Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma modułów w multiroom, więc zdecyduj się co masz w końcu. 
W niektórych przypadkach można było wymienić na dwa moduły ale każdy moduł to inna usługa. 
 
Zamień moduły w urządzeniach to się dowiesz czy to problem modułu czy sprzętu w którym działa. 

Miałem normalnie dwa moduły, jeden jako główny, drugi do multiroom.
W 2020 mogłem przenieść dwa cameleony na usługę z dwoma czarnymi modułami.

Miałem - bo obecnie nie ma już multiroomu z modułem. Po przedłużeniu umowy, mimo aktywnego multiroom wyłączyli mi drugi moduł, z tego wynikały problemy z uprawnieniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś może i dawali ale na innych zasadach niż są obecnie.

W każdym bądź razie modułu to zawsze dodatkowy abonament/usługa bo nie działa nigdy w multiroom mimo działania usługi multiroom. Było od 2 lat chyba to zapowiadane i niektóre karty ( nawet te w modułach) będą wymagać zmian na nowe bo zostaną wyłączone. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, na jakiej zasadzie sprzedawana jest usługa multiroom, zależy wyłącznie od dostawcy usług. I nie ma znaczenia czy to moduł, dekodery czy moduł i dekoder. Po ostatnich zmianach wprowadzonych przez Canal+ usługa multiroom na dwóch modułach nie jest już sprzedawana, a osoby z niej korzystające nie mogą jej przedłużyć. Oznacza to, że nadal są abonenci korzystający z usługi multiroom na modułach, ale tylko do końca obecnego okresu oznaczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, untaztood napisał:

Miałem - bo obecnie nie ma już multiroomu z modułem. Po przedłużeniu umowy, mimo aktywnego multiroom wyłączyli mi drugi moduł, z tego wynikały problemy z uprawnieniami.

Nigdy nie miałeś multiroomu na module. Multiroom był tylko z nazwy i tak pewnie widniało to w ich systemie. Miałeś dwa osobne urządzenia niezależne od siebie, a na ten drugi był po prostu osobny, niższy abonament. Mogłeś korzystać jednocześnie z modułów niezależnie w dwóch różnych lokalizacjach i o to właśnie chodziło operatorowi aby zlikwidować taką możliwość. Według mnie wymiana obu cameleonow na moduły nie była dobrym rozwiązaniem ale nie ma to już żadnego znaczenia. Z drugiej strony dziwne że zgodzili się na przedłużenie umowy z dwoma modułami, a następnie drugi wyłączyli.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałeś multiroomu na module. Multiroom był tylko z nazwy i tak pewnie widniało to w ich systemie. Miałeś dwa osobne urządzenia niezależne od siebie, a na ten drugi był po prostu osobny, niższy abonament. Mogłeś korzystać jednocześnie z modułów niezależnie w dwóch różnych lokalizacjach i o to właśnie chodziło operatorowi aby zlikwidować taką możliwość. Według mnie wymiana obu cameleonow na moduły nie była dobrym rozwiązaniem ale nie ma to już żadnego znaczenia. Z drugiej strony dziwne że zgodzili się na przedłużenie umowy z dwoma modułami, a następnie drugi wyłączyli.
W 2020 zamieniałem dwa cameleony na sprzęt. Miałem możliwość wzięcia modułów. I tak korzystałem z nich dwa lata, aż umowa wygasła.
Jeśli byłoby jak piszesz to na drugim module miałbym ograniczoną ofertę - a patrz - miałem taką samą jak na pierwszym.
To że pozbyłem się Cameleonów było błędem to wiem, ale wtedy głośno informowali, że do końca 2020 zgasną, a mi kończyła się wtedy umowa.

Swoją drogą mogliby wprowadzić moduły z kontrolą odległości i wtedy spokojnie byłyby dalej w multiroom. A tak je po prostu ubili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, untaztood napisał:

na ten drugi był po prostu osobny, niższy abonament.

nie masz racji, operator użytkownikom multiroom post cyfra+ dwa lata temu umożliwiał wzięcie dwóch modułów w ramach 1 umowy, drugi moduł był za 0 zł do tej umowy. Teraz operator zmienił zasady i już nie pozwala na przedłużenie takiej umowy

Oczywiście w zamian za oddanie obu camaleonów :)

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, opensource napisał:

Nigdy nie miałeś multiroomu na module. Multiroom był tylko z nazwy i tak pewnie widniało to w ich systemie. Miałeś dwa osobne urządzenia niezależne od siebie, a na ten drugi był po prostu osobny, niższy abonament. Mogłeś korzystać jednocześnie z modułów niezależnie w dwóch różnych lokalizacjach i o to właśnie chodziło operatorowi aby zlikwidować taką możliwość. Według mnie wymiana obu cameleonow na moduły nie była dobrym rozwiązaniem ale nie ma to już żadnego znaczenia. Z drugiej strony dziwne że zgodzili się na przedłużenie umowy z dwoma modułami, a następnie drugi wyłączyli.

