Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, czerstwy napisał:

A jak to zagranica wygląda opłata tylko na jedno urządzenie?

Nie ma co porównywać. Z tego co widzę w Danii około 78 zł za filmy i 270 za filmy i sport. Ale mogę się mylić bo znam duńskiego... Przynajmniej tak cennik się pojawia na głównej stronie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, the cable guy napisał:

"Wymieniają się argumentami", a w typowy sposób próbowałeś sobie podbudować ego cytując urywki moich wypowiedzi. Oczywiście bez znaczących fragmentów.

Nie była to dyskusja o cichych umowach, bo twierdziłeś, że platformy internetowe będą przejmować takie prawa jak Liga Mistrzów. Napisałem ci, że mogą sobie łyknąć ochłapy w postaci LE. Tak się właśnie stało. Plus śmieszne rozgrywki na miarę Pucharu Intertoto. Bundesliga? To akurat skok na główkę do płytkiej wody. Ruch odważny śmiały, ale sam się przekonasz, że nie mający większego sensu. Viaplay zniknie z Polski tak szybko i niespodziewanie jak się pojawił. 

 

Nie, po prostu wtedy mnie to zabolało i teraz sobie przypomniałem o tej sytuacji. Szczególnie, że dzieje się tak, jak pisałem. Poniżej moja pierwsza wypowiedź w tamtym wątku i za nią zostałem przez ciebie od razu zbluzgany, stąd moje zaangażowanie. Cały czas mówiłem o cichej umowie CP z C+ (że się nie powiedzie na dłuższą metę) i powtarzałem to parę razy, bo o tym była wtedy dyskusja w wątku PSP, a nie o platformach OTT. Nie znamy kwoty za jaką prawdopodobnie Polsat kupił LM, ale raczej nie pomylimy się z twierdzeniem, że nie udał się myk na zasadzie: CP daje 60% kwoty z poprzedniego rozdania, C+ milczy (bo i tak ma dostęp do LM) i kończy się przetarg. No nie, bo weszła platforma OTT i podbiła cenę, a w przypadku LE/LKE już w tym rozdaniu ją przebiła. I o tym pisałem cały czas i tylko o to w tym chodziło.

 

Nic nie napisałem kto co konkretnie przejmie, bo nie to było tematem dyskusji, całą resztę sobie sam dopowiedziałeś i teraz to przywołujesz. Nie pisałem o moim stosunku do OTT. Dalszą dyskusję na ten temat proponuję przenieść na PRIV, jeśli chcesz się odnieść do tej sprawy.

 

W dniu 26.07.2020 o 20:35, WebMat napisał:

Sprawa nie jest do końca taka prosta. Gdy 5 lat temu było ryzyko, że przychody z praw transmisyjnych radykalnie spadną po połączeniu n z Cyfrą+, pośrednicy stworzyli Eleven Sports wchodząc jako nowy gracz i podbijając stawkę.

 

Taka cicha zmowa C+ z CP na podział LM/LE oraz Ekstraklasy nie utrzyma się zbyt długo, jeżeli za bardzo stracą na tym pośrednicy lub właściciele praw transmisyjnych. Może nie nastąpi to jeszcze w tym rozdaniu, ale np. za 3-4 lata prawa mogą trafić do jakieś "niezależnej" platformy OTT i stracą na tym obie platformy DTH. A jeżeli dodamy do tego fakt, że niektórzy komentatorzy są wolni i chwilowo bawią się w kanał na YouTubie...

 

 

 

Wracając do obecnego nurtu wątku:

 

Najbardziej zastanawiające jest teraz właśnie kto będzie komentował i prowadził studio w NENT. Potencjalne nazwiska o których była mowa w postaci Wolskiego, Borka czy Smokowskiego, to będzie za mało. Jeżeli będą się trzymać zasady, że komentarz jest w języku polskim i to na wszystkich pokazywanych spotkania, to sięgać będą także po mniej znane nazwiska. Środowisko jest stosunkowo małe, nie jest łatwo wprowadzić nowego komentatora na rynek bez żadnego doświadczenia, szczególnie z dnia na dzień w tak dużej ilości.

 

Będą więc podbierać ludzi z innych redakcji. I tutaj pojawia się pytanie czy Polsat będzie utrzymywał kanały PSP dla samej LM i czy nie będzie głębszej integracji redakcji Polsatu i Eleven Sports. Obie z nich są "pełne" i przy potencjalnym łączeniu na pewno będą redukcje w zatrudnieniu. Zgadzam się, że Viaplay teraz jest, a za chwilę go może nie być. W dodatku dochodzi do rozdrobnienia praw na wiele różnych podmiotów. Dlatego dochodzimy do sytuacji, że co raz więcej dziennikarzy nie będzie już przypisanych do konkretnej redakcji (choć większość na pewno w dalszym ciągu tak), tylko będą ludźmi do wyjęcia, będą pracować w kilku bezpośrednio niekonkurujących ze sobą miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pukus @lukimann W listopadzie pisałem jak to wygląda w Szwecji

 

Zalecenia dotyczące szybkości połączenia internetowego

Poniżej znajdują się zalecenia dotyczące szybkości Internetu podczas odtwarzania filmów, programów telewizyjnych i wydarzeń sportowych na żywo w Viaplay.

3,0 megabitów na sekundę - zalecane dla jakości SD

10,0 megabitów na sekundę - zalecane dla jakości HD

Treści, które mamy dostępne w HD, są odtwarzane w 720p, jeśli połączenie internetowe jest wystarczająco szybkie.

Wybrane transmisje są w 4K

Jakie treści sportowe mogę oglądać w jakości Ultra HD?

W naszej tabeli oferujemy dwa różne strumienie dla wybranych wydarzeń . Jeden strumień to nasza zwykła transmisja, która jest nadawana w rozdzielczości 720p, a druga, która nosi nazwę „Ultra HD”, jest nadawana w jakości Ultra HD 4K.

Oferujemy wybrane wydarzenia z następujących dyscyplin sportowych:

Formuła 1

Liga Mistrzów

Premier League

 

Co jest potrzebne do przesyłania strumieniowego w jakości Ultra HD?

Telewizor Ultra HD

Łącze internetowe o szybkości co najmniej 25 Mb / s (zalecamy 100 Mb / s)

Dowolne z następujących urządzeń:
¤ Apple TV 4K
¤ Chromecast Ultra. Podłączony kablem sieciowym i ustawiony na 50 Hz. Przeczytaj, jak to zrobić  tutaj .
¤ Przeglądarka Microsoft Edge. Przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości 4K wymaga  połączenia HDMI zgodnego z HDCP 2.2 lub  wbudowanego  monitora, który może wyświetlać zawartość w rozdzielczości 4K i procesora Intel Core 7. generacji.

Ambicją jest, aby w przyszłości móc oferować Ultra HD 4K na jak największej liczbie urządzeń. W przypadku zmian lub nowych dodatków zaktualizujemy tę stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...