Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, wislok said:

Akurat nir wiem czy golf to wina C+ czy dostawcy sygnalu, czyli Viaplay

No nie wiemy, ale przecież tutaj paru mędrców pisało, że klienta nie interesuje co, kto i jak, tylko chce oglądać. Więc nie stosujmy podwójnych standardów :).

 

@cidik Piszesz samą prawdę, ale zaraz znowu pojawi się ktoś, co zupełnie serio stwierdzi, że odwracasz kota ogonem...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon dokładnie i jeszcze znawca porównuje serwisy które sa tylko dodatkiem do oferty tv-sat i to za darmo. Od dawna problemy ma z kolorami ale jak Ekstraklasą od dawnien dawna nadawana jest w bardzo dobrej jakości to tego nie widzi. Jak i tego że w viaplay zapowiadane było 4K a jest tylko notoryczne problemy techniczne i fatalna jakość.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cidik napisał:
Godzinę temu, bantenn napisał:
Przez tyle lat ogląda się legalną telewizję i jedynie z viaplay są problemy. Zamiast zostawić coś co się sprawdza - tradycyjne połączenie, to oni szukają po taniości innych rozwiązań, które ponoć mają być lepsze, a w rzeczywistości są o wiele gorsze.
 
Jakieś niestabilne streamingi to mi się kojarzą z amatorskim i nielegalnym puszczaniem meczy na internecie, a nie z ponoć z poważną firmą. Za te streamingi z viaplay trzeba jeszcze płacić.
 
Jakoś Eleven, Polsat Sport czy Canal+ pokazują tradycyjnie i nie ma problemu.
 
Ale tak się kończy kombinowanie jak koń pod górę.
 
Rok czasu mieli i zlekceważyli klientów. Tylko skargi do UOKIK i ukarać amatorów.

nie bądź zabawny, Canal+ wciśnięcie "guzika" z prawidłowymi kolorami BT.2020 dla HDR ogarniał 2 lata, a 50fps uruchomił po roku. Polsat i TVP do dziś w swoich serwisach oferują kanały sportowe w 25fps, Eleven dokładnie to samo. Na satelicie mamy kanały pseudo 4K. Jesteśmy dla nadawców klientami 3 świata i 2 kategorii. I jest tak już nie od roku czy 2, a od początku płatnej TV

 

 

A w czym jestem zabawny? Przez kilkanaście lat oglądania w TV problemy były sporadyczne i bardzo rzadkie.

 

Natomiast z viaplay są ciągle problemy od roku.

 

Jak nie pikseloza na meczu Tottenhamu, to brak transmisji pierwszej połowy Chelsea.

 

Na Canal+ oglądam drugi mecz w tej kolejce i drugi chodzi bardzo dobrze. Tak jak przez wiele lat Canal+ nas przyzwyczaił.

 

Tego należy oczekiwać od viaplay. Zrywanie transmisji kojarzy mi się też z latami PRL-u, a nie czasami współczesnymi.

 

Viaplay nie jest przygotowane do pokazywania i to wiadomo od roku. Zamiast bawić się w streamingi mogli pójść w normalny, stacjonarny i zdecydowanie najbardziej popularny typ transmisji. A teraz nagle kilka dni przed rozpoczęciem sezonu coś wymyślili, bo się bali kompromitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego, że transmisja przez internet jest tylko opcją, to zapewne aż tak często problemów nie mają. Viaplay porwało się na dość głęboką wodę oferując transmisje tylko przez internet, jak widać na razie infrastruktura jest zbyt słaba (albo zbyt droga) żeby to wszystko działało bezproblemowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Malcolmjcrobinson napisał:

Dzisiaj oglądam Canal+ premium kanal (Online). Bez problemów

Tylko ten sam mecz na C+sport na satelicie wyglada lepiej. W apce jest mocno podkręcona jasność i kolory. A w przypadku C+4K online juz tego nie ma i mi taki obraz bardziej odpowiada. Może inni mają inne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem obraz na tv Samsung QLED 4k 75 meczu MUN vs BHA Viaplay vs Canal+ Premium (Canal+ online) i muszę powiedzieć, że jest trochę lepszy na C+ Premium. Prawdopodobnie idzie za tym wyższe bitrate 8 mb/s vs 5 mb/s na Viaplay. Poza tym w obu przypadkach żadnych problemów z zacięciem obrazu czy obniżeniem jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, czerstwy said:

Tylko ten sam mecz na C+sport na satelicie wyglada lepiej. W apce jest mocno podkręcona jasność i kolory. A w przypadku C+4K online juz tego nie ma i mi taki obraz bardziej odpowiada. Może inni mają inne odczucia.

Dla mnie inny świat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

No nie wiemy, ale przecież tutaj paru mędrców pisało, że klienta nie interesuje co, kto i jak, tylko chce oglądać. Więc nie stosujmy podwójnych standardów :).

 

@cidik Piszesz samą prawdę, ale zaraz znowu pojawi się ktoś, co zupełnie serio stwierdzi, że odwracasz kota ogonem...

To napisalem w odpoeoiednim watku, ze Canal + Kolodziejczyk muszą zrobić z tym porządek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maris napisał:

Ja też się wczoraj wkurzyłem, jak na meczu Everton - Chelsea miałem buforowanie a internet mam szybki 500 mb/s. 

A finalnie mecz Ci się załączył? Bo mi dopiero w 41. minucie. Wcześniej pojawiał się tylko komunikat "coś poszło nie tak". Nie dało się odtworzyć meczu. Piszę o aplikacji Viaplay oczywiście. 

W CANAL+Online nie było z tym problemu.

 

Viaplay już jest rok na naszym rynku, a nadal nie potrafią ogarnąć transmisji w prawidłowy sposób. Żenada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt postów wstecz @bgmntwskazał przyczynę.

Dopóki nie zainwestują w infrastrukturę to będzie tylko gorzej.

Cześć klientów ogląda obecnie Canal+ mając w "poważaniu" szwedzki streaming.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem obraz na tv Samsung QLED 4k 75 meczu MUN vs BHA Viaplay vs Canal+ Premium (Canal+ online) i muszę powiedzieć, że jest trochę lepszy na C+ Premium. Prawdopodobnie idzie za tym wyższe bitrate 8 mb/s vs 5 mb/s na Viaplay. Poza tym w obu przypadkach żadnych problemów z zacięciem obrazu czy obniżeniem jakości.
Zdajesz sobie sprawę, że jak C+ dostaje od Viaplay sygnał z niskim bitratem, to nawet podbicie do 20 mega nic nie zmieni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przybędzie nowych subskrybentów gdy współpraca ruszy pełną parą z Canal+.

3 minuty temu, odja napisał:

Jak od października c+ wyłączy te kanały eventowe z premier league, to będzie koszmar użerać się z tą aplikacją Viaplay.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lakiman napisał:

Kilkadziesiąt postów wstecz @bgmntwskazał przyczynę.

Dopóki nie zainwestują w infrastrukturę to będzie tylko gorzej.

Cześć klientów ogląda obecnie Canal+ mając w "poważaniu" szwedzki streaming.

Tylko co to obchodzi płacącego za ich usługi? Inwestować w prawa sportowe za wszelką cenę potrafią, ale już ogarnąć się technicznie nie potrafią? 

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...