Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja aplikacji na Tizenie. 

Najważniejsza nowość: w bibliotece pojawiła się zakładka "kupione lub wypożyczone filmy" 

Wg aktualnego regulaminu Viaplay:  "wypożyczenia na 48 godzin lub dostępu do transmisji na żywo danego wydarzenia (np. konkretnego meczu piłkarskiego)"

Wygląda, że idą śladem Prime Video.

Edytowane przez dvbx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pawop napisał(a):

 
Ciekawe jak oni to wyegzekwują. Ktoś przestanie płacić po dwóch miesiącach, odepnie kartę i co oni zrobią?

To umowa terminowa, tak samo jak każda podobna, bez problemu dostaną nakaz zapłaty i dane właściciela podpiętej karty.

Trwa to dłużej, jeśli to jedyna forma namierzenia delikwenta sąd uchyla tajemnicę bankową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech leci, będzie co mam być. Tylko niech się niektórzy nie nakrecają że prawa Viaplay wylądują gdzie indziej, dostaniemy do ich dostęp za pół darmo, w 4K i bez reklam.. przy 17 procentowej inflacji w zeszłym roku, nie wiele mniejszej w tym, tylko ktoś kto zerwał się z zeszłorocznej choinki i jest oderwany od rzeczywistości w takie cuda na kiju może liczyć

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawop napisał(a):

Można podpiąć kartę przedpłaconą i jej nie doładować np po dwóch miesiącach.

Na standardowej karcie ustawisz limit płatności internetowych = 0 i też z takiej karty nie ściągną pieniędzy. W ostateczności zawsze też można zastrzec kartę bez podania przyczyny. Dlatego jeśli ktoś chce w dowolnym momencie zrezygnować zawsze jest taka opcja, bo nie ma umowy która zobowiązuje do płatności.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay ponawia próby płatności przez ok. 2 tygodnie, a potem anulują subskrypcję i dają w opcjach monit aktualizacji danych karty. Tak samo w skandynawskich wersjach.

W dniu 7.06.2023 o 15:09, utede napisał(a):

czy to już ten moment by powoli mówić że jednak 'janusze' mieli rację ;) bo od początku było mówione że tak agresywny model kupowania praw, chaotyczne podwyżki, słaba jakość i niespełnione obietnice przyniosą prędzej czy później problemy?
Swoją drogą czy oni muszą uprawiać amatorkę na każdym polu?

Tak, sceptycy z forum mieli rację, a entuzjaści się mylili. Amatorkę uprawiają od dawna na swoim skandynawskim poletku, ale mocno poślizgnęli się na rynku holenderskim i polskim. Aczkolwiek myślałam, że jeszcze tę bylejakość będą uskuteczniać siłą rozpędu przez ładnych kilka lat, jednak posypało się szybciej.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zuzia napisał(a):

Amatorkę uprawiają od dawna na swoim skandynawskim poletku, ale mocno poślizgnęli się na rynku holenderskim i polskim.

Dlatego lepiej trzymać się z daleka od takich "januszfirm" i amatorów. Od początku przypuszczałem że tak będzie i mojej karty płatniczej nie zobaczyli i nie zobaczą w swoim systemie.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak mocno przeżywacie, ale prawda jest taka: Ja na razie korzystam z rocznego pakietu, który dawał promo cenę. i na razie te prawa które mieli mają i nic nie zapowiada zmian. Promka się skończy i będę myślał co dalej, zobaczymy co wykombinują. Ale różnica między Viaplay a innymi nadawcami jest taka, że jak znikną to w sumie nic się nie stanie. Nie ma umów, po prostu przestaną pobierać kasę. I zapewne przyjdzie ktoś inny, i zacznie pobierać kasę, być może jeszcze większą. Może da lepszą jakość, może nie. Ale to już nie te czasy ( na szczęscie) gdzie wchodzi sobie nadawca do lineranej TV, i jest tylko u wybranych operatorów i nie masz do tego dostępu ( Vide PSP, które na początku było bardzo trudno oglądać, bądź cena była zabójcza jak za właściwie jedne prawa). I tu Viaplay ma przewagę- nie trzeba mieć wieloletniej lojalki, żeby dany program oglądać.  A to, że prawdpodobnie  przeszarżowali? To ich problem, ale jak słyszę, że jak oni upadną to prawa wrócą tam gdzie były, i to w tej samej cenie co przed Viaplay to uśmiech pojawia się na mojej twarzy :D

