Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
21 minut temu, Adamus napisał:

U mnie po 2 miesięcznej przerwie na Samsung Tizen z 2019 roku pojawily się problemy, buforowanie 2-3 sekundy z czarnym obrazem wlacznie,a jak już załapie to wstecz o 2 sekundy  obraz z głosem co był wcześniej i tak co kilka munut.

Ma ktoś tak? 

W sierpniu wszystko ok było 

Tak i nie jest to wina przeciążonych serwerów, bo na Android TV 10 to nie występuje. Coś ostatnio popsuli na Tizenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli (na razie) bezproblemowo Viaplay można oglądać na urządzeniach Apple TV, właściciele telewizorów z WebOS też sobie chwalą..

Z Chromecast opinie są na razie sprzeczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lakiman napisał:

Z Chromecast opinie są na razie sprzeczne.

Wczoraj sprawdzałem podczas meczu Legii i sprawa wygląda tak:

1. Apka Viaplay, stream uruchamiany bezpośrednio na Chromecast - dość intensywne mikrozacinki obrazu co 2-3 sekundy, nie da się oglądać w ten sposób.

2. Apka Viaplay, stream uruchamiany poprzez cast z telefonu - lekkie mikrozacinki obrazu co kilkanaście sekund, da się oglądać choć te "szarpnięcia" nie są zbyt komfortowe w odbiorze dla widza. Ale jest dużo, dużo lepiej niż 1. 

3. Uruchomienie Viaplay przez KODI, nie ma żadnych mikrozacinek, wszystko działa bardzo dobrze. Gdyby tylko było 1080p(z sensownym bitrate) to nie byłoby się do czego przyczepić.  

 

Co ciekawe, te mikrozacinki wcześniej miałem też w C+, wczoraj sprawdzałem i teraz tego nie ma. Da siękomfortowo oglądać C+ Online na Chromecast. Więc to pewnie kwestia dopracowania aplikacji. Choć w C+ Online to jak jedno poprawili, to coś innego popsuli :D

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pawop napisał:

Złudne nadzieje. TV linearna nie zapewni takiej liczby jednoczesnych transmisji co streaming. Od tego nie ma odwrotu.
@boss509 u mnie również tnie Viaplay na zeszłorocznym Samsungu.

 

Ale na co komu tyle transmisji jak i tak ficzynie to jesteś w stanie oglądać max do 3 meczów naraz.

Hity powinny lecieć w TV żeby zapewniać najlepsz jakość przekazu, a reszta może być pokazywana streamingu

tak jak to robi Canal+ czy Eurosport.

Ciekaw jestem w ogóle oglądalności takich streamów Alaszkiert-Maccabi z komentarzem ze stadionu :)

Czy chociaż jedna osoba to włączyła.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dynecik napisał:

 

Ale na co komu tyle transmisji jak i tak ficzynie to jesteś w stanie oglądać max do 3 meczów naraz.

Hity powinny lecieć w TV żeby zapewniać najlepsz jakość przekazu, a reszta może być pokazywana streamingu

tak jak to robi Canal+ czy Eurosport.

 

Kablówki ( w tym UPC bo jak widać jest to możliwe) dzięki takiej współpracy tylko by zyskały wspólnie z Viaplay..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale na co komu tyle transmisji jak i tak ficzynie to jesteś w stanie oglądać max do 3 meczów naraz.
Hity powinny lecieć w TV żeby zapewniać najlepsz jakość przekazu, a reszta może być pokazywana streamingu
tak jak to robi Canal+ czy Eurosport.
Ciekaw jestem w ogóle oglądalności takich streamów Alaszkiert-Maccabi z komentarzem ze stadionu
Czy chociaż jedna osoba to włączyła.
Chodzi o to by mieć wybór.
Jeszcze niedawno ludzie płakali, że La Liga i Serie A może wrócić do C+ i wtedy nie byłoby wszystkich meczów tylko wybrane. Teraz z kolei nie potrzebny wybór, bo i tak nie da się obejrzeć. To jak to w końcu jest?
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kisiel95 napisał:

Od razu do UOKiK walić, też to zrobię dla zasady. Macie nagranie?

