Skocz do zawartości

DVB-T w woj. Podlaskim


kamil_nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ATX-55 i z centrum B-stoku jest trochę za słaby sygnał ze Świsłoczy. Słyszałem, że antena Dipol Tri Digit + mocny przedwzmacniacz, np LNA177 lub SWA-49 dają całodobowy odbiór. Ten Tri Digit ma bardzo dobry zysk na niskich kanałach (Świsłocz to kanał 21), myślę, że spokojnie da radę. Nie wiem czy warto wydawać tyle kasy na Televesa, ja bym jej nie kupował. Tri Digit to koszt ~ 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno w sklepie przy ul. 27 Lipca, gdzie sprzedają anteny Televesa i ATX. Podobno próbowali coś tam złapać ale nic im z tego nie wyszło. Sprzedawca jednak przyznał, że właśnie począwszy od Grabówki odbiór ze Świsłoczy jest możliwy na dużym ATX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj na kanale 30 pojawił się sygnał cyfrowy. Z tego co widać jest to testowy pakiet kanałów MUX-4 ( Telewizja Mobilna Cyfrowego Polsatu).Tuner wyszukał 21 kanałów tv i 12 radiowych.Brak sygnału video i audio, pakiet ma być kodowany.Na stronie internetowej:http://www.telewizjamobilna.fora.pl/mobilna-cyfrowa-telewizja-naziemna-cyfrowego-polsatu-dyskusja-ogolna,11/wykaz-nadajnikow-dla-telewizji-mobilnej,21.html , jest wykaz nadajników. W Białymstoku są 2 lokalizacje:1.Białystok/Południe ; Adres: Białystok, ul. Starosielce 2/1; Kanał: 30; Moc: 5 kW oraz 2.Białystok/Wasilków; Adres: Wasilków, ul. Nadrzeczna 22; Kanał: 30; Moc: 3 kW.Polaryzacja anten nadawczych:pionowa (V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W związku z tym, że w MUX1/MUX3 od paru dni nadawane są TVP1 HD oraz TVP2 HD mam pytanie czy telewizory HD Ready (nie Full HD!) bez problemów odbierają (przeskalowują) te kanały? Pytanie niezbyt pasujące do tematu grupy ale lepszej nie znalazłem a mieszkam w Podlaskim. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady: w jakim kierunku najlepiej ustawić antenę siatkową ZAT-18/19 aby odbierać sygnał telewizji cyfrowej z multipleków w Krynicach i Białymstoku? Czy ta antena w ogóle wystarczy do odbioru bez zakłóceń (jest wyposażona w wzmacniacz ale chyba nie jest potrzebny w tym przypadku)? Jak na razie telewizor wyszukał mi kanały z mux2 ale bez obrazu bo okazało się, że mam mpeg2 :P . Później po przestawieniu anteny znalazło też kanały z mux1 ale słychać było dźwięk przerywany piskami i trzaskami.

 

Poniżej kierunek nadajników z miejscowości Pomigacze (weekendowa działka więc za jakiś czas pojadę tam z telewizorem obsługującym mpeg4 :D ):

antena3l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest na wysokości ponad 10mb od ziemi także powinno wystarczyć, a co do samej anteny to czytałem coś, że należałoby wymienić płytkę na inna i ewentualnie dołożyć symetryzator...

Najpierw przetestuj na tej instalacji co masz. Potem ewentualnie, jeśli np okazałoby się, że sygnał zbyt mocny, to zmienisz płytkę wzmacniającą na symetryzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...