Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, utede napisał:

Nie oglądałem całego meczu- tylko fragmentami na Webos i o ile płynnie działało to ludzie piszący że jakość obrazu "super" czy "bardzo dobra" to albo oglądają na jakiejś starej pralce albo z dużej odległości

 

W porównaniu do Polsat Box Go i paczki Polsat Sport/Extra/Fight wygląda lepiej mimo niby 1080p w PBG. Tak się ma wałkowana tutaj rozdzielczość do jakości obrazu. Łapatologicznie, żądasz wysokiej rozdzielczości, żądaj wysokiego bitrate, które "wypełni" tę rozdzielczość. 1080p 5Mb/s będzie wyglądało gorzej niż 720p 5Mb/s przy tym samym kodeku. Nie chce mi się 10-raz tłumaczyć, dlaczego tak jest. Na dodatek paździerz od PBG lata w 25 klatkach. 

Jeśli Viaplay upiera się przy 720p, to mogliby przejść na HEVC. Kodek na tyle stary, że sprzętowo wspierany przez praktycznie wszystkie urządzenia, jednak o niebo lepszy niż stosowany H.264(AVC)

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky chyba pokazuje 2 Bundesligę w Full HD albo nawet 4K. Ewidentnie kłamią że dostają tak sygnał, chyba że Sky ma swoje kamery - Viaplay swoje i inne podmioty swoje czyli 200 kamerzystów :) Kłamią jak tralala

 

Zobaczymy co powiedzą na lidze angielskiej 720p tak dostajemy sygnał :)
 

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja Sky i Viaplay wygląda na identyczną. Mogę się mylić, bo daję radę oglądać nie więcej jak ok 5 min. ale jest to samo charakterystyczne, denerwujące prowadzenie kamery.

 

W Viaplay momentami obraz jak za mgłą.

 

2-Bundesliga0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, ale najpierw skoczę do apteki po Aviomarin, bo źle znoszę przesiadkę z normalnego streamu na Viaplay :)

A na poważnie. Mam Canal+ Online, ale bez pakietów dodatkowych więc nie wiem, czy na ten żużel się załapię. Poza tym z Canal+ nie da się zrobić sensownego zrzutu, bo na urządzeniu z certyfikacją screenshot daje czarny ekran, a bez certyfikacji to 540p najwyżej dla kanałów live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 22.07.2022 o 00:48, Pawop napisał:

Też mam 55 cali i obraz nie wyglądał jak za mgłą

 

Napisz jeszcze proszę wszystkim na forum z jakiej odległości oglądasz na tym 55" ☺

 

Tak jak wspomniał @mingo, wystarczyło przełączyć na TVP2 z innym meczem live i gołym okiem było widać różnicę.

 

6 minut temu, Zuzia napisał:

Poza tym z Canal+ nie da się zrobić sensownego zrzutu, bo na urządzeniu z certyfikacją screenshot daje czarny ekran, a bez certyfikacji to 540p najwyżej dla kanałów live.

 

Jeśli odpalasz w bezpośrednio w przeglądarce, to są wtyczki, które omijają ten problem, np. Awesome Screenshot. Testowałem jakiś czas temu i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejveno zasadniczej oceny jakości dokonuję na telewizorze 65 cali, zrzuty zaś robię na PC lub laptopie przy zachowaniu tej samej metody, przy tych samych ustawieniach programu,  jest to zrzut klatki. Generalnie zrzuty nie oddają jakości obrazu w ruchu, ale łatwo zrobić ładny z dobrego streamu, a ze słabego nie bardzo. W pewnym zakresie to obrazuje różnice.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet logo kanału jest Canal+NOW na żywo, a wyżej logo Viaplay :) 

 

Bezpośrednio obraz z aplikacji Canal+ jest bez porównania lepszy niż z aplikacji Viaplay. Czyli ewidentnie zaniżają jakość streamu (czyli cały czas ewidentnie kłamali o sygnale)

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja żużlu z Canal+ ma 1080p, kodek H.264, bitrate 8 Mbps, 50 FPS.

Viaplay, standardowo 720p, kodek H.264, bitrate 5 Mbps, 50 FPS.

 

zuzel-studio.jpg

 

zuzel-start.jpg

 

To z Viaplay.

Studio jeszcze jakoś wygląda, a dalej to już chyba każdy widzi, że słabiej od Canal+.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mingo said:

2. Bundesliga jest w 25fps, stąd obraz wygląda jak stream z 2010 roku. Tłumaczą się że taki obraz dostają, zastanawiam się jakim cudem ktoś może im przekazywać obraz w tylko 25fps. 

FPSy to jedno, ale nawet statyczne obrazy wyglądają fatalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107to niestety standard w tej "nowoczesnej" usłudze. Już kilka dokumentów o sporcie chciałem tam obejrzeć (m.in. o F1) i którego bym nie włączył to brak tłumaczenia (nawet napisów). Początkowo zwracałem im na to uwagę na twitterze ale widzę, że nic to nie daje i zwyczajnie lekceważą klientów.

Edytowane przez matinen
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...