Skocz do zawartości

DVB-T w woj. Podlaskim


kamil_nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może w ramach rekompensaty za straty moralne podczas oglądania od kwietnia do teraz TVP INFO przyciętego do 4:3, dostaniemy od szanownego TVP kanał TVP HD. Nie pogardziłbym nawet mniejszą rozdzielczością 720p tak jak to było w Poznaniu w zeszłym roku. Miejsce w MUX3 jeszcze jest :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w Białymstoku z tymi kanałami TVP Info Białystok i Warszawa? Na kanale 38 wyszukuje mi 6 kanałów (w tym te 2 wymienione TVP Info). Zapisuję je, ale na liście mam tylko TVP Info Warszawa. Aktualizowałem całą listę - wyszukuje 6 kanałów z MUX-3, ale zapisuje tylko 5. Ostatnio czytałem, że w podlaskim MUX-ie mają być dostępne 2 wersje TVP info - białostocka i warszawska. To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[at]sp4feu nie posiadam tego odbiornika, ale miałem taką sytuację wielokrotnie w przypadku tunera satelitarnego. Problem powstawał w momencie, gdy nazwy kanałów były identyczne i jak już był dodany, np. TV4 (polski) to nie chciał dodawać TV4 (angielski) czy TV4 (niemiecki). Ps. Nazwy kanałów są przykładowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[at]sp4feu nie posiadam tego odbiornika, ale miałem taką sytuację wielokrotnie w przypadku tunera satelitarnego. Problem powstawał w momencie, gdy nazwy kanałów były identyczne i jak już był dodany, np. TV4 (polski) to nie chciał dodawać TV4 (angielski) czy TV4 (niemiecki). Ps. Nazwy kanałów są przykładowe.

 

Też mam coś takiego w swoim TV Panasonica (TX-P42S10ES). To wina tunera chyba, bo jak ustawię lokalizacja POLSKA - wyszukuje prawidłowo i zapisuje wszystkie kanały, ale nie działa pełne EPG. Jak ustawię inną lokalizację np. Finlandia - działa pełne EPG, ale nie zapisuje mi TVP Info Białystok, tylko Warszawę - chociaż wyszukuje wszystko. Jak widać Panasonic olał polskie DVB-T, przynajmniej dla mojego modelu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mux-2 powinieneś odbierać z:

 

Więcej: http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Lepszy odbiór powinien być z Białegostoku.

 

Na mux-3 z Białegostoku szans raczej w chwili obecnej nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie! Czy jeśli mój blok stoi tak, iż moje okna wychodzą w kierunku Białegostoku, to czy złapię sygnał NTC, bo jeśli ustawiłbym na Suwałki, to walę w ścianę swego bloku, więc chyba jest to nie możliwe. Dodam, że chodzi o Augustów.

A może jest jakaś antena, która zbiera z dowolnego kierunku czy coś, nie wiem, więc pytam Was o opinię. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz łapać MUX-2 z B-stoku. Odległość w prostej linii to ~ 66 km. Załóż jakąś siatkę z przedwzmacniaczem, przodem ustaw B-stok, siatka łapnie też sygnał tyłem i bokiem. Chociaż nie wiem co chciałbyś jeszcze odbierać. Jeśli tylko B-stok to może lepiej antena kierunkowa, jeśli będzie miała dobry zysk to być może wystarczy sam symetryzator, lub lekki przedwzmacniacz do delikatnego wzmocnienia sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 100 zł można coś takiego: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... mum-uhf200 lub podobna (Tri Digit z firmy Dipol), stosunkowo nieduża (1 metr długości), duży zysk. Być może będzie łapać bez przedwzmacniacza, na samym symetryzatorze, lub lekki przedwzmacniacz będzie potrzebny. Ewentualnie, może to być np ATX-91 (ok 65 zł) z tym, że ona jest długa (ponad 2m), wygląda tak: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... tena-atx91.

 

Cała oferta NTC będzie w przyszłości z Krynic/k. B-stoku. MUX-1 od czerwca 2012, MUX-3 w 2013.

A MUX-2 jest od lipca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...