Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, live1 napisał:

 

To chyba jesteś widzem Premier League od kilkunastu miesięcy, bo do początku pandemii Canal+ nadawał studio Gorączki piłkarskiej soboty od 13:00 do 19:30.

 

3 minuty temu, tyrla napisał:

Do początku pandemii. A później co ? Nie chciało im się robić studia ?

Potem zaczęli "Jej wysokość..." i zrezygnowali z "Gorączki...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy u kogoś podczas 2 polowy meczu PL był spadek jakości, ze wszystko się rozmywało , potem czarny ekran - blad 200(program nie jest nadawany), potem powrot do meczu na chwile, i tak w kolko :) c+ dekoder 4k ;)

pierwsza połowa płynnie, ale druga to pod kątem zrywania transmisji i spadku jakości to tragedia.. a jak u was? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt jeśli nie widziałeś rożnicy w jakości obrazu na meczu Bayernu, oczywiście na plus Canal+, to radzę sie udać na kontrolę wzroku, na apce Viaplay murawa wyglądała przy ruchach kamery jak "morze w czasie sztormu", jak tego moża było nie widzieć.

Dodam jeszcze, że zamieszczanie zrzutów z ekranu przy zblizeniach lub obrazach statycznych nic nie wnosi, to czysta manipulacja.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego w apce Viaplay nie występowało. Zapewne nie oglądałeś na najwyższym profilu jakościowym.

Dałem screen statyczny, gdzie można chociażby porównać murawę.

Dopóki te screeny świadczyłyby na niekorzyść Viaplay to oczywiście "manipulacji" byś pewnie nie zauważył ;).

Ogólnie widzę, że ponownie dyskusje na temat Viaplay nie mają żadnego sensu, to jest marnowanie czasu, a poziom postów jest na taki, że ja wkleje zrzut, a ktoś mi napisze żebym poszedł do okulisty.

To może mój komputer powinnien?

Nie mam ogólnie też potrzeby przekonywania na siłę nikogo - jeśli Tobie wygląda lepiej w streamie na C+ Online to świetnie, oglądaj przez najbliższe dwa miesiące póki tak będą dostępne i tyle.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tom427 napisał:

czy u kogoś podczas 2 polowy meczu PL był spadek jakości, ze wszystko się rozmywało , potem czarny ekran - blad 200(program nie jest nadawany), potem powrot do meczu na chwile, i tak w kolko :) c+ dekoder 4k ;)

pierwsza połowa płynnie, ale druga to pod kątem zrywania transmisji i spadku jakości to tragedia.. a jak u was? :)

Miałem zadać to samo pytanie. 😃

Nie wiem jak było przed 70 minutą bo wracałem z pracy ale od 70 minuty zerwało mi transmisję 3 lub 4 razy po 1-2 minuty, między innymi jak padła druga bramka. Mecz również oglądałem na 4K ultraboxie.

Co do jakości samego obrazu to ja tam nie widziałem różnicy w porównaniu do tego jak angielską oglądałem na Canal+. Natomiast ta przerywana transmisja zabiera całą przyjemność z oglądania, oby to poprawili.

Edytowane przez piterk10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Po co prowokujesz? Przecież każdy kto oglądał te transmisje wie, że nigdy nie można było bo to nie 4K. I w Viaplay na C+ Online też.

Ba, nawet w 1080i na C+ Sport na angielskiej często akurat była jedna wielka plama zamiast jakichkolwiek sczegółów murawy na szerokim planie.

Takiego efektu i żadnych makrobloków (bo tak rozumiem to jakże profesjonalne określenie "morze w trakcie sztormu") jednak teraz na Apple TV w Viaplay nie było.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jack777 napisał:

@bgmnt jeśli nie widziałeś rożnicy w jakości obrazu na meczu Bayernu, oczywiście na plus Canal+, to radzę sie udać na kontrolę wzroku, na apce Viaplay murawa wyglądała przy ruchach kamery jak "morze w czasie sztormu", jak tego moża było nie widzieć.

Dodam jeszcze, że zamieszczanie zrzutów z ekranu przy zblizeniach lub obrazach statycznych nic nie wnosi, to czysta manipulacja.

Dokładnie to samo było u mnie, mirawa szczególnie na środku ekranu cigmagle się rozmywała i nie dało się tego oglądać,  na dekoderze wyglądało to lepiej ale i tak angielska była dużo lepsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, piterk10 napisał:

Miałem zadać to samo pytanie. 😃

Nie wiem jak było przed 70 minutą bo wracałem z pracy ale od 70 minuty zerwało mi transmisję 3 lub 4 razy po 1-2 minuty, między innymi jak padła druga bramka. Mecz również oglądałem na 4K ultraboxie.

Co do jakości samego obrazu to ja tam nie widziałem różnicy w porównaniu do tego jak angielską oglądałem na Canal+. Natomiast ta przerywana transmisja zabiera całą przyjemność z oglądania, oby to poprawili.

