Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, muza_tv napisał:

@kingofsouth, masz racje, ale na tobie biznesu nie utrzymają. Życie to... jak wydane miliony na prawa odzyskać z rynku. Jednak mała popularność w mediach społecznościowych często przekłada się na małe zainteresowanie produktem. Po co mam pisać do Viaplay. Gdyby były sukcesy, to sami by się chwalili. Na razie milczą. Mnie śmieszy, bo taki miał być boooom. :D

Na razie pewna popularność aplikacji  wynika z ofert promocyjnych u różnych operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tyrla napisał:

Odkąd mam do końca stycznia dostęp do Viaplay przez Playa to ani razu nie włączyłem tej aplikacji. No może raz jak grała Legia ze Spartakiem. Mecze Bundesligi w ogóle mnie nie interesują. Dopiero jak będą pokazywać PL to wykupie dostęp.

Wykupisz dostęp przez Play, czy jako samodzielną aplikację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tyrla napisał:

Odkąd mam do końca stycznia dostęp do Viaplay przez Playa to ani razu nie włączyłem tej aplikacji. No może raz jak grała Legia ze Spartakiem. Mecze Bundesligi w ogóle mnie nie interesują. Dopiero jak będą pokazywać PL to wykupie dostęp.

A mnie interesuje Bundesliga pierwsza i druga.Do tego Liga Europy oraz NHL.Mam co oglądać .Do tego kilka dobrych seriali.Co kto lubi.Mam wiecej ogladania w Viaplay niż w C+ online.Tak jak pisze @kingofsouth mnie też nie obchodzi ilu lubi Viaplaya na fejsiku a ilu na tłitku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tyrla napisał:


Na Twitterze "trochę" lepiej emoji4.png 15 tys. emoji6.png

Akurat te liczby nie mają większego znaczenia, dużo zależy od specyfiki obu portali, a te są zupełnie różne. Na Twitterze w promocji uczestniczą sami komentatorzy, często wchodzą w interakcje, a na fb jest to zwykle wklejanie jakichś info. 

Z perspektywy czasu widać, że zakup nhl był bardzo dobrym pomysłem i odzew na to jest w większości pozytywny. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych tabelkach w kolumnie audyt tylko przy dwóch serwisach jest tak. Czy to oznacza że reszta danych to tylko szacunki? I to są liczby dotyczące tylko www a nie aplikacji? Jak ktoś ogląda Netflixa na dekoderze C+, Viaplay na Android TV albo Polsat Go na smartfonie to już nie będzie liczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Sierpień: 1,26 mln, zasięg 3,82%, 10 miejsce.

Wrzesień:  2,24 mln, zasięg 7,71%, 9 miejsce.

Zainteresowanie jest większe jak,  głosy w ankietach koleżanki Zuzi.  Pisałem,  że forumowi krzykacze i przeciwnicy to mało istotny element układanki ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, G2000 napisał:

 I to są liczby dotyczące tylko www a nie aplikacji? Jak ktoś ogląda Netflixa na dekoderze C+, Viaplay na Android TV albo Polsat Go na smartfonie to już nie będzie liczony?

Nie i nie.

Nie, bo będzie liczony i ten ze strony i ten z aplikacji.

Nie, bo to nie są osoby oglądające, tylko osoby które zajrzały na stronę, czy aplikację i równie dobrze mogły być tam przez chwilę i już nie wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tyrla napisał:

Szczerze to jakoś nie chce mi się wierzyć żeby Netflix w ciągu miesiąca stracił 0,5 mln użytkowników. Tu bardziej chodzi o odsłony. Wystarczy spojrzeć na komentarz pod artykułem.

 

W ogóle te dane wyglądają na mocno abstrakcyjne. Co to znaczy, że Netflix ma ponad 11 mln użytkowników? Tyle osób korzysta z ich oferty? Osobiście w to nie wierzę. Wystarczy popytać najbliższe otoczenie (nie tylko młode osoby), a szybko wyjdzie na to, że zdecydowana większość nie korzysta z Netflixa. A dodając do tego, że w jednym gospodarstwie domowym mieszka przeważnie po kilka osób, to na pewno każda z osobna nie płaci za dostęp do Netflixa. I tak dalej, i tak dalej.

 

Byłbym w stanie uwierzyć w to, że chodzi o liczbę odsłon (a to jednak zgoła inny pomiar niż wskazane w tabelce liczby użytkowników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tyrla napisał:

Czyli wychodzi na to że Viaplay nie ma 2,25 mln użytkowników tylko ilość odsłon.

 

I teraz pytanie, w jaki sposób liczone są odsłony: wszystkie wyświetlenia czy unikalne (ze względu na adresy IP). Bo jeśli wszystkie, to ja w miesiącu września z mojego adresu IP zrobiłem kilkadziesiąt odsłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj że 2 miliony ma Viaplay, bo w to nie uwierzę :D

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Zainteresowanie jest większe jak,  głosy w ankietach koleżanki Zuzi.  Pisałem,  że forumowi krzykacze i przeciwnicy to mało istotny element układanki ;)

Nie wiem czy jest takie duże, nie ma żadnego wyniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Jeden RU może mieć np. 10 odsłon, ale dalej jest liczony jako jeden RU. To nie są liczby wszyskich odsłon serwisu, bo tych jest znacznie więcej, tylko liczba realnych użytkowników (RU). Mam nadzieję, że już wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wielokrotnie wyjaśniany na forum. Mierzone są RU i tak to jest globalnie porównywane. I taki jest standard branżowy.

Parę lat temu był szok "znaffców", że Netflix wykręca takie wyniki jakie wykręca, teraz kolejni się dziwią, że Viaplay sobie bardzo dobrze radzi (bo inaczej tego nazwać nie można).

A no i dla porównania warto zauważyć, że szeroko reklaowana i rozdawana abonentom i nie tylko (darmowe vouchery w wielu miejscach) usługa C+ przez Internet wypadła z listy TOP10 (wcześniej Amazon), a wygaszane nc+ go się nadal trzyma. To jest dopiero porażka marketingowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...