Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koneserzy jakości posiadając Viaplay+Apple TV nie złożą z tego cieszącego oko UHD, które mają zagraniczne platformy więc nie ma co ich mieszać do tego tematu. Natomiast co do pozytywnych zmian w kontekście wizualnym, nawet jeśli w przyszłości na Apple TV podbiją bitrate do wyższej wartości dla oczekiwanych, popularnych transmisji (dla wszystkich raczej nierealne), to nadal będzie sytuacja, że do usługi trzeba doliczyć koszt dodatkowego urządzenia. A chodzi o zwykłe HD, a nie jakieś rarytasy w rodzaju 4K/HDR.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Koneserzy jakości posiadając Viaplay+Apple TV nie złożą z tego cieszącego oko UHD, które mają zagraniczne platformy więc nie ma co ich mieszać do tego tematu. Natomiast co do pozytywnych zmian w kontekście wizualnym, nawet jeśli w przyszłości na Apple TV podbiją bitrate do wyższej wartości dla oczekiwanych, popularnych transmisji (dla wszystkich raczej nierealne), to nadal będzie sytuacja, że do usługi trzeba doliczyć koszt dodatkowego urządzenia. A chodzi o zwykłe HD, a nie jakieś rarytasy w rodzaju 4K/HDR.

@Zuzia czy ja dobrze zrozumiałem, że według niektórych tu na forum - do usługi kosztującej 55zł miesięcznie powinienem dokupić sobie jeszcze dodatkową przystawkę za kilkaset złotych? 🤣😂

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu, generujący kłótnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, PawelTSW napisał(a):

Dobrze rozumiesz. Taka za tysiąc.

Ps. U nie na LG Viaplay chodzi prawie idealnie, więc nie mogę powiedzieć złego słowa o nich hmm..

Nie za tysiac tylko za 820 zł a to dużo do tysiaca brakuje🤣

 

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

@k05  koniecznie tylko i wyłącznie nuech służy do Viaplay. Broń Boże nie instaluj na urządzeniu innych aplikacji..😁

Tak i przy odrobienie szczęscia przy transmisji 2h może na minutę wskoczy profil 8Mega😂Co jest bardzo istotne a nikt o tym nie wspomniał bo to znaczna poprawa obrazu🤣

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu, generujący kłótnie.
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, czerstwy napisał(a):

Tak i przy odrobienie szczęscia przy transmisji 2h może na minutę wskoczy profil 8Mega😂Co jest bardzo istotne a nikt o tym nie wspomniał bo to znaczna poprawa obrazu🤣

I tu masz rację - na materiał trwający 1h 35 min, w pierwszych 35 minutach którym się przyglądałam, najwyższa z możliwych wartości jaka pojawiła się w cyferkach to 5,24 Mbps, a praktycznie przez cały ten czas, można było zobaczyć 5,19 Mbps przy necie nie schodzącym poniżej 50Mbps a raczej oscylującym w granicach 90-100 Mbps ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęć godzinę, tak jak jak poświęciłam pierwsze 35 min i czekaj na szczytową wartość 8,08 Mbps. W tej godzinie pewnie będzie i średnia 5.64 ;) 

 

Sam zacząłeś tą dalszą dyskusję podkreślając kilkakrotnie, że pojawił się nowy profil 8,08 Mbps, gdzie nigdy wcześniej, nikt, nie posługiwał się wartościami szczytowymi a jedynie średnimi.

 

I tak, 720p przy średniej wartości 5,64 Mbps to nowy profil jakościowy dla Viaplay na Apple TV 4K ;)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe poświęcał 1,5h na ogladanie czegoś co mnie nie interesuje bo aż tak znudzony życiem nie jestem.

Podałem jasną informację jaki jest średni i najwyższy zadeklarowany bitrate w nowym profilu w pierwszym swoim poście.

Że niektórzy odkryli dzięki temu, że są różnice między tymi rzeczami to bardzo się cieszę, że mogłem uświadomić.

Ja pisałem to chociażby wielokrotnie w wielu tematach, chociażby Canal+ Online, albo ostatnio SKY, wtedy jakoś nie trafiało, ale jak się przydarzyło Viaplay to jest jak zwykle... ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
6 minut temu, Delta21 napisał(a):

 

 

I tak, 720p przy średniej wartości 5,64 Mbps to nowy profil jakościowy dla Viaplay na Apple TV 4K ;)

Co powinno zamknąć całą dyskusję na temat profili jakościowych na Apple TV.  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, k05 napisał(a):

@cplus szkoda, ze nie ma reakcji "haha" - bo takowa idealnie pasuje do zamieszczonego zdjęcia ;).

Najbardziej rozbraja mnie to ze ledwo da sie rozpoznac logo4e1bfd3e53bdc648efbc8c79494c07ae07c273c8 Viaplay w prawym gornym rogu haha :D

2 minuty temu, STARS.TV napisał(a):

Myślę, że tu już problemu nie będzie. Jakość obrazka jest słaba ale będzie działało bez problemu. Teraz sobie wyobraźcie co by się stało gdyby dziś na wyścigu się wywaliło a UOKiK bada sprawę... 🤣

Jakosc obrazka jest najlepsza z mozliwych :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...