Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś nie ma do czegoś zielonego pojęcia to niech się za to nie bierze😂Ty opowiadaj bajki ja znam życie bo bywam tu i tam i wiem jak to bywa. U nas jeszcze obecnie jest problem z dobrym internetem niż montarzem anteny.Kolejna sprawa to zasięg mobilnego internetu. Dla mnie oglądanie to tylko TV i ostateczność  to laptop a nie jakieś śmieszne tablety czy telefon. Na Smart tv jak będzie apka to będzie ok o ile będą atrakcyjne treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czerstwy napisał:

Jak Dla mnie oglądanie to tylko TV i ostateczność  to laptop a nie jakieś śmieszne tablety czy telefon.

  • Konsole : PS4, PS5, Xbox Series S/X
  • Apple TV
  • Przystawki do streamingu (Mi Boxy, Play Now Boxy)

Dostępność ogromna nie wymagająca zabierania ze sobą anteny do przydrożnego hostelu :D

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

Wkrótce , czyli dwa lata.

Niekoniecznie to tyle musi trwać, mogą skończyć jak Eleven i będą dostępni np. w Canal+ albo Cyfrowym Polsacie w osobnym pakiecie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tail# napisał:

A w czym tv jest trudniejsza w obsłudze? Chyba obsługa pilota nie jest skomplikowana. Raz konfigurujesz i masz. Z internetem jest różnie nie zawsze działa poprawnie i jesteś zależny od dostawcy. Po drodze masz router i inne urządzenia. Nie jest to takie proste jak Ci się wydaje zwłaszcza jak ktoś jest laikiem.

Przecież to logiczne, że łatwiej dziś uzyskać apkę i obejrzeć coś via internet, niż w ramach tradycyjnej telewizji, która do dziś wymaga nieco więcej zachodu od klienta. Chyba widzisz wyraźnie jak to się zmienia i w którą stronę idzie. Oczywistości nie musisz mi tłumaczyć. Ja piszę o pewnym trendzie w odbiorze telewizji, jako takiej. Dziś masz canal plus "w telewizorze" w zasadzie bez kontaktu z operatorem, praktycznie bez rachunku od niego. Jeszcze niedawno nie było to takie oczywiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Beks napisał:

 

Mają ligę włoską i portugalską na wyłączność przecież i tak lepiej niż C+, bo im została tylko Ekstraklasa :) 

Ty tak na poważnie?😂Twierdzisz że u nas w kraju bardziej atrkcyjne sa prawa do Ligi portugalskiej której od dawna nikt nie chciał i Serie A od  Ekstraklasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czerstwy napisał:

Mnie nie interesuje jakiś szrot jak konsole czy przystawki bo mam Smart tv😂

Ale ten segment rynku najbardziej się właśnie rozwija. Nawet Netflix otwiera się na branżę gier. To prawda, że nie każdy musi mieć konsole, ale pisać, że konsola dziś to szrot, to jest grube przegięcie. A przystawki, szczególnie z androidem to najbardziej atrakcyjny kąsek dla deweloperów. Łatwo zrobić na coś takiego aplikacje. Jest tanie i popularne wśród klientów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem mam Smart t v i nie interesuja mnie jakieś śmieszne przystawki itp.Mam tego w wszystkiego sporo na E2 w boxie ale średnio mnie to bawi.Ja oglądam głównie to co mnie interesuje a nie bawie sie i przeglądam jakieś przystawki itp.Chcesz to graj czy oglądaj na konsoli dla mnie to szrot i takie coś mnie kompletnie nie interesuje.Granie w gierki to nie moja bajka za stary jestem na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

 

Nie idę , bo sam instalowałem i mam zasięg. Pisze o laikach , tych co nie umieją.

Jak wy będziecie pisać niestworzone opowieści o tych co mają słaby net , ja będę w kontrze pisał o tych co nie mogą mieć anteny satelitarnej :D

Do mnie nie przemawia , że ktoś ma słaby zasięg neta , bo ktoś inny nie może ustawić anteny .

