Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Tomo21 napisał:

 

I piłkę kobiet - wczoraj testowałem i akurat leciał mecz kobiecej piłki z ligi angielskiej. Jakość na telewizorze na pierwszy rzut oka całkiem w porządku.

Też mi się zdarzyło z ciekawości zerknąć na piłkę nożną kobiet na Viaplay. I faktycznie jakościowo prezentuje się to nieźle.

 

Ale mimo wszystko, nie z powodu kobiecej piłki nożnej będę gotów lub nie zapłacić 34 zł miesięcznie za dostęp do Viaplay (osobiście traktuje takie transmisje, jako mniej lub bardziej istotny dodatek). Moją uwagę i zapewne większość subskrybentów/użytkowników Viaplay uwagę przykuwa co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grreg2084 napisał:

To chyba najlepiej świadczy o tym, jak uboga jest oferta Viaplay, skoro do wyboru jest aż ... jeden pakiet. Inni też oferują streaming itp., a jednak dają pewne opcje wyboru.

Oferta nie jest uboga - po prostu ciebie interesuje mało rzeczy z niej. Mnie dla odmiany interesuje przede wszystkim piłka kobieca oraz triathlon (szkoda że bez polskiego komentarza) - tego jest jeszcze mniej, ale to nie znaczy, że patrzę tylko na czubek swojego nosa (a wierz mi - duży mam nos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vojthas napisał:

Oferta nie jest uboga - po prostu ciebie interesuje mało rzeczy z niej. Mnie dla odmiany interesuje przede wszystkim piłka kobieca oraz triathlon (szkoda że bez polskiego komentarza) - tego jest jeszcze mniej, ale to nie znaczy, że patrzę tylko na czubek swojego nosa (a wierz mi - duży mam nos).

Broń Boże, ja nie gardzę kobiecą piłką nożną. Jednak na pewno nie uwierzę w to, że to większość użytkowników Viaplay "nakręciła" się na mecze Pań, a nie na Bundesligę w wykonaniu Panów?

 

Nie mniej nie zmieniam zdania, oferta za kwotę 34 zł jest "uboga" (owszem jest wybór, ale w większości bez fajerwerków). Trudno to nawet porównywać z ceną 45 zł za pakiet podstawowy C+ Online (tam naprawdę wybór pozycji - od koloru do wyboru - jest naprawdę spory; dotyczy to zarówno sportu, jak i VOD - zresztą nie tylko).

Godzinę temu, supersupreme napisał:

 

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lakiman napisał:

Podałaś jeden taki przypadek. Na razie nie na forum nie zgłosił takiego problemu.

Nic nie poradzę, że forumowicze siedzą w Polsce :)

Ale w innym miejscu już trafiła się podobna opinia, blokada konta płatnego w Czechach: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=228323&highlight=#228323

Cierpliwości, wyjaśni się z czasem. Ja też to i owo przetestuję w wolnej chwili.

 

@Toma441 Korzystam teraz z konta płatnego więc zajmij się przestrzeganiem prawa i regulaminu przez Viaplay. To chyba nie w porządku, że dotyczy on tylko jednej strony, klientów, a firma wprowadza restrykcje bez stosownych zmian w zapisach. Ale załóżmy na moment różowe okulary i przyjmijmy, że to błąd w systemie. Tak, czy owak coś powinni z tym zrobić.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Toma441 napisał:

To o czym piszesz nie dotyczy większości normalnych klientów i użytkowników, którzy od zawsze opłacają usługi w zgodzie z zasadami, w tym mnie. 

Większości nie dotyczy, bo większość w tym momencie nie przemiesza się do UE. Ale w każdej chwili może dotknąć jakiegoś klienta, płacącego, czy testującego i po komunikatach nie domyśli się o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydaje się, że temat Viaplay w ogóle Cię nie dotyka, bo nie korzystasz w Polsce ani zagranicą i nie rozumiem stąd to bagatelizowanie i umniejszanie problemu innych klientów (promil chyba wywróżyłeś, bo źródła danych brak) przy kompletnym ignorowaniu faktu, że takie restrykcje są niezgodne z prawem i regulaminem usługi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzież bym śmiał ignorować problem. Moja propozycja to jego wyeksponowanie na specjalnym temacie. Wszyscy niezadowoleni z tego problemu że w ciągu 30 nie mogą sobie za granicą potestować za darmo skupią się wyłącznie na tym.  Będziemy mieli przy okazji źródło danych ile jest na tym forum osób zainteresowanych problemem. Przyznasz że to uczciwa propozycja?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem braku dostępu dotyczy też niektórych klientów płacących, to raz. A dwa, moja propozycja - nie nabijać zbędnych postów w temacie o usłudze, z której się nie korzysta i nic o niej nie wie. To na tyle, bo szkoda czasu na dyskusje nic nie wnoszące do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można oglądać legalnie Viaplay.pl na terenie Unii Europejskiej? Wg. niektórych to niemożliwe.