  • Popieram 4
  • Dzięki 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już UOKIK miał w zeszłym roku zaorać Viaplay i wtedy "sceptycy" też triumfowali. Teraz nie da się ukryć, że sytuacja jest zła, ale też nie tragiczna. Bo zanim padną, pozbędą się praw itd to mają wbrew pozorom naprawdę na czym oszczędzać - wycieczki na tory F1 i stadiony, studio, reporterzy itd.

Można to robić wszystko tak jak różnego rodzaju stacje sportowe, jak najmniejszym kosztem - wspólny przekaz na wszystkie wersje, lokalny komentator z laptopem we własnym domu, studio od wielkiego dzwonu na finał czegośtam zrobione w jakimś Jeffsie i już. Do tego ograniczenie produkcji własnych, bo robią ich kilkadziesiąt rocznie (nas to specjalnie nie zaboli, rynki skandynawskie już tak) itd, itp.

Jeśli chodzi o wiarę, że wrócimy do sytuacji z 2019 roku, a najlepiej jeszcze wcześniejszej to też się uśmiecham :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon no pewnie, że zasługuje. Każda transmisja zasługuje. Po prostu technologia pozwala na to już dziś, abyśmy oglądali transmisje w jak najlepszej jakości. I tu Viaplay wiadomo, no nie dojechał na czas. nawet dziś jak juz jest lepiej, to generalnie co najwyżej poprawny poziom. 

Ale np: w ilości transmisji , pokazywania wszystkiego co masz od deski do deski bez reklam, tu już mi się to podoba, i chciałbym, żeby taki standard pozostał. bo technologia też już na to pozwala.

@bgmnt To może być tak, że zobaczcie casus marki VIVO. Mocne wejście, promotorzy w sklepach  reklamy, sponsoring, po roku mega inwestycji nagle ograniczyli koszty z niewiadomych przyczyn( bo sprzedawali dobrze).  3 lata. I wychodzą, a nikt nie mówi, że brand ma kłopoty finansowe ( ma inne ale nie na naszym rynku aktualnie). Ale do czego zmierzam. Viaplay Group wywodzi się jak wiemy ze Szwecji. I na tym rynku znaczy najwięcej. I najpewniej, jeśli będą oszczędności, to zaczną od innych krajów, i to możemy być my. Ale to wtedy jest droga w jedną stronę. Jeśli piszecie, że można ograniczyć np: ilość dziennikarzy, wyjazdów, to właśnie jakość merytoryczna jest tym co broni Viaplay. Bo jak to utną to w połączeniu z przeciętną jakością wg mnie będzie droga w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, opensource napisał(a):

Na standardowej karcie ustawisz limit płatności internetowych = 0 i też z takiej karty nie ściągną pieniędzy. W ostateczności zawsze też można zastrzec kartę bez podania przyczyny. Dlatego jeśli ktoś chce w dowolnym momencie zrezygnować zawsze jest taka opcja, bo nie ma umowy która zobowiązuje do płatności.

Subskrypcja to też umowa, a w tym wypadku była mowa o subskrypcji z okresem zobowiązania przez 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek no właśnie to jest ciekawe. Przecież każdą umowę masz prawo zerwać- wypowiedzieć. Ale w regulaminach masz przecież zobowiązanie do zapłaty ulgi, którą to operator Ci udzielił na czas zawarcia umowy. Ciekawe jest to jak to wygląda w takim przypadku, gdzie przecież otrzymujesz zniżkę, za to że zostajesz na dłużej. Czy to jest traktowane tak samo jak umowa abonamentowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bartas_20 said:

 ale jak słyszę, że jak oni upadną to prawa wrócą tam gdzie były, i to w tej samej cenie co przed Viaplay to uśmiech pojawia się na mojej twarzy :D

