Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, escapers said:

ale jak widać po viaplay i użytkownikach jednak może tak być.. a wystarczyłby bojkot usługi.. 

Nie łapiesz sensu w kontekście np Premier League: od lat prawa te były w C+ więc względnie dość drogie dla przeciętnego użytkownika tv... teraz przez ponad pół roku ludzie dostali to za 17zł (dzielenie konta) i część z nich zachwycona. A że jakość spadła? Tego nawet nie wiedzą bo wcześniej nie oglądali lub tego nie widzą oglądając na tablecie/komórce czy małych tv.

Z F1 podobnie- niewiele więcej oglądało w 4K to i teraz nie dostrzegą różnicy, a patrząc po forach czy fb masa ludzi nabiera się na "przecież F1 leci w 1080", a że bitrate ten sam i wygląda gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1TV ma dwa źródła 1080p (podstawowe i międzynarodowe) nadawane z 6 Mbps live, tyle jest na każdym urządzeniu (z wyjątkiem Apple, gdzie dają trochę więcej). Działa bardzo płynnie i wygląda nieco lepiej niż Viaplay, ale do Sky UHD jeszcze bardzo daleko. Do tego F1TV daje możliwość łatwego i szybkiego przełączania się z głównego okna transmisji do dodatkowych widoków z kamer, których jest naprawdę dużo. I ma mnóstwo ficzerów dedykowanych fanom tego sportu dostępnych przez oficjalną aplikację jak i nieoficjalny projekt. W Viaplay należy cieszyć się, że jest w ogóle płynnie, dlatego non stop podkreślane jest, że komuś działa, co przecież powinno być zupełnie normalne i oczywiste dla każdej usługi streamingowej.

 

6 godzin temu, piotrekj66 napisał(a):

Wczoraj na F1 aplikacja Viaplay andoid tv ciągle buforowało, pomogło przełączenie sie na Kodi, tam wszystko do końca było ok.

 

8 godzin temu, diabeu napisał(a):

Wczoraj pozytywne zaskoczenie. Podczas Premier League i później F1 bez żadnych przycięć i zakłóceń. Wszystko na wtyczce Kodi.

Dodam, że kilka dni temu pojawiła się nowa wersja Kodi 20.1, z nią Viaplay też działa jak należy.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo się aktualizuje tylko trzeba dodać wtyczkę Viaplay prawidłowo, wtedy włączą się automatyczne aktualizacje podczas startu programu. Kodi przede wszystkim daje płynność tym, którzy mają problem z aplikacją na Android, a także wybór profili jakościowych z możliwością trzymania się zawsze najwyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lakiman napisał(a):

A kto komu broni bojkotować usługę?

Nie podpisuj umowy, nie podpinaj karty, jaki problem..?

Problem taki że dali syf pozbawiając alternatywy.. idealny byłby pakiet premium jak w netflixie, niech kosztuje dwa razy tyle, ale byłoby UHD plus dodatkowe streamingi.. a niewykupilix prawa i dali swoje marne HD.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, że KSW lepiej prezentuje w szwajcarskim Sky (1080p /~10 Mbps) niż w polskim Viaplay, gdzie jest w 720p i 5 Mbps.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski RMC Sport zyskał prawa do naszego KSW (stąd ma je Sky) i prezentuje je w wyższej jakości niż mogą legalnie obejrzeć subskrybenci Viaplay w Polsce. Na początku KSW w Viaplay było w 1080p, ale teraz jest w 720p więc wykonali krok w tył obniżając rozdzielczość.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, escapers napisał(a):

Ale nie wiem czy wcześniej nie było 25 klatek, a teraz chyba zeszli do 720p i dali 50 klatek, ale mogę się mylić bo to już dawno sprawdzałem, jak chciałem obejrzeć.. ale nie byłem i tak w stanie w takiej jakości.. 