 

Cytat

Ale na czym to stanęliśmy? Na blokadzie w krajach UE, kont zarejestrowanych w Polsce. Pomińmy wszelkich kombinatorów i innych złych ludzi i wyobraźmy sobie sytuację, że jacyś uczciwi, rejestrują sobie pierwsze konto w Polsce, ale pech chciał, że muszą się udać gdzieś do UE i tu niemiła niespodzianka. Przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek materiału pojawia się następujący komunikat.

 

Źródło: użytkownik Zuzia.

 

Mile widziana wymiana doświadczeń w tej sprawie.

 

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

@Zuzia Proponuję żebyś zebrała wszystkich przemieszczających się do UE z usługą Viaplay i stworzyła osobną grupę dyskusyjną niezadowolonych z zablokowanej darmowej usługi na 30 dni :)

Po co publicznie męczyć innych użytkowników problemem który dotyka promil.

 

@Zuzia - aby nie zaśmiecać tutejszego wartościowego wątku, najlepiej interesujący Ciebie wątek prowadź dalej tutaj: 

 

Edytowane przez Sentence
Nie będziemy rozdrabniać tego tematu na dwa wątki, ponieważ skończy się na kilku postach. Tak jak pisałem - o Viaplay (Polska) piszemy tutaj.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 15:33, misieq napisał:

Wracając jeszcze do Kodi to nie widzę 4 sezonu Good Doctor (może słabo szukałem). Nie ma aplikacji idealnej :)

Zbliżyła się do ideału, zostało poprawione (i inne drobne błędy), szczegóły w wątku o Kodi.

 

 

13 godzin temu, Vojthas napisał:

Trzecią rundę Super League Triathlon oglądałem na Węgrzech.

Wierzę, sprawdziłam sama jak sprawa wygląda.

Pewnie sporej grupie działa prawidłowo, ale są tacy co im nie działa mimo opłacania. 

 

Natomiast na kontach testowych nie działa, Viaplay walczy z wypaczeniami z właściwą sobie gracją i elegancją :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Zuzia napisał:

Viaplay walczy z wypaczeniami z właściwą sobie gracją i elegancją

Jak na Skandynawów przystało, szybko się uczą - gdy uczciwie napisali, że opóźnienie może wynosić do 90 sekund, w zależności od łącza, to dostali tak po głowie (i innych częściach ciała), że wiedzą już, że w rozmowach z Polakami nie ma co stawiać na szczerość i uczciwość, bo tylko się na tym traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moje konto Viaplay (opłacone) działa w BRD poprzez internet stacjonarny Vodafone bez problemu.

@aandin masz tam w Niemczech światłowód Vodafone? Jeśli można spytać, sam sprawdzałeś, czy współdzielisz z kimś konto i od tej osoby masz tę informację? Na czym to było sprawdzane (przeglądarka, apka)?

 

Później wyjaśnię, czemu drążę sieć Vodafone.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem Viaplay na pierwszy miesiąc za darmo. 34zł to sporo. Dla mnie Bundesliga to żaden plus, na Legię w LE mogę spojrzeć, NHL to raczej ciekawosktka (dawno nie oglądałem, kiedyś się interesowałem). Także ze sportu chyba nie skorzystam za bardzo.

 

Seriale specyficzne, oglądam "Thunder in my heart", całkiem spoko. Fort Boyard mi się mega podoba bo mam sentyment. Zastanawiam się, co poza dobrymi serialami (choć jednak dość niszowymi) będę tu oglądał. 

 

Gdyby było więcej treści jak Fort Boyard i byłyby treści 4K to chętnie przedłużę. Na razie miałbym dylemat, bo dodatkowe 34zł gdzie HBO w C+ Online jest za 10 do dobrania a Prime kosztuje 26 to jednak to 34 za Viaplay (jako niszową usługę) jest całkiem sporą sumą. Zobaczymy.

Edytowane przez regedit32
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama usługa z 34 zł nie bardzo, ale w ramach promocji jakie obecnie są  proponowane  w UPC czy Play mi pasuje. Jakość w sumie nie jest taka zła, a oferta z czasem ma być coraz lepsza.

Czekam  co w tym temacie zaproponuje być może jeszcze Canal+.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, regedit32 napisał:

Aktywowałem Viaplay na pierwszy miesiąc za darmo. 34zł to sporo. 

Może kiedyś rozbiją ofertę podobnie jak w krajach skandynawskich i będzie przykładowo:

- sport za 10 zł

- film/seriale/TV za 24 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...