Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niespecjalnie się na tym znam...

Mam stary tuner Ferguson Ariva 200. Coś takiego:

http://www.teltad.pl/odbiornik-hd-tv-sat-ferguson-ariva-200-czarny-p-1115.html

 

Do tego jakąś kartę i wszystko działało. Teraz (jak wielu osobom tutaj) zaczynają znikać kanały.

Czy łaskawcy z C+ wymienią mi kartę na moduł CAM/CI (czy jak się to tam zwie...) ? Taki moduł będzie działał z moim tunerem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PawelTSW napisał:

Żaden dekoder nie obsługuje ci+ecp więc gdy włączą ECP to na żadnym dekoderze kanału c+4k nie obejrzysz. Poza dekoderem operatora. 

Obejrzysz resztę kanałów. 

 

Szukaj dekodera z obsługą CI+

 

 

Do tego 4k musiałbym chyba i tak mieć telewizor 4k (?), a mam zwykły...

 

Takie coś pozwalałoby na odbieranie C+ ?

http://ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=2119

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zibiland napisał:

Posiadam dekoder Vu+ Uno i kartę Cayman, borykam się jak większość (chyba) z znikającymi kanałami.

Myślę o wzięciu modułu CI+ i wymianie karty. Czy dekoder Vu+ będzie poprawnie odsługiwał moduł CI+?

 

Możesz dalej korzystać z Cameleona w sprzecie z E2. Nic musisz zamieniać Cameleonów.  Jeszcze nie ma takiej potrzeby.

7 godzin temu, Zibiland napisał:

PawelTSW  dzięki za info :)

Za niepełne info ;-)

 

4 godziny temu, Leesior napisał:

OK. Pewno faktycznie to gniazdo nie obsługuje modułów CI+ ECP.. :(

Wolałbym już może kupić jakiś dekoder, na którym taki moduł będzie działał, niż wypożyczać dekoder od C+. Polecicie jakiś sprzęt ?

 

Dobrej klasy z E2 na pokładzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ircios napisał:

Dobrej klasy z E2 na pokładzie. 

 

Dobra rada lecz nie dla nowicjuszy,. bez  umiejętności konfiguracji dekodera z E2 i wgrania odpowiedniego softu.

Posiadając moduł platformy z kartą, wystarczy dowolny dekoder  lub tv byle miał gniazdo na moduły CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Emil33 napisał:

 

Dobra rada lecz nie dla nowicjuszy,. bez  umiejętności konfiguracji dekodera z E2 i wgrania odpowiedniego softu.

Ta, bo skopiowanie 3 plików na pendrive i włożenie pendrive'a do portu USB w tunerze to naprawdę jest szczyt możliwości. Natomiast konfiguracja sprowadza się do przeczytania ze zrozumieniem parę zdań na ten temat, podkreślam stwierdzenie "ze zrozumieniem", bo to dla niektórych jest super trudne. Bajki pan piszesz takie że hej świadczące o tym że nigdy nie miał do czynienia z tego typu sprzętem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja, ale... 

Zakup sprzętu z E2 po to, żeby wyłącznie korzystać w nim z modułu CI+ ECP to trochę jak zakup Ferrari po to, żeby nim jeździć w strefie ograniczenia prędkości do 30 km/h. Niby można tylko czy do tego to służy?

Jeżeli ktoś nigdy nie miał do czynienia z tego typu sprzętem i do tego nie jest biegły w obsłudze komputera to idę o zakład, że sam tego nie ogarnie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

Możesz dalej korzystać z Cameleona w sprzecie z E2. Nic musisz zamieniać Cameleonów.  Jeszcze nie ma takiej potrzeby.

Za niepełne info ;-)

ircios co radzisz w obecnej sytuacji? Wymieniać karty? Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie problemu z znikającymi kanałami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zibiland napisał:

ircios co radzisz w obecnej sytuacji? Wymieniać karty? Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie problemu z znikającymi kanałami?

 

 

Kupić dekoder z enigmą2 i konfiguracja oscama. 

Pamiętaj że nigdy nie wiesz jak długo to podziała bo musisz korzystać z kogoś kluczy. 

Póki co to jedyna możliwość, a jeśli nie chcesz iść w koszta to wymiana moduł i wsad do tv 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

Ta, bo skopiowanie 3 plików na pendrive i włożenie pendrive'a do portu USB w tunerze to naprawdę jest szczyt możliwości. Natomiast konfiguracja sprowadza się do przeczytania ze zrozumieniem parę zdań na ten temat, podkreślam stwierdzenie "ze zrozumieniem", bo to dla niektórych jest super trudne. Bajki pan piszesz takie że hej świadczące o tym że nigdy nie miał do czynienia z tego typu sprzętem.

 

Wbrew pana opinii poradziłem sobie. Otrzymałem konkretne informacje, niestety gdybym liczył tylko na kapryśne odpowiedzi ''celebrytów'' nadal

miałbym przysłowiową ciemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zibiland napisał:

W takim razie możesz pomóc w rozwiązaniu znikających programów?

Przecież ci podpowiadamy, bez kupna dekodera z linuksem i konfiguracją oraz wysłaniem prośby do kogoś o klucze sobie nie poradzisz. 

Najszybciej i najtaniej bo za 0 zł - karta w dekoder operatora lub jeśli masz gołe karty - wymiana na moduł (który też trzeba w coś wsadzić) 

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PawelTSW napisał:

Przecież ci podpowiadamy, bez kupna dekodera z linuksem i konfiguracją oraz wysłaniem prośby do kogoś o klucze sobie nie poradzisz. 

Najszybciej i najtaniej bo za 0 zł - karta w dekoder operatora lub jeśli masz gołe karty - wymiana na moduł (który też trzeba w coś wsadzić) 

ok, może ja czegoś nie rozumiem, jak pisałem wcześniej ze posiadam dekoder VU+ UNO 4K SE, jak dobrze kojarzę to na system opartym na linux (logując sie przez putty widzę tą samą strukturę katalogów, itd), proszę o poprawę jeśli się mylę.

Zatem czy jest możliwość korzystając z obecnej karty camelon dalej cieszyć się programami w HD czy zwykłej jakości bez użycia kart CI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Emil33 napisał:

 

Wbrew pana opinii poradziłem sobie. Otrzymałem konkretne informacje, niestety gdybym liczył tylko na kapryśne odpowiedzi ''celebrytów'' nadal

miałbym przysłowiową ciemność.

Potwierdzam. Teraz jest więcej konkretnych informacji na s...4...l, ale jeszcze ok. miesiąc wstecz kilkadziesiąt stron w tamacie n1813 to w większości "masło maślane".

Jeden celebryta jest szczególnie kapryśny, który każdy swój post kończy "na razie A..." ?

@tail#

Ja nie miałem potrzeby grzebania w oscamie dopóki wszystko świeciło(oprócz blokowania uprawnień do opcji włącz/wyłącz). Wgrałem go z feed z poziomu tunera i parę lat był spokój dopóki c+ nie zaczęła wyłączać seca. Dla mnie nie było to takie proste jak piszesz i weź pod uwagę, że są użytkownicy w różnym wieku i stopniu zaawansowania.

Edytowane przez ww6
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...