Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem wczoraj najpierw na MacBooku i Firefoxie. Powiem krótko dramat. Później odpaliłem na Apple TV i było dużo lepiej. Taki typowy standard Viaplay na tym urządzeniu. To co oni jednak puszczają przez przeglądarkę to wolą o pomstę do nieba.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, utede napisał(a):

Oglądane na komórce czy tv 32”? 😆

A co to ma za znaczenie, jak odnosił się do Superpucharu, gdzie zamiast składów Realu pokazali reklamy i przez pierwsze +-30 minut były problemy z dźwiękiem na C+. Opisywała to m.in. Interia.

 

Już wolę to Viaplay, na tablecie z Android 13 jest ok, na Apple TV też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay w przeglądarce woła o pomstę do nieba. Oglądane na monitorze 4K (i to chyba najmniejszym sensownym jak na tą rozdzielczość - 27 cali) wygląda jak kiepski żart. Jestem serio przekonany, że oglądanie Formuły 1 z analogowego tunera satelitarnego, podłączonego przez S-Video do karty telewizyjnej WinFast TV2000 we wczesnych latach 2000 dawało lepszej jakości obraz na monitorze LCD TFT 4:3 :) .

Śmieszny bitrate, rozmywające się kolory, rozdzielczość nie wiem czy dobija do prawdziwego 720p. W dynamicznych scenach tabeli wyników nie da się odczytać. Do tego skompresowane audio. Przypomina to streamy w antycznym kodeku realvideo z prehistorii internetu.

A tak niektórzy narzekali na Eleven Sports 4K...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, viaplayfan said:

A co to ma za znaczenie, jak odnosił się do Superpucharu, gdzie zamiast składów Realu pokazali reklamy i przez pierwsze +-30 minut były problemy z dźwiękiem na C+. Opisywała to m.in. Interia.

 

Już wolę to Viaplay, na tablecie z Android 13 jest ok, na Apple TV też.

Jakbys czytal ze zrozumieniem to odnosił się do jakości obrazu co jest kpina. I oglądaj sobie na tablecie, bo na większych tv nie można swobodnie, tym bardziej puszczane z laptopa. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Damian65 said:

Viaplay w przeglądarce woła o pomstę do nieba. Oglądane na monitorze 4K (i to chyba najmniejszym sensownym jak na tą rozdzielczość - 27 cali) wygląda jak kiepski żart. Jestem serio przekonany, że oglądanie Formuły 1 z analogowego tunera satelitarnego, podłączonego przez S-Video do karty telewizyjnej WinFast TV2000 we wczesnych latach 2000 dawało lepszej jakości obraz na monitorze LCD TFT 4:3 :) .

Śmieszny bitrate, rozmywające się kolory, rozdzielczość nie wiem czy dobija do prawdziwego 720p. W dynamicznych scenach tabeli wyników nie da się odczytać. Do tego skompresowane audio. Przypomina to streamy w antycznym kodeku realvideo z prehistorii internetu.

A tak niektórzy narzekali na Eleven Sports 4K...

Poza jakością obrazu, czy stabilność poprawiła się względem lat poprzednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek na meczu United 2 razy miałem słynny czarny ekran a audio leci dalej, wczoraj na wszystkie mecze Premier League kilka razy się zdarzyło.

Liczyłem, że chociaż ten problem który pojawił się  na Android TV w zeszłym sezonie naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Biała_vanna napisał(a):

" [...] czy stabilność poprawiła się względem lat poprzednich?"

Od lat oglądam VP na Android TV (Smart Box Vectry, lub Philips Google TV) i nigdy słynnego czarnego ekranu nie widziałem, więc chyba trzeba mieć pecha.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, white snake napisał(a):

Już wolę  55 zł dopłacić do Canal+/ Eleven/Polsat Premium

, gdy przejmą po nich prawa. ;)

C+ wtedy pójdzie drogą Viaplay

Godzinę temu, Biała_vanna napisał(a):

Też wolę, bo usługa ogólnie pewniejsza w działaniu. Fajnie, że VP wszystko transmituje bez reklam lecz na rynku się nie utrzymał.

C+ wymaga wszędzie na Android śmiesznych certyfikacji, jest loteria, że możesz spełniać ich wymagania i mieć 540p, jak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, viaplayfan said:

C+ wtedy pójdzie drogą Viaplay

C+ wymaga wszędzie na Android śmiesznych certyfikacji, jest loteria, że możesz spełniać ich wymagania i mieć 540p, jak miałem.

