Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Zuzia napisał:

Apple TV pomaga na płynność. OK. Ale ...

To jest jeden z głównych problemów, bo Android jest bardzo popularnym systemem i dlatego zgodzę się że większość ma z tym problemy. Tylko, że kiedy już napiszę, że u mnie te problemy nie występują, to ta "większość" się oburza. "No bo jak. Przecież wszyscy tak mają" :)

Zresztą tobie pomaga na płynność KODI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Toma441 napisał:

Apple TV. Tam nie ma problemów z płynnością, poczytaj moje wcześniejsze posty. Oczywiście, już pisano, że przecież na tym sprzęcie Viaplay wygląda tak samo średnio jak wszędzie, bo to pasuje do tezy, ale fakty są takie, że to z czym masz problem na Androidzie na sprzęcie od Apple nie występuje wcale.

Na razie nie planuję zmieniać sprzętu, czekam na coś z AV1 w przystępnej cenie, może Chromocast5 ? też nie chce przepłacać.

Druga sprawa jest taka, że to, co dla jednego jest dobrym obrazem, to dla innego może być "kiłą" podam przykład mojego kolegi, który oglądał mecz viaplay 720p z dwa miesiące temu, na prawie 60 calowym TV, i twierdził, bo mu narzekałem na słaby obraz, że on ma żyleta i jest super zadowolony, co jest niemożliwe, bo jak wiemy, na tak dużym TV,  obraz 720p jest, co najwyżej przeciętnym jakościowo obrazem, a nie żadną "Żyletą"

Ja zawsze oglądałem programy z satelity , czy to NC+, Canal+, czy Polsat, inni mają jakieś kablówki, gdzie niestety jakość obrazu jest tam często niższa, niz z takiej satelity, potem dla takich osób, obraz viaplay jest zjadliwy, bo nie maja porównania z obrazem 1080p z satelity, takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

A jakiś czas temu nie pisałeś, że jesteś zadowolony, bo wszystko śmiga? Dość często zmieniasz zdanie, chyba w zależności od tego w którą stronę zmierza dyskusja.

Jest ( również dzisiaj) akceptowalna jakość..Poza nieszczęsną Bundesligą 2.

Ty twierdzisz, że na Apple TV wygląda aplikacja najlepiej.

Na razie mogę uwierzyć na słowo. 

 

 

2 godziny temu, Zuzia napisał:

Apple TV pomaga na płynność. OK. Ale na tym samym Androidzie apka UPC TV Go daje radę. Usługi porównywalne, bo UPC daje prawie identyczne parametry streamu.

Nikt kto korzysta z UPC TV GO tak intensywnie nie namawia do..

Apple TV 4K.  🤔

Chyba nie ma tej apki na przystawce internetowej, wiec tym bardziej nie ma takiej  "konieczności".

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kunkore napisał:

ZDF HD ma bitrate około 13-14, więc musi dobrze wyglądać

O satelicie nie wypowiadam się, ale w streamie sportowy ESPN+ daje nawet 13 Mb/s dla 720p.

 

Godzinę temu, lakiman napisał:

Nikt kto korzysta z UPC TV GO tak intensywnie nie namawia do..

Apple TV 4K.  🤔

 

Bo aplikacja jest dobra i działa moim zdaniem jak należy. Transmisje mają bliźniacze parametry do Viaplay, 720p z 50 FPS, podobne bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz słowa randomowego konsultanta będą istotniejsze od specyfikacji konkretnego sprzętu, którego jakość została wielokrotnie potwierdzona

17 minut temu, czerstwy napisał:

Ta pomaga @mara68 o tym wczoraj pisał co konsultant potwierdził😂

Korzystałeś z tego sprzętu kiedykolwiek, czy tylko sobie tak klepiesz trzy po trzy? Dla mnie ważne jest to z czego korzystam na co dzień, a nie jakiś randomowy konsultant.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Toma441 napisał:

To jest jeden z głównych problemów, bo Android jest bardzo popularnym systemem i dlatego zgodzę się że większość ma z tym problemy. Tylko, że kiedy już napiszę, że u mnie te problemy nie występują, to ta "większość" się oburza. "No bo jak. Przecież wszyscy tak mają" :)

Zresztą tobie pomaga na płynność KODI :)

Toteż ja na płynność nie narzekałam i nie narzekam.

