Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, bgmnt napisał:

@luk76 ile razy mam jeszcze napisać, że to nie jest obrona Viaplay, a jedynie tłumaczenie jak to wszystko działa? Eleven parę wyścigów temu też akurat miało problemy z F1 i był parę minut czarny obraz - zauważyły to na forum łącznie ze mną 3 osoby. Z Viaplay brandzlowanie będzie trwało tydzień. Taka ta Twoja "merytoryka".

Viaplay jest usługą?

No jest.

Ludzie zapłacili?

No zapłacili.

To była awaria JEDNEGO operatora,co prawda ogólnoświatowa ale jednego,nie wszystkich.

Gdyby padł internet na całym świecie to z przyczyn niezależnych od operatora mogłaby być przerwa w nadawaniu nawet np tydzień.

Ale z racji że to była ICH awaria to wina leży po ich stronie i zwrot pieniędzy (nawet za cały miesiąc bo to był najważniejszy mecz miesiąca).

Płace i wymagam.

Nie rozumiesz?

Oczywiście że wierzę.

A wiesz czemu?

Bo tutaj nie ma nic do rozumienia. 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

Rozumiem jakby to była awaria finału Euro, gdzie graliby Polacy (marzenia...) ale to była półgodzinna przerwa w bundeslidze, której jeszcze parę miesięcy wg wielu forumowiczów nikt nie ogląda, a w jakości VHS w ogóle ;D.

Posłuchaj uważnie, bo to co wypisujesz to już jest skandal. Nawet gdyby ta awaria miała miejsce przy meczu w bierki, to ja, JAKO KLIENT, mam prawo być zdenerwowany, bo kocham oglądać bierki i wykupiłem Viaplay, aby oglądać bierki. Zapłaciłem niemałe pieniądze, a operator któryś już raz uniemożliwia mi spokojne oglądanie i czerpanie przyjemności. Jeszcze zrozumiałbym, gdyby ta sytuacja miała miejsce raz na jakiś czas, ale to jest nagminne! Ciągle jakieś problemy z transmisji, ciągle problemy z jakością, ciągle problemy ze stabilnym oglądaniem! 

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa jest, że czasem na parę minut coś szwankuje. Ale jeśli chodzi o Viaplay nie było meczu w którym nie było by problemów. Buforuje, zacina, wywala albo obraz jest bardzo słaby. U nich jeszcze nie obejrzałem meczu bez problemu. Tutaj chodzi o całokształt, ich stream nie ma startu póki co do zwykłej transmisji satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, luk76 napisał:

plusem całej tej sytuacji może okazać się zrewidowanie podejścia do streamingu jako jedynej formy przekazu treści z vp. Za rok ma tam być premier league, której oglądalność jest wyższa niż Bundesligi. Potem F1. Strach się bać... Dzisiaj np. jest bardzo ważny wyścig i nie muszę się obawiać o przekaz w eleven. Gdyby miało to być w Viaplay nie byłbym taki pewien czy obejrzę :)

 

 

Wszystko prawda, z wyjątkiem jednego: od kilku lat to Bundesliga ma większą oglądalność niż Premier League (zresztą, jak ciężko jest z oglądalnością PL wypowiadał się niedawno sam Michał Kołodziejczyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rotalplus napisał:

Jeden mecz a tyle jadu i agresji... Co to się porobiło. Jakby świat się walił

To nie jest jeden mecz tylko ciągła awaryjność Viaplay. Ile razy jeszcze trzeba o tym pisać? Czy wy w ogóle oglądacie sport na tej platformie? Bo z tego co wypisujecie to chyba nie. Ja oglądam i ciągle coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt nie rozumie jednej oczywistej kwestii: klient płaci, klient wymaga. Klienta nie interesują kwestie techniczne związane z "produkcją" transmisji itd., dla niego jest ważny tylko efekt końcowy. Jeśli ktoś zapłacił 34 zł za Viaplay głównie po to, aby zobaczyć Der Klassiker (ewentualnie przy okazji inne mecze), to ma prawo oczekiwać, że jego oczekiwania zostaną spełnione (a podstawowe wymagania jest takie, że można obejrzeć w całości najważniejszy mecz sezonu w Bundeslidze).

