wielkopolskawies Najlepiej sobie sprawdzić specyfikację każdego posiadanego modelu telewizora co posiada jakie tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wielkopolskawies napisał(a):

cześć

nie mam doświadczenia z modułami, dotychczas były tylko dekodery

 

mam kilkuletnią toshibę i widzę że ma slot na moduł i tak mi przyszło że skoro najprawdopodobniej obędzie się bez multiiroom-u u mnie to może warto zrezygnować z biało-czarnej skrzynki na rzecz modułu ci+ i kilku złotych więcej w portfelu

 

zastanawia mnie jednak jak podłącze antenę do tv jeśli w tv nie ma takiego wyjścia na skrętke jak w dekoderze?

 

i druga sprawa czy warto się przesiadać  z dekodera na moduł? czy moduł jest w czymś gorszy od dekododera? i czy płynność funkcjonowania modułu jest mocno skorelowana z parametrami telewizora? 

 

Wygląda na to, że wspomniany tv ma wejście Ci, ale do TV kablowej. 

Jak najbardziej warto zrezygnować z dekodera na rzecz modułu, zwłaszcza z tego wynalazku jakim jest wifibox. 

Skoro tv nie ma wejscvua sat, a nie chcesz zmieniać telewizora, to można rozejrzeć się za niedrogim tunerem sat 4k z wejściem CI+. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, j3ryw napisał(a):

Mam pytanie czy to normalne, że moduł co jakiś czas przestaje dekodować i trzeba go na chwilę wysunąć lub wyłączyć telewizor z gniazdka aby zaczął ponownie dekodować?

4 godziny temu, j3ryw napisał(a):

Mam pytanie czy to normalne, że moduł co jakiś czas przestaje dekodować i trzeba go na chwilę wysunąć lub wyłączyć telewizor z gniazdka aby zaczął ponownie dekodować?

 

Z modułami czasami zdarzają się takie rzeczy sprawdzają status non stop,resetują się,przestają dekodować,blokują się przy przełączeniu na zakodowany kanał itd.I abonent czasami zostaje sam operator satelitarny mówi,że to wina producenta tv,producent ,że operator a człowiek zostaje sam.Trzeba czekać na nowe oprogramowanie jeśli nowy tv to będzie albo pomoże albo nie jeśli tv stary bez wsparcia liczyć możemy tylko na aktualizacje modułu jak pomoże nie musi.I nie ma znaczenia cena najdroższy tv czy dekoder na świecie nie będą poprawnie pracować i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

Mam problem z modułem Telewizja na Kartę NC+ CI+ ECP z pełną ofertą C+ na 1 mc.

Posiadam stary poczciwy Dreambox 8000 HD, ale niestetsię, że nie okazało nie obsługuje on CI+. Byłem naiwny sądząc, że mając najnowszy OpenPli moduł będzie działał.

Czytnik też nie da rady odczytać.

Moja prośba jest następująca:

Jaki decoder kupić żeby to hulało bez problemów.

Chodzi mi o decoder, który daje bardzo dobra jakość obrazu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam bardzo dobrą wiadomość . Dziś na jednym z forum internetowych pojawił się plugin CI+helper 5.4 z suportem ECP 1.4 na dekodery z softem openATV 7.3

(enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_5.4-r0_all.ipk). Mam co prawda taki moduł, ale nie mam w swoim pakiecie kanału Canal+ now, bo na nim jeśli dobrze pamiętam jest możliwość sprawdzenia czy to działa). Proszę o sprawdzenie czy to działa. Z wgraniem pliku nie powinno być problemu. Ja mam na swoim tunerze PULSe 4K włożony moduł polsatbox. Po wgraniu pluginu doradzam restart systemu (tylko nie restart gui!). Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie działa. Nie wyświetla obrazu i pojawia się komunikat o braku dostępu

nie wiem dlaczego nie działa, ale być może odpowiedź jest zawarta w poście który jest na stronie gdzie można ściągnąć ten plik. zamieszczam go w całości 

Update 5.4-r0

Add Support Vu+
Add Support new openATV 7.3 with CI+ 1.4 Support

ZAŁĄCZNIKI

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_5.4-r0_all.ipk

 

Z tego co wiem CI+1.4 support to właśnie ECP. Poprawcie mnie , jeśli się mylę. W ustawieniach dekodera w zakładce ustawienia modułu CI - TRYB PRACY CI mam do wyboru: Auto, CI Plus 1.2, 1.3 lub Legancy CI. Nie ma CI Plus 1.4. 

Jak rozumieć zapis 

Add Support new openATV 7.3 with CI+ 1.4 Support?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECP  nie będzie działało na enigmie2 bez slotu 1.4 czyli działa prawidłowo. 

 

Bez sensu jest twierdzić że jest wsparcie dla Ci+ 1.4 kiedy w tunerze jest maksymalny slot Ci+ 1.3 !

Nie ma tunerów i nie będzie  ze slotem Ci+ 1.4 dla tunerów enigma2 na dzień dzisiejszy .

 

No chyba że ktoś jednak taki tuner z enigma2 mający slot 1.4 potrafi wskazać. 

Wsparcie jest dla tunerów które będą  miały kiedyś slot Ci+ 1.4 .

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...