Osobiście w CANAL+ działa mi pełna jakość na wszystkim co mam. Certyfikacja urządzenia służy ochronie praw, zmartwię Cię, bo VP też ją stosuje. Kiedyś w Firefox było 1080p, a później 720p dla urządzeń niżej certyfikowanych. Każdy dąży do uszczelniania streamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2024 o 06:59, utede napisał(a):

A ja dla odmiany pierwszy raz rozumiem zachwyconych fanów viaplay. Na wakacjach odpaliłem mecz wczoraj i obraz był rewelacyjny. Jedyna kwestia że tv jest wielkości monitorka 🤣

Na moim tablecie 7 cali obraz żyleta 🤣

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/17/2024 at 11:39 AM, jenik said:

Witam Na początek muszę przeprosić, bo nie mieszkam w Polsce, tylko w Czechach i dodam, że jestem wielkim fanem Premier League..Do produktów polskiej telewizji przyzwyczaiłem się głównie dzięki ich jakości i dzięki panom takim jak Twarowski, Pelka, Gutka, Rudzki, Roslon itp. Dlatego dla mnie szokiem było przejście PL na ViaplayZrobiłem wszystko, żeby uzyskać dostęp do tej usługi, jednak nie udało mi się nawet zainstalować aplikacji, a tym bardziej zapłacić – nie mam konta w polskim banku. No ale w końcu dzięki przyjaciołom w Polsce dałem radę.A teraz, jeśli chodzi o sam Viaplay, na początku było źle, ale z biegiem czasu poprawiło się zarówno pod względem obrazu, jak i stabilności, ale wczorajszy mecz MU/FUL dał świetny obraz, zdecydowanie lepszy niż środowy Superpuchar UEFA na Channel+, I' Zaznaczę, że niestety nie mam kanału +uhdNo i w końcu byłem w szoku, kiedy przerzuciłem się na Viaplay, a jak za rok to się skończy, to może mi tego zabraknąć, pamiętajcie, że płacę za usługę 44 zł miesięcznie, w PL jest wszystko i to bez ani jednej reklamy nie ma takiej usługi w Czechach. Zobaczymy przed nami sezon, jak to będzie..Przykro mi, rozumiem polski, ale wolę zostawić to tłumaczowi Google.

Nie martw się, jak znikną z Polski kupisz sobie szwedzką wersję, też nieprzeznaczoną na nasz rynek, ale wszystko mającą. A Premier League masz w czeskim CANAL+ (sat+stream).

Edytowane przez Biała_vanna
Post edytowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Biała_vanna napisał(a):

Certyfikacja urządzenia służy ochronie praw, zmartwię Cię, bo VP też ją stosuje.

W Viaplay jest ta certyfikacja dobrze stosowana. Mimo Widevine Level L1 (najwyższy) miałem 540p i 1 Mbit/s w C+.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Biała_vanna napisał(a):

zmartwię Cię, bo VP też ją stosuje.

Tyle tylko, że Viaplay ogranicza jakość na niewielu sprzętach, tylko tych nie mających L1. 

Ja przez wiele miesięcy nie miałem najwyższej dostępnej jakości na Galaxy A52s(mimo L1), dopiero w ostatnim czasie to poprawili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, viaplayfan said:

W Viaplay jest ta certyfikacja dobrze stosowana. Mimo Widevine Level L1 (najwyższy) miałem 540p i 1 Mbit/s w C+.

To trzeba zgłaszać do CANAL+, reklamować, bo to niezgodne z ich własnymi warunkami.

 

Just now, mingo said:

Tyle tylko, że Viaplay ogranicza jakość na niewielu sprzętach, tylko tych nie mających L1. 

Po prawdzie, to oni nie mają co ograniczać skoro jakością najczęściej występującą jest 720p. Gdyby było 4K z pewnością podkręciliby śrubę jak konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viaplayfan Pisałeś, że obraz na Eleven 2 z satelity jest gorszy niż na Viaplay. To zerknij sobie na meczyk Atleti z. Przepaść na korzyść Eleven. Naprawdę nie rozumiem jak można bronić "jakości" na tych kanałach. Rozumiem, że ktoś płaci grosze i mu to nie przeszkadza, ale bądźmy w miarę obiektywni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, dsd said:

oglądam na tv 43 cali z odległości 3 metrów i nie mogę narzekać na jakość, wszystko okej.

No i tu jest właśnie clue sprawy. Przyjmuje się że dla full hd na kązdy cal wielkości tv odległość odpowiednia to 40-45cm. Więc jak ma się duży tv to ichnie 720p wygląda tragicznie często...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...