Przed erą Viaplay, było do wykupienia w 1080p 25 FPS. W Viaplay dali 1080p i 50 FPS więc był awans jakościowy, a obecnie 720p 50 FPS, czyli zjazd z rozdzielczości w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, utede napisał(a):

Uważasz ze 110zl to byłaby odpowiednia cena za 4K? 😆

Jakoś cenę podnieśli prawie 2 x w górę i dalej ludzie płacą... 

 

A przecież pakiet sportowy obecnie jest za 40 zł a i tak sport oglądasz tylko w sezonie, więc jeśli o mnie chodzi to 80 zł za UHD z Dolby Atmos spokojnie wolałbym dać na sezon niż męczyć się z tym co jest.. 

 

3 minuty temu, Zuzia napisał(a):

Przed erą Viaplay, było do wykupienia w 1080p 25 FPS. W Viaplay dali 1080p i 50 FPS więc był awans jakościowy, a obecnie 720p 50 FPS, czyli zjazd z rozdzielczości w dół. 

Racja.. po prostu dramat.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bgmnt napisał(a):

Tak, to by się przydało.

Mój kolega co mocno siedzi w F1 ogląda teraz główny stream na tv, a na ipadzie ma odpalony timing.

 

Mam znajomych co dla F1 abonowali swojego czasu CP i nagrywali wszystkie wyścigi. Póżniej wiadomo Eleven wykupiony teraz pytam czy mają Viaplay a on że wykupili ten serwis z F1.

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

Francuski RMC Sport zyskał prawa do naszego KSW (stąd ma je Sky) i prezentuje je w wyższej jakości niż mogą legalnie obejrzeć subskrybenci Viaplay w Polsce. Na początku KSW w Viaplay było w 1080p, ale teraz jest w 720p więc wykonali krok w tył obniżając rozdzielczość.

Tylko ta paczka swojego czasu była dość droga. Można chyba było ja dokupić do Fansatu ale z tego co pamiętam 5W pozycja orbitalna. No chyba że jest jeszcze na Astrze ale to już inną oferta z tego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, czerstwy napisał(a):

Mam znajomych co dla F1 abonowali swojego czasu CP i nagrywali wszystkie wyścigi. Póżniej wiadomo Eleven wykupiony teraz pytam czy mają Viaplay a on że wykupili ten serwis z F1.

W F3 jest Polak - Piotr Wiśnicki. Równie dobrze można napisać, że ludzie oglądali WTA na TVP Sport, później przejął to C+ to zadowolili się wielkimi szlemami na Eurosporcie wykupując Playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czerstwy napisał(a):

Mam znajomych co dla F1 abonowali swojego czasu CP i nagrywali wszystkie wyścigi. Póżniej wiadomo Eleven wykupiony teraz pytam czy mają Viaplay a on że wykupili ten serwis z F1.

Tylko ta paczka swojego czasu była dość droga. Można chyba było ja dokupić do Fansatu ale z tego co pamiętam 5W pozycja orbitalna. No chyba że jest jeszcze na Astrze ale to już inną oferta z tego kraju.

RMC jest na streamingu szwajcarskiego Sky w pakiecie Sky Sport, więc nie trzeba Fransatu, więc można mieć dużo lepszą jakość od Viaplay nie jakoś wiele drożej. 

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kunkore napisał(a):

RMC jest na streamingu szwajcarskiego Sky w pakiecie Sky Sport, więc nie trzeba Fransatu, więc można mieć dużo lepszą jakość od Viaplay nie jakoś wiele drożej. 

Różnica jeszcze taka, że w Viaplay z archiwum transmisja znika po 48h, a w Sky jest przechowywana dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LorDx napisał(a):

F3 to seria towarzysząca większości wyścigów F1, wcześniej puszczał to Polsat Sport.

 

Ale ja wiem, czym jest F3, nie rozumiem tylko co chciał przekazać kolega @kisiel95 w poście:

16 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

W F3 jest Polak - Piotr Wiśnicki. Równie dobrze można napisać, że ludzie oglądali WTA na TVP Sport, później przejął to C+ to zadowolili się wielkimi szlemami na Eurosporcie wykupując Playera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...