 

Tak samo jak z transmisjami meczów z Mundialu: co innego, jeśli nie da się zobaczyć finałowego meczu, a nie np. spotkania grupowego typu Arabia Saudyjska - Maroko. Pierwsza sytuacja by powszechnie "wkurzyła" widzów, a ta druga zapewne by przeszła bez większego echa.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grreg2084 napisał:

 

Wszystko prawda, z wyjątkiem jednego: od kilku lat to Bundesliga ma większą oglądalność niż Premier League (zresztą, jak ciężko jest z oglądalnością PL wypowiadał się niedawno sam Michał Kołodziejczyk).

Są gdzieś tego wyniki? I nie chodzi mi o mecze z Lewandowskim  tylko całej kolejki i porównanie do kolejki z PL?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TimesSquare napisał:

To nie jest jeden mecz tylko ciągła awaryjność Viaplay. Ile razy jeszcze trzeba o tym pisać? Czy wy w ogóle oglądacie sport na tej platformie? Bo z tego co wypisujecie to chyba nie. Ja oglądam i ciągle coś jest nie tak...

 

Potwierdzam. Od połowy listopada na Viaplay przy okazji różnych meczów pojawiają się problemy natury technicznej. Wcześniej z tym nie było najgorzej (zdarzały się, ale miały one charakter sporadyczny). To co się stało wczoraj przy okazji Der Klassiker tylko było "kwintesencją" zaniedbań ze strony Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina Viaplay polega na tym że na dużej liczbie platform i to nawet sprzed 5-6 lat udostępnia swoją usługę. Powinien to zredukować to własnego dekodera. Wtedy nie byłoby wątpliwości ws. reklamacji a tak... Podobno nie wszyscy użytkownicy mieli takie problemy - wobec tego jak to jest że jednym działa a innym nie?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potraficie konstruktywnie dyskutować, więc proponuję odpoczynek dla wszystkich. Wątek zamykam do jutra. 

 

Edit: 6.12.2021

Otwieram wątek i od razu uczulam, że obrażanie innych, zaczepki i wycieczki personalne nie będą absolutnie tolerowane. Jeżeli coś się pojawi niezgodnego z regulaminem forum - należy zgłaszać i wtedy my reagujemy. Ostatnio posypały się ostrzeżenia i bany, zatem proszę się pilnować i przemyśleć dwa razy przed dodaniem komentarza. 

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
21 godzin temu, rotalplus napisał:

Wina Viaplay polega na tym że na dużej liczbie platform i to nawet sprzed 5-6 lat udostępnia swoją usługę.

Na Samsungach i LG od 2012 wzwyż, czyli prawie 10-letnie urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja cała sympatia do Viaplay nie wytrzymuje próby czasu. Sobotni mecz to wiadomo ale wczoraj po kilka razy w jednej połowie zacinał się obraz a raz mnie całkiem wywaliło z transmisji. Po tylu miesiącach nie widać postępów a nawet znowu się pogorszyło. Ostatnimi czasy nie miałem kłopotów z transmisjami a ostatnio znowu się pojawiły. Cast z telefonu przez Chromecast 3 na telewizor plazmowy LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adamus napisał:

Ja np. nie mogę odtworzyć skrótu meczu Borusja-Bayern Smart TV/tel. / komputer po 1-3 sek zwiecha i czarny obraz.

No ale są tutaj ludzie na forum którzy uważają że trzeba viaplay dać drugą szansę a nawet sto druga szanse bo są prekursorami streamingu w Polsce i ich dotyczą inne zasady.

Poza tym płacić i nie wymagać to chyba jest dla nich standardem.