Jak będą badania na temat jakiemu procentowi społeczeństwa w Polsce przeszkadzają czynniki atmosferyczne(odbiór satelity ) ,  a ilu słaby zasięg neta lub jego brak , to popiszemy :mrgreen:

Wiesz co, napiszę ci tak: też myślałem, że "niestworzone opowieści o tych co mają słaby net", to bajki. Jestem nad morzem, na wakacjach, mam kartę z T-Mobile i Orange i wierz mi, że to są jakieś jaja.  Net pojawia mi się 3G albo HSDPA, czasami wskoczy 4G lub LTE w porywach. Jak siedzę w mieszkaniu, to kicha całkowita, dobrze że działa Wi-Fi. Jak ci ludzie tu żyją, to nie wiem😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goldenboy napisał:

Jak sądzicie jest szansa na kanał linearny na satelicie Viaplay w HD albo w 4K? ;)

Nie ma szans. Wg mnie idą na współpracę z Vectrą z jednej przyczyny, no dwóch przyczyn. Kablówka, która ma dobrego neta. Wiem, że opinie są różne, ale ja nie narzekam. Druga sprawa, to ich śmieszny Smart dekoder (jak zwał tak zwał) i możliwość zainstalowania i odbioru apki Viaplay, dla tych co nie mają tej apki w swoim telewizorze.

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

@Pawop, dokładnie a pisanie,  że konsole są szrotem jest lekko nie poważne. 

Z tym się zgodzę. Kupiłem dla syna, a pierwsze 3 miesiące w wolnych chwilach sam grałem w Fifę. Gdzie ostatnia gra w jaką grałem, to na pececie z 20 lat temu.

Nigdy o Xboxie nie powiem, że to szrot😀.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, goldenboy napisał:

@picassopawelNo zobaczymy czy w razie w tylko streaming im wystarczy i się zwrócą prawa sportowe.

Ja wiem, że ile ludzi, to tyle opinii. Każdy ma swoje zdanie, ja to szanuję. Co uważam, to napisałem już wcześniej w wątku odnośnie praw telewizyjnych. Czy zwrócą im się te prawa? Zobaczymy. Wg mnie nie po to wchodzą teraz do Polski, do Holandii, czy chcą też do USA, by tworzyć kanały linearne. Może się mylę, a może nie, zobaczymy.

PS. Zauważ, że tworzenie kanałów linearnych to życzeniowe myślenie C+, które straciło prawa. Choć wg nie na darmo promują C+ online i skądinąd bardzo dobry box, który oferują, a w nim będzie pewnie apka Viaplay. Więc z "ręką w nocniku" nie zostaną.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą rozmawiać z różnymi operatorami, bo inaczej to przedsięwzięcie nie będzie miało sensu. Chciałbym, aby w naszym kraju Viaplay jak najszybciej upadło, ale tak naprawdę weryfikacją będzie okres, gdy zaczną obowiązywać prawa do Premier League i F1. Skończy się jednak tak, że będą to upychać gdzie się da ludziom do abonamentów tv, na telefon czy internet, dzięki czemu będą mogli trwać tak jak Eleven. Obym się mylił i piłka jak najszybciej była znowu dostępna tak jak teraz, czyli na satelicie i w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, boss509 napisał:

Na pewno będą rozmawiać z różnymi operatorami, bo inaczej to przedsięwzięcie nie będzie miało sensu. Chciałbym, aby w naszym kraju Viaplay jak najszybciej upadło, ale tak naprawdę weryfikacją będzie okres, gdy zaczną obowiązywać prawa do Premier League i F1. Skończy się jednak tak, że będą to upychać gdzie się da ludziom do abonamentów tv, na telefon czy internet, dzięki czemu będą mogli trwać tak jak Eleven. Obym się mylił i piłka jak najszybciej była znowu dostępna tak jak teraz, czyli na satelicie i w internecie.

Przetargi na dane ligi czy wydarzenia sportowe powinny uwzględniać osobno graczy telewizyjnych i internetowych (czyt. streamingowych). Czyli Viaplay załóżmy bierze angielską, to niech bierze w Internecie, a na tv osobny przetarg i niech bierze C+, to byłoby idealnie, ale niestety nie żyjemy w idealnym świecie 😀.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...