Brawo Ty. Nie zaczynaj dnia od bajek. Nie tylko operator dawał 2 moduły CI+. Dawał nawet moduł w konfiguracji jako dodatkowy wraz z dekoderem 4k jako główny sprzęt.. 

Teraz dopiero się operator z tego wycofuje (od około roku +-) i oferuje za dodatkowy moduł czy nawet dekoder niezależny dodatkową umowę. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty. Nie zaczynaj dnia od bajek. Nie tylko operator dawał 2 moduły CI+. Dawał nawet moduł w konfiguracji jako dodatkowy wraz z dekoderem 4k jako główny sprzęt.. 
Teraz dopiero się operator z tego wycofuje (od około roku +-) i oferuje za dodatkowy moduł czy nawet dekoder niezależny dodatkową umowę. 

7757bd61301ef8bc8bf1872b93504778.jpg
Specjalnie dla Ciebie wygrzebałem warunki umowy.
Oczywiście dziś już nie dostaniesz takiej oferty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ircios napisał:

Brawo Ty. Nie zaczynaj dnia od bajek. Nie tylko operator dawał 2 moduły CI+. Dawał nawet moduł w konfiguracji jako dodatkowy wraz z dekoderem 4k jako główny sprzęt.. 

Teraz dopiero się operator z tego wycofuje (od około roku +-) i oferuje za dodatkowy moduł czy nawet dekoder niezależny dodatkową umowę. 

Nie zrozumiałeś w ogóle tego co napisałem. Gdzie napisałem że nie dawał dwóch modułów. Sam sobie wymyślasz jakieś teorie. ;) Poczytaj co znaczy termin multiroom i jak jest zasada działania. A to o czym piszesz to dwa niezależne urządzenia i to jest multiroom tylko z nazwy gdzie tuner mogę mieć np. w Poznaniu, a moduł w Warszawie. Dlatego operator się z tego wycofuje. Przykład multiroomu masz w Polsat Box który teraz jest oferowany gdzie urządzenia są zależne od siebie.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, opensource napisał:

Nie zrozumiałeś w ogóle tego co napisałem. 

No a sam piszesz:

5 godzin temu, opensource napisał:

Miałeś dwa osobne urządzenia niezależne od siebie, a na ten drugi był po prostu osobny, niższy abonament. 

No to miał dwie umowy? :D nie, nie miał. 

Abonament był niższy bo za 0? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtedy niepoprawnie nazywało usługę na 2 różnych kartach. W sumie to osobne abonamenty tylko spięte w jeden. 

 

Normalnie multiroom to jeden tuner główny i podpięte do niego tunery synchronizowane  przez sieć. 

Bez głównego nie działają inne. 

 

Też miałem 2 moduły według nowej umowy mogłem brać jeden moduł i tuner albo dwa moduły na osobne umowy. W szczegulnych wypadkach po kontakcie z obsługą  można było brać nawet dwa ale nie dłużej niż do końca tego roku. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom, latałeś z jedną kartą co jakiś czas i aktywowałeś reszte tunerów. 

 

To stare czasy gdzie nie było odbiorników z synchronizacja przez sieć. Taniej było skorzystać z tej metody i w międzyczasie wymienić wszystkim sprzęt na nowy. 

 

Bardziej opłacalne było w końcu przejść na sharing  domowy karty bez odbiorników operatora tylko na enigma2. Tsraz mam 2 karty różnych  operatorów i 4 tunery. Nawet poza domem mogę korzystać. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ktosiu napisał:

Tak się wtedy niepoprawnie nazywało usługę na 2 różnych kartach. W sumie to osobne abonamenty tylko spięte w jeden. 

Jako chyba jedyny w tym wątku rozumiesz co to multiroom. Reszta albo nie wie albo udaje że nie wie. Dwa niezależne urządzenia są mylnie nazwane przez operatora multiroomem, a reszta powtarza.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...