Skocz do zawartości

DVB-T w woj. Podlaskim


kamil_nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stanowczo za mało. Musisz korzystać z anteny zewnętrznej, na tym kawałeczku drutu nic nie złapiesz. Poczytaj ten temat, było trochę o odbiorze w większych odległościach od nadajnika.

 

EDIT: Mońki od Krynic w linii prostej to jakieś 25 km, jakaś antena kierunkowa za 40 zł, np taka: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... imum-uhf10 lub logarytmiczna http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... a-log-2-65 powinny spokojnie dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mieszkam na Bacieczkach (ul. KEN) i podobną antenę zwróciłem do sklepu. W niektórych częściach Białego jest naprawdę cięzko złapać MUX2, mimo, że nadajnik jest silniejszy. Obecnie posiadam Manta MA310 i odbiera oba muxy. Na poprzedniej po drugim nie było nawet śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Pisałem już tutaj o moim problemie ale napisze jeszcze raz bo się nie rozwiązał. W zeszłym roku w sierpniu siostra, która mieszka w Krynkach, kupiła nowy telewizor z tunerem. Po instalacji ku memu zaskoczeniu znalazło 8 cyfrowych kanałów, mux-2. I wszystko działało gdzieś tak do połowy października po czym cyfrowe kanały gdzieś "wsiąkły", analogowe odbierały normalnie. Pokazywało tylko "brak sygnału". Jak przyjechałem posprawdzałem kable, antenę. Analogowe odbierały a cyfrowe nie. Antena jest malutka, nie wiem jaki to model, jest na niej napisane P.r. Wiedyska. Miałem na strychu starą antenę siatkową i za radą z tego forum kupiłem przedwzmacniacz do takiej anteny, ale po instalacji nie było żadnej zmiany, analogowe są cyfrowe nie :( Niedawno jak przyjechałem do siostry zacząłem lekko kręcić anteną to znalazło mi cyfrowe, tyle że białoruskie (na kanale 21) a po polskich cyfrowych ani śladu. Kupiłem dla dziadka (który mieszka około 5 km za Krynkami) tuner wiwa HD-50. I u niego po podłączeniu znalazło od razu mux-2 plus cyfrowe białoruskie. Nie trzeba było nic kręcić anteną, po prostu antena do tunera i wszystko śmiga jak ta lala. A w Krynkach wyłapuje tylko cyfrę z Białorusi. I już nie wiem co robić. Bo żeby przy pierwszej instalacji telewizora nie wykryło mi muxa-2 to po prostu zainwestował bym w nową antenę a tak nie mam pojęcia dlaczego wcześniej odbierało a teraz nie. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać lub co zrobić żeby znowu odbierać mux-2? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na liście kanałów pojawiły się u mnie wszystkie kanały z mux 1 ale oczywiście brak sygnału :(

 

TVP1

TVP2

TVP INFO Białystok

ESKA TV

POLO TV

ATM ROZRYWKA TV

TTV

 

Kanał 64, Suwałki

 

Dzięki czemu lista kanałów wygląda tak:

1 TVP1

2 TVP2

3 Polsat

4 TVN

5 TVN7

6 TV4

7 TV6

8 TV Puls

9 Polsat Sport News

10 TVP Info

11 Puls2

12 TTV

13 ATM Rozrywka TV

14 ESKA TV

15 Polo TV

16 Belarus 1

17 Belarus 2

18 ONT

19 STW

20 NTV Belarus

21 RTR Belarus

22 Mir

23 8 kanal

 

Gdyby odebrać jeszcze litewskie kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...