Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja naprawdę zachodzę w głowę o co wam chodzi z tą jakością obrazu. Specjalnie przed chwilą sobie porównałem obraz z TVP 2 z Horizona (UPC) i z aplikacji Viaplay. Oba na telewizorze 55'. Jak dla mnie ten drugi wcale nie jest gorszy, a powiedziałbym że momentami wydaje się wręcz ostrzejszy obraz niż ten z kablówki.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Toma441 napisał:

To proste. Kawulski powiedział mniej więcej tyle, że awarie zdarzają się i jest to także kwestia skali. Im większy rozmach przedsięwzięcia, tym częstotliwość wystąpienia jakichkolwiek problemów może być większa.

Oczywiście że jest to logiczne i ja też to zrozumiałem między wierszami ale generalnie wychodzi na zero bo co mi po idealnym obrazie meczu który ogląda garstka ludzi a im większa oglądalność tym większe ryzyko awarii.

To może tutaj byłby potrzebny wujo dobra rada i na pytanie co zrobić żeby nie było awarii odpowiedzieć "to najlepiej nie oglądaj wcale".

Taka moja konkluzja na temat jakości viaplay i stanu rozwoju streamingu sportowego w Polsce na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilne serwery to w sporcie na żywo postawa pokazał to Amazon na Premier League i wyglądało to pięknie. Viaplay rownież ma stabilne serwery(nie licząc awarii)tylko musi podnieść bitrate i będzie rownież dobrze. Co do Canal+ to tam pływa bitrate dlatego rownież słabo to wygladaDlatego kluczem do sukcesu jest stabilne serwery i około 10 Mb/s bitrate to większość będzie zadowolona
Viaplay korzysta z tych samych serwerów co Amazon, Disney+ i inni wielcy streamingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie mnie zdanie Macieja Kawulskiego, człowieka który stworzył od podstaw (także medialnie) największą organizację MMA w Europie, porównywalną z UFC, liczy się bardziej niż zdanie jakiegokolwiek "wuja dobra rada" o zerowym pojęciu o tego typu przedsięwzięciu i jest o wiele bardziej konstruktywne. Bo mówi jasno : tworzysz duże widowisko o maksymalnym możliwym zasięgu, jesteś narażony na występowanie błędów w pewnej skali. I on ma tego świadomość. @dixente

 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam na viaplay i muszę powiedzieć że jeszcze tak dobrego obrazu od nich nie widziałem.. 2 połowę obejrzę w tvp i porównam

 

TVP w porównaniu płynny obraz i zyleta.. Viaplay delikatnie od czasu do czasu brak płynności i trawa przy ruchu kamery się zlewa w tvp jest ostro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kornerek napisał:

TVP w porównaniu płynny obraz i zyleta.. Viaplay delikatnie od czasu do czasu brak płynności i trawa przy ruchu kamery się zlewa w tvp jest ostro 

@kornerek a Ty TVP masz z UPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stanley840 napisał:

Stabilne serwery to w sporcie na żywo postawa pokazał to Amazon na Premier League i wyglądało to pięknie. Viaplay rownież ma stabilne serwery(nie licząc awarii)😁tylko musi podnieść bitrate i będzie rownież dobrze. Co do Canal+ to tam pływa bitrate dlatego rownież słabo to wyglada😞Dlatego kluczem do sukcesu jest stabilne serwery i około 10 Mb/s bitrate to większość będzie zadowolona😁

Właśnie, obraz ładny jak jest statycznie, a w ruchu gorzej, niech dadzą trochę bitrate i będzie dobrze.

 

bit.jpg

 

 

Coś przyłożyli się po ostatniej awarii, bo klikam po kolei na wszystko live i niespodziewanie szybko uruchamiania się.

Cytat

Aż sprawdziłem jakość na Viaplay w porównaniu z TVP. Niebo, a ziemia na korzyść TVP oczywiście.

@Arkon rozumiem, że sygnał z Vectry? A na jakim dekoderze?

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. W UPC przy zobowiązaniu 24m. W umowie niby prezent, ale taka kwota jest wyszczególniona. Pakiet kosztuje 10 zł. Adekwakwetnie w zamian co otrzymuję cena mi pasuje.  👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 20:13, Wodnik Szuwarek napisał:

Viaplay korzysta z chmury Amazon, więc zrzucanie winy mniejszego na większego wyglądałoby komicznie.

 

Abonenta nie interesuje zupełnie skąd Viaplay bierze sygnał.

Ma grać, czego nie rozumiesz w swoim zaślepieniu?

Mogą sobie brać sygnał nawet z kosmosu gdzieś z okolic Mgławicy Magellana a i tak ma grać skoro robią z tego biznes.

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay w ramach rekompensaty daje zainteresowanym 50% upustu na subskrypcje. Netflix też miał nie jedną awarie i nie działał jakiś czas, i co? nikogo nie przepraszał, nikomu nic nie zaproponował w ramach rekompensaty. Zero konsekwencji w ocenie jednego względem drugiego. Witamy w Polsce

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Forumowicza "szperacza" może to interesować i nie ma w tym nic złego, natomiast @tracer10 ma rację. To Viaplay odpowiada za prezentowaną jakość bezpośrednio przed swoimi widzami, a nie firmy, z których serwerów Viaplay korzysta. Jeśli zawaliła jakaś firma organizująca im zaplecze techniczne, to Viaplay powinno wyciągnąć konsekwencję od tej właśnie firmy. To jest naprawdę niebywałe, że niektórzy forumowicze traktują Viaplay jak serwis specjalnej troski, który trzeba na każdym kroku bronić :-)

  • Popieram 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...