Że im działa ale pozostalym 90% nie działa to znaczy że coś jest nie tak z tymi 90%.

To są właśnie te nowe standardy

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste - trzeba składać reklamacje, do tych od kogo macie Viaplay, jak bezpośrednio to do Viaplay, jak pośrednio to np. do Play, UPC, Vectra

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem na infolinię Viaplay i dali mi rabat 25% na kolejny miesiąc. Jako, że jestem w okresie kodu promocyjnego (17 zł miesięcznie) to za kolejny miesiąc wyjdzie mi 12,75 zł (bezpośrednio po rozmowie sprawdziłem na koncie viaplay i następna płatność została pomniejszona). Dobre i to. Także dzwońcie i nawet się nie zastanawiajcie. Może te rekompensaty nie wrócą nam połowy meczu ale tym sposobem viaplay będzie bardziej starać się o niezawodność usługi. Z tym jak wiemy jest słabo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz darmowy tydzień za 30 minut przerwy. Gorzej jak ktoś się obraził tak jak niektórzy forumowicze i twierdzi, że już nigdy z Viaplay nie skorzysta, bo mu nic zniżka na następny miesiąc nie da, choć wątpie, że w rzeczywistości te rezygnacje będą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, matinen napisał:

Właśnie dzwoniłem na infolinię Viaplay i dali mi rabat 25% na kolejny miesiąc. Jako, że jestem w okresie kodu promocyjnego (17 zł miesięcznie) to za kolejny miesiąc wyjdzie mi 12,75 zł (bezpośrednio po rozmowie sprawdziłem na koncie viaplay i następna płatność została pomniejszona). Dobre i to. Także dzwońcie i nawet się nie zastanawiajcie. Może te rekompensaty nie wrócą nam połowy meczu ale tym sposobem viaplay będzie bardziej starać się o niezawodność usługi. Z tym jak wiemy jest słabo.

Plus dla niech za takie podejście. Lepiej takie niż żadne. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bgmnt napisał:

No to masz darmowy tydzień za 30 minut przerwy. Gorzej jak ktoś się obraził tak jak niektórzy forumowicze i twierdzi, że już nigdy z Viaplay nie skorzysta, bo mu nic zniżka na następny miesiąc nie da, choć wątpie, że w rzeczywistości te rezygnacje będą ;).

"Miś" w pełnym rozkwicie.

Nie mam twojego płaszcza (nie odbierasz JEDNEGO) hitowego meczu to weź płaszcz kogoś innego (dostaniesz inne mecze,niekoniecznie te na które miałeś chęć ale coś dostaniesz).

Sztukowo się zgadza.

A najlepsze na koniec:

25% zniżki na następny miesiąc.

No świetnie.

Tylko że  w następnym miesiącu (w sensie cykl rozliczeniowy) jest przerwa zimowa (19 grudzień do 7 styczeń).

Ktoś kupił dostęp do bundesligi a dostaje seriale szwedzkie (bez lektora a czasem nawet bez napisów).

Ludzie,szanujcie się!!!!!!!

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bgmnt napisał:

No to masz darmowy tydzień za 30 minut przerwy. Gorzej jak ktoś się obraził tak jak niektórzy forumowicze i twierdzi, że już nigdy z Viaplay nie skorzysta, bo mu nic zniżka na następny miesiąc nie da, choć wątpie, że w rzeczywistości te rezygnacje będą ;).

Ja zrezygnowałem jeszcze przed tym słynnym meczem. Ale na nikogo się nie obrażam, ani nie twierdzę, że nigdy z Viaplay nie skorzystam w przyszłości. Obecnie oferta nie jest dla mnie. Ani pod względem jakości ani kontentu.

 

Reklamacje za mecz Borussia - Bayern wysłana więc zobaczymy co wymyślą bo zniżki na kolejny miesiąc nie mogą mi dać. Kolejnego miesiąca w moim przypadku nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...