Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, adix1982 napisał:

Witam. Mam pytanie do użytkowników TV LG (2020) z modułem CAM Canal+. Czy jest możliwość zaplanowania nagrania i po wyłączeniu TV program zostanie nagrany? Czy nie ma takiej możliwości?

Mam rocznik 21. Planujesz jak Ci pasuje. Wg godziny czy EPG. Nagrywa po wyłączeniu tv.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adix1982 napisał:

Witam. Mam pytanie do użytkowników TV LG (2020) z modułem CAM Canal+. Czy jest możliwość zaplanowania nagrania i po wyłączeniu TV program zostanie nagrany? Czy nie ma takiej możliwości?

Nie ma takiej możliwości na LG. Jeśli chcesz cokolwiek nagrać to tv musi być włączony i na danym kanale, jak będziesz chciał zmienić kanał lub wyłączyć tv to nic się nie nagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG Nano (2020) nie nagrywa po wyłączeniu lub zmianie kanału.

3 godziny temu, adix1982 napisał:

Witam. Mam pytanie do użytkowników TV LG (2020) z modułem CAM Canal+. Czy jest możliwość zaplanowania nagrania i po wyłączeniu TV program zostanie nagrany? Czy nie ma takiej możliwości?

Nie ma takiej możliwości na LG. Jeśli chcesz cokolwiek nagrać to tv musi być włączony i na danym kanale, jak będziesz chciał zmienić kanał lub wyłączyć tv to nic się nie nagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość TV nagrywa w stanie czuwania jeśli TV obsługuje opcje wyłączenia  ekranu. 

W sumie to nawet nie jest czuwanie jak w tunerach bo TV działa cały czas normalnie wyłączając tylko panel ekranu z zasilania.  

 

Co do tego przełączania to jest różnie, zwykle TV powinien są sie załączyć na odpowiednim programie jeśli ma timer z ustawieniem  programu.

W najprostszych wersjach TV można ustawić tylko na nagrywanie aktualnego programu albo przełączenie na odpowiedni program i nagrywanie. 

 

Bezproblemowe nagrywania z timera są zwykle w TV z dwoma tunerami SAT.  Jak wiadomo nie da sie w trakcie nagrania oglądnąć innych programów poza programami FTA chyba że nagrywa się akurat program FTA. 

Edytowane przez Ktosiu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kuna77marcin napisał:

Nie ma takiej możliwości na LG. Jeśli chcesz cokolwiek nagrać to tv musi być włączony i na danym kanale, jak będziesz chciał zmienić kanał lub wyłączyć tv to nic się nie nagra.

 

Sprawdziłem właśnie na naziemnej i nagrywa gdy jest wyłączony. Więc na module powinno chyba też działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak. 

 

Na swoim Philipsie  też sprawdzałem nagrywanie z timera  w TV w standby. Działa bez problemu  załączając na nagrywanie TV bez zasilania ekranu. Po nagraniu przechodzi ponownie w normalne standby o niskim poborze prądu. Na kanał sam sobie przełącza.  

 

TV nie jest zalecany do nagrywania w większości przypadków, nie dość że nagrywa głownie na nośnikach które wcześniej sam formatuje to często działa zabezpieczenie nagrań i odtworzyć można tylko na tym TV.  Tak jest w każdym bądź razie na moim. 

 

Najlepiej kupić tuner z czytnikiem CI+ na enigma2, przy dobrym tunerze głowicą FBC  można nagrywać kodowany program który tuner sobie rozkoduje kiedy będzie wyłączony.  Przy użyciu karty problem znika bo można nagrywać praktycznie wszystko i po kilka programów na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie przechodzi w żaden tryb wyłączenia ekranu. Po prostu jest wyłączony. Pali się czerwona dioda i nagrywa. W trybie wyłączonego ekranu dioda nie świeci.

Podłączam różne dyski i żadnego nie formatuje. Co do nagrań, to nie odtworzy nagrania z innego tv. Nie sprawdzałem czy film nagrany z C+ będzie widoczny w kompie. Ogarnę to po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na moduł CI+ ECP z platformy.

Póki ECP jest nie załączone wszystko dziala ok.

W połączeniu z VU+ 4K oraz moduł CI+ ECP to mam:

1. Oglądanie programów ok.

2. Nagrywam zakodowane a następnie jak dekoder jest w czuwaniu np. w nocy to z wykorzystaniem modułu dekoder odkoduje nagrania.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blaugrana18 napisał:

Działa Ci jednocześnie moduł z oscam czy gryzie się?

Możesz spokojnie wrzucić moduł do slotu i kartę conax do czytnika. Przy właściwej konfiguracji w moim VU+ działa bez zarzutu - masz streaming kanałów deszyfrowanych przez moduł na inny tuner z E2 albo android TV,  tablet czy telefon i niezależny multiroom dla kanałów z karty w czytniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...