Skocz do zawartości

DVB-T w woj. Podlaskim


kamil_nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przestawiłem antene na białystok i to samo jest tylko mux2 odbieram

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2

 

Słyszalem, że kanały tvp zostały uruchomione aby zapewnic testowo odbiór kanałów.

Poczytałem z tego linka co mi dałes i niema szans na tvp do czerwca 2012. Dziwne, bo domagają się abym płacił abonament,a niemam dostępnych kanałów TVP w DVB-T.

Jednym słowem skandal, do wczoraj oglądałem tv analogową niestety obraz śniezył itp. tylko tvp2 jako tako odbierało w dobrej jakości.

Sygnał mam 100% z Białego i z Suwałk.

Mieszkam w Suchowoli 54km od Białego.

Słyszałem też, że aby odebrac tvp białystok np. musze wyszukac kanał recznie.

Niewiem czy te info sa prawdziwe, bo wiadomo jak to jest w internecie z prawdą. :)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestawiłem antene na białystok i to samo jest tylko mux2 odbieram (...) Mieszkam w Suchowoli 54km od Białego.

tu masz kierunki na nadajniki: http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark16388, a na tej mapie można sprawdzić zasięgi: http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html

 

Faktycznie - lepszy i łatwiejszy odbiór mux-2 powinieneś mieć (i pewnie masz) z Białegostoku - Krynic.

 

Co do mux-3 to jesteś na samej krawędzi jakiegokolwiek zasięgu - kto wie, jakiś cień szansy na odbiór może i mógłby być, jeśli masz jakieś bardzo dobre warunki terenowe u siebie, a instalacja antenowa byłaby dopieszczona. Musiałbyś naprawdę bardzo precyzyjnie próbować ustawić antenę na Białystok / Cieszyńską. Ustawia się na max jakości sygnału DVB-T pokazywanego przez odbiornik TV / dekoder.

 

Słyszałem też, że aby odebrac tvp białystok np. musze wyszukac kanał recznie.

Niewiem czy te info sa prawdziwe, bo wiadomo jak to jest w internecie z prawdą.

tam masz prawdziwe dane: nr. kanałów i częstotliwości - http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_E1A. Powinieneś odebrać analogi TVP z Białego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mieszkam w Krynkach, jakieś 50 km od Białegostoku. Od połowy sierpnia, po zakupie nowego tivi, łapałem sygnał mux2. Wszystko chodziło jak ta lala. Ale od początku października nie mam żadnego kanału, pokazuje tylko "brak sygnału". W tivi w informacjach o sygnale siła sygnału "skacze" od 0 do 100%, jakość 0%, modulacja raz pokazuje nieznany raz 64QAM. Antena nie była ruszana. Kanały analogowe odbierają normalnie, kijowo, ale odbierają. Czy ktoś ma może pojęcie o co tu chodzi?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena przynajmniej na takiej wysokości, aby nie było przeszkód na drodze sygnału do anteny (powyżej wysokości sąsiednich domów itp, aby nic antenie nie zasłaniało sygnału). Nie wiem jak u Ciebie z ukształtowaniem terenu. Ale za minimum możesz przyjąć 4-5 metrów nad poziomem terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynice nie Krynki :)

 

wg mapki odległość od Augustowa to 67 km. Kiedyś czytałem że w Suwałkach łapią sygnał z Białegostoku (ok 100 km). Z 65 km (na południu województwa) to doświadczalnie sprawdziłem odbiór i sygnał jest znakomity. Śmiało próbuj odbierać. Jak masz małe fundusze to próbuj anteną siatkową z przedwzmacniaczem (LNA-177 lub innym dość mocnym). Jeśli masz ok 100 zł do wydania to celuj w Tri Digit Dipola (potestuj z symetryzatorem i przedwzmacniaczem o niewielkim wzmocnieniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupuj Tri Digit firmy Dipol. Wydasz te 100 parę złotych, ale będziesz miał prawie pewność, że odbierzesz na niej dvb-t z Krynic. Ta antena ma bardzo dobry zysk i jest niewielka (1m długości) w porównaniu do ATX-91 czy ATX-107, które są 30-40 zł tańsze, ale mają ponad 2m długości. Wg mapki Emitela Augustów jest na granicy zasięgu, ale te mapki można traktować tylko orientacyjnie http://www.emitel.pl/mux2etapiv1.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jak odbierać dvb-t w miejscowości nierośno czy na antenie siatkowej złapie z białegostoku? czy da się ustawić bez miernika?

 

Już któryś raz pytasz praktycznie o to samo. Załóż siatkę z przedwzmacniaczem, wyceluj mniej więcej w kierunku Białegostoku i reguluj obserwując odbiór analogowy tvp1, tvp2 lub tvp info. Jak analog będziesz miał w miarę ok to cyfrę też odbierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goniądz? Może na MUX3 za bardzo się nie napalaj, trochę daleko jak na taką moc. Z MUX2 nie przewiduję problemów nawet na antenie pasywnej (czyli bez wzmacniaczy). Z Twojego położenia obie lokalizacje są w "linii prostej", więc jedna antena.

Jak chcesz to kombinuj z MUX3, jak nie, to poczekaj na MUX1, który będzie miał taki sam zasięg jak MUX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się trochę pobawiłem i łapię muxy litewskie: 44 (mux 1), 33 (mux 2), 59 (mux 3), 60 (mux 4).

http://www.erdves.info/?content;id.174

 

Odbieram więc naziemnie TV Polonię :brawo: Jest też angielski BBC World News. Reszta to tv litewska. Języka nie znam więc nie oglądam, ale na LNK można wybierac oryginalną ścieżkę dźwiękową, więc to jeszcze jakiś ratunek :D Poza tym mają muzyczny kanał Liuks, na którym czasem trafi się jakaś normalna muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...