Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z sie zastanawiał jak PL, Bundesliga będzie opakowana sprzedając prawa? Nikt. Nikt nie pomyślał w jakiej jakości jest transmisja.

Pieniądze się liczą i jeśli Viaplay nie zarobi , to straci prawa a kupi je ten kto da więcej. Mam przeczucie , że Canal+ może już być wtedy mało istotnym graczem filmowo/serialowym.  Dobrze wiemy , że prawa nie stanieją , tylko zdrożeją. Disney+, HBO Max jak się pojawią w Polsce , to Canal+ jeszcze gorsze czasy czekają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cidik napisał:
28 minut temu, Umek napisał:
Oczywiście ..już zapomniałeś że ten wspaniały Viaplay przepłaca? Mieli się bić z nimi? Ja już pisałem..takich przeplatających widziałem wielu..z podkulonym ogonem przyszli emoji4.png
A teraz na poważnie…utrata polskiej piłki to koniec biznesu w Polsce. Co do tego wątpliwości nie ma. A ligi zagraniczne można tracić…znów je pozyskać..i znów stracić..to jak wytwórnia filmowa..dziś jest jutro jest gdzieś indziej.

Naprawdę nie widzisz tego co robi Canal+ w Polsce? To co było u nich, jest gdzie indziej. Oni tylko dołączają kanały z niegdyś własną ofertą sportową, na zasadzie sublicencji biorą od nich odpady i markują to własnym logo? możemy pisać co chcemy, ale we francuskiej centrali zaczęli naciskać czerwony guzik STOP coraz bardziej, i kwestią czasu jest, jak i ekstraklasy zabraknie. Napiszą ładny PR komunikat, a w zamian dostaniemy lige turecką albo jakaś inną rosyjską

I taka tendencja jest w całej Europie. Niczego Canal+ wyjątkowego nie robi tracąc prawa do meczów których oglądalność czasami spadała do kilkuset osób  na mecz..

Oczywiście ze mogę się mylić ale obserwując rynek praw w Europie dochodzę do wniosku że na ligach zagranicznych się zeruje dziś..

 

Dla porównania podam Ci że BT straciło prawa do ligi niemieckiej od tego sezonu te prawa co trzy-cztery lata lądują gdzieś indziej..takie już czasy nastały..

@kingofsouth dlatego tez powinni isc w swoje produkcje..co dziś robi każdy i Canal nie będzie tu wyjątkiem..

 

 

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto pisze, że Canal+ ma pieniądze, to się chyba z glupim na głowy pozmieniał. Platforma pikuje w dół od mniej więcej 3 lat. Teraz złe Viaplay ich wykiwało tylko dziwne, że w przypadku Włoskiej wykiwało ich Eleven. Też przepłacili?? Hiszpańską musieli wziąć na pół również z Eleven, bo co? Bo pieniądze wysypują się im z kieszeni, ale nie kupują na wyłączność ponieważ chcą zrobić mamie na złość i odmrozić sobie uszy? Paniczne próby wejścia na giełdę niby z jakiego powodu? Nie w celu pozyskania środków? Dlaczego kolejny raz przesunęli debiut? Brak zaineresowani inwestorów. Byłaby spektakularna klapa. Inwestorzy widzą co się dzieje. Strata za stratą jeśli chodzi o prawa sportowe i exodus najlepszych dziennikarzy. Kabaretem napawa akcja rozdawania kodów do C+ online za zakup 4 piw z Żabki i udostępnienie pakietu satelitarnego za 9,99zł. To już jest panika związana z pozyskaniem nowego klienta, by statystyki jakoś się prezentowały w folderach reklamowych, mających zachęcić do inwestycji w akcje po ewentualnym wejściu na giełdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kkzk81 napisał:

Oglądałem mecz na żywo snookera na Android TV i mogłem cofać na żywo.

 

2 godziny temu, NobelM napisał:

Ciekawe czy na Samsungach też działa, bo według tabelki nie.

 

4 minuty temu, Umek napisał:

Skupmy się narazie na szwedzkiej zarazie

 

 

W takim razie sprawdziłem i sytuacja tak wygląda :

 

  • Tizen (nie działa cofanie)
  • PS5 (nie działa cofanie)
  • Xbox Series S ( nie działa cofanie )
  • Play Now Box TV ( działa cofanie)
  • Mi Box S  (działa cofanie)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Umek napisał:

I taka tendencja jest w całej Europie. Niczego Canal+ wyjątkowego nie robi tracąc prawa do meczów których oglądalność czasami spadała do kilkuset osób  na mecz..

Oczywiście ze mogę się mylić ale obserwując rynek praw w Europie dochodzę do wniosku że na ligach zagranicznych się zeruje dziś..

 

Dla porównania podam Ci że BT straciło prawa do ligi niemieckiej od tego sezonu te prawa co trzy-cztery lata lądują gdzieś indziej..takie już czasy nastały..

@kingofsouth dlatego tez powinni isc w swoje produkcje..co dziś robi każdy i Canal nie będzie tu wyjątkiem..

 

 

A tak z ciekawości kto będzie teraz pokazywać Bundesliga zamiast BT??

Co do meczów oglądałem jeden z Premier League na Amazonie w Grudniu mają dwie kolejki to powiem szczerze spodziewałem się lepszej jakości a było to średnie 4K😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalogowałem się do CANAL+ na moim TV 65' QLED, żeby zobaczyć, jak mogą wyglądać mecze Bundesligi w streamingu na Viaplay. Na Canal+ Sport mecz Ekstraklasy wyglądał ok, ale już na Eleven Sport 3 mecz Sportingu to była pikseloza straszna. Ja dziękuje za takie "niesamowite doznania" - jak to piszą na Facebookowym Fanpagu Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lakiman napisał:

 

Na ich szczęście na razie podobno Viaplay nie jest zainteresowany.

Ty czegoś nie rozumiesz. 

Viaplay nie musi być zainteresowane, pojawi się inny gracz , który sobie będzie chciał kupić i kupi, bo przelicytuje pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lakiman napisał:

Priorytetem jest ekstraklasa,  więc odpuścili.

Na ich szczęście na razie podobno Viaplay nie jest zainteresowany.

Na ekstraklasie to by stracili ogromne pieniądze, to się nie pchają w taki interes. Wyłożyć 220 mln złotych rocznie to nie są żarty. Z czego by im się zwróciło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel NENT potwierdził. Najpierw "stabilna platforma na starcie", później "stopniowy rozwój i zwiększanie jakości". Stwierdził, że streaming jest bardziej opłacalny, telewizja jako taka kosztuje coraz więcej i właśnie dlatego sport stopniowo "przenosi się "do internetu" i w Polsce ta zmiana również nastąpi, ale nie od razu. 

 

No i chyba najważniejsze :"Premier League will be in 4K"

Polska jest naszym największym z 9 dostępnych rynków i to ma dla nas ogromne znaczenie. 

 

Wilkowicz (W Viaplay) Jesteśmy grupą krajów, które kupują te sporty, które trafiają we wspólne zainteresowania. 

 

Nasi komentatorzy będą jeździć na mecze i komentować mecze ze stadionu. 

 

Zawsze warto posłuchać ludzi u źródła, w kontrze do tych wszystkich komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...