Właśnie dlatego, że Android jest bardzo popularnym systemem apka Viaplay powinna być lepiej dopracowana. Zaznaczam, że narzekania na nią są nie tylko u nas, u Skandynawów podobne uwagi, bo to dość jednolite rozwiązanie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zuzia napisał:

Cóż to, Viaplay to jakaś święta krowa, że nie można do niczego porównać?  To jak sobie wyrobić opinię bez porównywania.

 

Tak samo działa. 

 

 

Mam UPC GO, działa dobrze na Mi Box, ale za krótko to oglądałem, aby wyrobić sobie opinie, że obraz jest płynniejszy, i nie zacina przy dłuższym oglądaniu materiałów za pomocą apki UPC.

Jeżeli można oglądać Viapaly za pomocą apki od UPC, to może być tak , że tam problemów jest mniej, ale to by trzeba było wypróbować, i wykupić Viaplay od UPC

Edytowane przez Adip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toma441 napisał:

Czyli potwierdzasz, że nie korzystałeś ze sprzętu, na którego temat się wypowiadasz, dzięki.

Wypowiadałem się na temat tego że nie zawsze jest płynność jak pisałeś. Jestem tak długo na forum że wiem kto jest wiarygodny i na których opiniach i wypowiedziach można się opierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adip napisał:

Jeżeli można oglądać Viapaly za pomocą apki od UPC

Nie można, były transmisje promocyjne w linearnym przekazie, na kanale "Galeria UPC" i być może jeszcze kiedyś będą.

Gdzie wykupisz Viaplay, nie ma znaczenia.

 

Porównywałam usługę UPC TV Go, bo ona na apce pod Android działa dobrze więc da się coś takiego zrobić mimo, że jak wiadomo Android do idealnych systemów nie należy.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam UPC GO, działa dobrze na Mi Box, ale za krótko to oglądałem, aby wyrobić sobie opinie, że obraz jest płynniejszy, i nie zacina przy dłuższym oglądaniu materiałów za pomocą apki UPC.
Jeżeli można oglądać Viapaly za pomocą apki od UPC, to może być tak , że tam problemów jest mniej, ale to by trzeba było wypróbować, i wykupić Viaplay od UPC
Nie ma czegoś takiego jak apka Viaplay od UPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, piotrekj66 napisał:

Czy coś się poprawiło na tv z androidem w sprawie jakości i przede wszystkim płynności transmisji czy dalej usługa jest,, niegrywalna jak cyberpunk 2077 na premierę,,? 

Wczoraj byłem zmuszony oglądać na ATV mecz Bayernu i obraz wyglądał lepiej niż zwykle, zacięć też było mniej niż zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zuzia napisał:

Jest jedno Viaplay. Te kupione za pośrednictwem operatorów trzeba aktywować przez podany link np. https://signup.viaplay.pl/upc

Na tym koniec różnic.

OK rozumiem, początkowo myślałem, że jak wykupisz Viaplay w UPC, to kanały/streaming Viaplay jest dodany do UPC TV GO, i przez ich aplikacje się to ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adip napisał:

OK rozumiem, początkowo myślałem, że jak wykupisz Viaplay w UPC, to kanały/streaming Viaplay jest dodany do UPC TV GO, i przez ich aplikacje się to ogląda.

Niestety nie ma tak dobrze :) Nawet na swojego Boxa 4K jeszcze apki Viaplay nie wykombinowali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawop napisał:

Włączyłem mecz Unionu i kolejny mecz bez zacięć. Przy ruchu kamery nie mam niewyraźnego obrazu.
 

Zaitrygowany tym co napisał Pawop  puściłem sobie mecz Frankfurtu z Unionem  no i faktycznie zero przycięć obraz płynny 

Co prawda puszczone z odtworzenia ale chyba nie ma to żadnego znaczenia bo taki Bayern również z odtworzenia tnie wyraźnie 

Jeśli tak dalej będzie to coraz poważniej myślę o anulowaniu subskrybcji 

Nie może być tak że ja przez meczem będę się zastanawiał co mnie spotka czy będzie się go oglądało komfortowo czy może z racji przycięć będę musiał zrezygnować z obejrzenia 

Taka loteria, która może byłaby nawet zabawna gdyby nie fakt że w tym wypadku płaci się za to 34 zł 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...