Ciekawe, co ja mam powiedzieć, gdy na C+ Online zdarza się, że nie mogę oglądać kanałów Live, bo wywala błąd, a 80 zł piechotą nie chodzi. W telewizji też zdarza się zanikać sygnał że stadionów, na Viaplay oglądam co tydzień Bundesligę, no i mogę powiedzieć, że jeszcze nigdy nie padł u mnie Stream, więc w porównaniu z konkurencją aż takiej tragedii nie ma. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pisałem o zacięciach, bo obraz jest w miarę płynny, ale jakość nie powala. Zgodzisz się? Ja w końcu dodzwoniłem się na infolinię i złożyłem reklamację. Speców tam mają boskich, bo mimo że dzwoniłem na wsparcie techniczne, to konsultant nic nie wiedział o usterce. Wygłosił tylko stałą formułkę, że pracują nad poprawą jakości. Miejmy nadzieję, że do startu Premier League się wyrobią. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję Viaplay od kilku dni i moje wrażenia są póki co mieszane. Oglądam na 50 calach, aplikacja na C+BOX-ie.

1. Aplikacja działa sprawnie, interfejs ok, fajerwerków brak

2. Mecz Legii - płynność spoko, jakość - średnia

3. Zacząłem oglądać dokument Nazi Hunter i po kilku odcinkach skończyło się tłumaczenie

 

Ogólnie ani nie jest tak źle jak piszą jedni, ani nie jest tak dobrze jak piszą drudzy. Po zmianie na 65 TV może być jeszcze gorzej i chyba tego się muszę obawiać.

O ile poprawią takie drobne niedociągnięcia jak brak tłumaczenia filmów w ofercie i jakość będzie choćby znośna to jestem skłonny zostawić subskrypcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Arkon said:

Nigdy nie pisałem o zacięciach, bo obraz jest w miarę płynny, ale jakość nie powala. Zgodzisz się? Ja w końcu dodzwoniłem się na infolinię i złożyłem reklamację. Speców tam mają boskich, bo mimo że dzwoniłem na wsparcie techniczne, to konsultant nic nie wiedział o usterce. Wygłosił tylko stałą formułkę, że pracują nad poprawą jakości. Miejmy nadzieję, że do startu Premier League się wyrobią. :)

Dziś już tylko "nie powala", wczoraj była "masakra". Ależ szybki progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mingo napisał:

Wczoraj sprawdzałem podczas meczu Legii i sprawa wygląda tak:

1. Apka Viaplay, stream uruchamiany bezpośrednio na Chromecast - dość intensywne mikrozacinki obrazu co 2-3 sekundy, nie da się oglądać w ten sposób.

2. Apka Viaplay, stream uruchamiany poprzez cast z telefonu - lekkie mikrozacinki obrazu co kilkanaście sekund, da się oglądać choć te "szarpnięcia" nie są zbyt komfortowe w odbiorze dla widza. Ale jest dużo, dużo lepiej niż 1. 

3. Uruchomienie Viaplay przez KODI, nie ma żadnych mikrozacinek, wszystko działa bardzo dobrze. Gdyby tylko było 1080p(z sensownym bitrate) to nie byłoby się do czego przyczepić.  

Bo na Kodi nie tnie, od początku tak oglądam i nie odnotowałam żadnych problemów ze stabilnością i mikrościnkami. Łącze Vectry. Też mi brak tylko jednego Full HD z sensownym bitrate.

 

15 godzin temu, nieświadomy napisał:

Ogólnie ani nie jest tak źle jak piszą jedni, ani nie jest tak dobrze jak piszą drudzy. Po zmianie na 65 TV może być jeszcze gorzej i chyba tego się muszę obawiać.

O ile poprawią takie drobne niedociągnięcia jak brak tłumaczenia filmów w ofercie i jakość będzie choćby znośna to jestem skłonny zostawić subskrypcję.

 

Na dobrym 65 cali 4K było i jest nieciekawie. Rodzinka przesiaduje przed tym TV więc uruchomiłam sobie  stary TV 39 cali i tu Viaplay nie razi. Podobnie jak Player ze swoim 720p. Tak więc odczucia zależą od sprzętu. Posiadacze urządzeń mobilnych będą chyba najbardziej zadowoleni :)

Niedociągnięcia z tłumaczeniami są od początku, ale o to się nie czepiam, zmartwienie użytkowników apek, ja sobie pobieram napisy z netu przez Kodi.

 

W dniu 25.11.2021 o 22:10, lakiman napisał:

Testy 1080p już się skończyły?, bo coś dawno nikt o tym nie pisał.

@Zuzia

Czy wersje szwedzkie, litewskie itd. też miały okazjonalnie lepszą rozdzielczość?

Nie sprawdzałam, ale jak pojawi się kolejny stream Full HD rzucę okiem i dam znać.

Znajomy Szwed, który ogląda sport hurtowo powiedział mi, że żadnego Full HD nie stwierdził w ich serwisie.

 

Co do testów u nas, rzuciłam okiem na większość dostępnych i wszystko w 720p jak na razie.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...