 

w 1 polowie tez były rozmycia, ale tylko 1-2s,ale druga polowa gdzie zrywało, powtarzanie komentarzy, czarny ekran, skutecznie powodowało że nie chciało się oglądać :(

na hitowych meczach to może nie zdać egzaminu :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tom427 napisał:

w 1 polowie tez były rozmycia, ale tylko 1-2s,ale druga polowa gdzie zrywało, powtarzanie komentarzy, czarny ekran,

Ja od tej 70 minuty nie miałem rozmyć, pogorszenia jakości czy powtarzających się komentarzy jedynie te kilka nagle pojawiających się czarnych ekranów z błędem chyba właśnie 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

@mingo Po co prowokujesz? Przecież każdy kto oglądał te transmisje wie, że nigdy nie można było bo to nie 4K. I w Viaplay na C+ Online też.

Ba, nawet w 1080i na C+ Sport na angielskiej często akurat była jedna wielka plama zamiast jakichkolwiek sczegółów murawy na szerokim planie.

Takiego efektu i żadnych makrobloków (bo tak rozumiem to jakże profesjonalne określenie "morze w trakcie sztormu") jednak teraz na Apple TV w Viaplay nie było.

I znowu ta sama gadka. Skoro była słaba jakość na C+ w ubiegłym roku to teraz może też tak być na viaplay?

Kurcze, są już rok na naszym rynku, 12 miesięcy temu dość mocno ich broniłem bo liczyłem, że 720p to tylko początek, jakoś muszą zacząć a z czasem będą doskonalić obraz. Jednak jak widać ich to zupełnie zadowala, a obraz jest co tu dużo mówić średni że wskazaniem na słaby. I będę tak pisał o każdym obrazie, czy nada go Viaplay czy C+ czy Polsat. To zwyczajne stwierdzenie faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, mingo said:

I znowu ta sama gadka. Skoro była słaba jakość na C+ w ubiegłym roku to teraz może też tak być na viaplay?

Kurcze, są już rok na naszym rynku, 12 miesięcy temu dość mocno ich broniłem bo liczyłem, że 720p to tylko początek, jakoś muszą zacząć a z czasem będą doskonalić obraz. Jednak jak widać ich to zupełnie zadowala, a obraz jest co tu dużo mówić średni że wskazaniem na słaby. I będę tak pisał o każdym obrazie, czy nada go Viaplay czy C+ czy Polsat. To zwyczajne stwierdzenie faktu.

No ale co mi do tego? To nie ja dziś stwierdziłem, że jakość Viaplay (zwłaszcza w C+ Online) była super, tylko parę innych osób. W tym takie, które nawet bezpośedniej subskrybcji do porównania nie mają.

Ja jedynie napisałem (i dałem na potwierdzenie screeny), że wg mnie w obu przypadkach jakość była podobna - na poziomie tej, którą abonenci Viaplay maja okazję oglądać od roku, bez żadnych fajerwerków.

Dodałem też, że w C+ satelitarnym bywały transmisje podobne lub gorsze (fakt - też są zrzuty na forum). Jeśli te fakty Cię bolą, to nie wiem, przerzuć się na baśnie Andersena, wiadomości TVP lub jakiś inny wyimaginowany świat :).

 

Swoją drogą, pamiętam, że jeden kolega z forum, kiedyś mi wmawiał, że jakoś sztucznie polepszam zrzuty z Viaplay bo u niego tak przekaz nie wygląda.

Teraz w drugą stronę, pewnie pogorszyłem jakość z C+ :D.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam tu uczestniczyłeś w dyskusji, nie widziałeś? ;)

Pierwsza lepsza, w wykonaniu kolegi, który polecił mi badanie wzroku...

 

 

Tutaj inna, "jakość wzorowa" :).

 

 

 

 

Jeszcze takie porównanie, screena @Zuzia ze SKY i mój Viaplay zreskalowany do 1920x1080 bez żadnych polepszaczy (na tv wyglądalo to by pewnie lepiej).

Różnice niech każdy wyłapie sam i się ew. podzieli. Ja nie będe za dużo podpowiadał, ale moim zdaniem tak jak Viaplay daje 720p, to Sky to jest jakieś upscalowane 900p.

Oba przekazy obok normalnego FHD nie stały :).

 

Premier-League-01.jpg\

 

viaa.jpg

 

 

Dorzuciłbym jeszcze to samo ujęcie z C+, ale zapisu transmisji nie ma. Choć i tak by pewnie zaraz było, że oszukane czy coś tam :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno stream Canal+ Online jest stabilniejszy, ale to już zasługa infrastruktury, serwerów.

Byłoby jeszcze lepiej gdyby tak było też  w przypadku Viaplay- bo w końcu nie było przycinek, braku płynności.

(Z resztą tak jest od  pewnego czasu).Odnoszę to do apek na Android tv.

Na Apple TV4K nie zdążyłem sprawdzić- ale tam od kiedy korzystam " z urzędu" jest stabilny stream.Profil jakościowy nie zmienia się co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...