Ale gdzie się tak słyszy? Drogo to już teraz było w kontekście marnej jakości bo przepłacili za prawa. 
Jak sprzedadzą prawa to wizualnie transmisje tylko zyskają, a za ile i gdzie to czas pokaże, ale póki co to bardziej słychać straszenie od obrońców VP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@utede już tu na tym forum, już wszyscy widzą sublicencje itp. Co wg Ciebie znaczy obrona Viaplay? Czy to , że się mówi: jak przyjdą inni to myślicie, że będzie taniej? To jest obrona Viaplay? To nie jest staszenie, to są fakty.

Tak trochę nad tym myślę, i może powiem opinię niepopularną. Żeby przyciągnąć ludzi do siebie to powinni:

1. Poprawić jakość, dać tam gdzie można 4K.

2. Więcej praw na WYŁĄCZNOŚĆ.

Jeśli teraz zaczną sublicencje, to można śmiało odliczać dni do końca usługi. Więc teraz zależy jak to tego podejdą.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni, inni... a gdzie Ci inni byli jak sprzedawano prawa na Polskę np. do Premier League? Jakoś nie słyszało się o zainteresowaniu innych poza C+ i Viaplay. F1, Bundesliga - ktoś, coś? Nikt. Już nie wspomnę o Ekstraklasie, na którą nikt inny nawet spojrzeć nie chciał. Tym bardziej jak wuj bombki strzeli w Viaplay, to ci inni 5 razy się zastanowią zanim wejdą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na ten moment sublicencje są bardzo prawdopodobne wiec skąd zdziwienie? A może nawet pełna sprzedaż jakiś praw.

Nie wiem czy będzie taniej, ale bym się nie zdziwił skoro obecnie wołają 55zl miesięcznie. Na pewno za to byłoby w lepszej jakości

Nikt tego nie wie co bedzie wiec nie wiem o jakich „faktach” mówisz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze Viaplay  będzie ofiarą  własnego "sukcesu" ....

Najprawdopodobniej  będzie  odsprzedaż  niektórych praw sportowych ,aby ratować sytuacje .Na  90%  odsprzedane zostaną  prawa  do   rozgrywek pucharowych  LE  lub LKE  ,  puchar niemiec  i 2 BL   (nie wykluczone ze i 1 BL  również ) . Sprawa  bardzo rozwojowa .

 

Jestem ciekaw   co  z abonentami   jak oddadzą prawa  na  rozgrywki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef jednej z polskich telewizji sportowych powiedział mi tak: słuchaj Mariusz, nie jest żadną sztuką przepłacić o kilkaset procent i coś kupić. Sztuką jest tak kupić prawa żeby móc je zmonetyzować i coś zarobić. To kluczowe. Myślę, że w Viaplay kogoś bardzo mocno poniosło a cena będzie wysoka.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raiders25 I komu to odsprzedadzą? Kurski już nie rządzi w TVP... ;).

Elevenowi, co tak "monetyzuje", że w tym wyklinanym 5 Mbps nadaje na satelicie?

Canal+ co ma gorącego kartofla w postaci ekstraklasy, z którym miał już problem przy poprzednim sezonie, a teraz będzie jeszcze weselej bo nawet nie ma chętnego na prawa FTA?

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vigoo Ci "inni" w moim poście , to np: Canal+, czyli "mokry sen" wielu tu userów, i powrót tam Premier League. I o oczywiście bez podwyżek :D  Na tą chwilę wątpie , że pojawi się na naszym rynku pojawi się ktoś nowy, zupełnie nieznany. Jedynym który może coś chcieć zrobić na naszym rynku to Amazon, ale nie wydaje mi się aby to było bardzo realne ( chociaż LM może ich kusić w jakiejś podobne do niemieckiej formule)

@utede tak jak pisałem wcześniej, sprzedaż praw wg mnie równa się koniec usługi. Wolny ale koniec.  Rozmywa i tak już nadszarpniętą markę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...