Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mariusz_m ja na dekoderze Ultrabox od C+ jakoś w styczniu miałem błędy S-3016 przy niektórych transmisjach Premier League. Porób zdjęcia i wysyłaj do Viaplay. Troche ich pomęczyłem i o dziwo pomogło. Od ponad miesiąca zero problemów.

 

Bezpośrednio w aplikacji na systemy Android TV (Fire TV Stick) wszystkie transmisje powinny działać, ale zapewne będzie klatkowanie. Możesz też zainstalować Kodi i do tego plugin Viaplay. Póki co najlepszy sposób dla systemów Android TV

 

Xbox nie mam więc się nie wypowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Emilio1985 said:

 Porób zdjęcia i wysyłaj do Viaplay. Troche ich pomęczyłem i o dziwo pomogło. Od ponad miesiąca zero problemów.

Pomogło jak? Coś zalecili? Coś poprawili?

Bo ja miałem kilka kontaktów z supportem i zachowują się jak ameby. Kopiuj wklej regułki bez większego sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@utede zgadza się. Zachowują się jak ameby. Tekst o "kopiuj-wklej" również padł w jednym z moich maili do nich. 

 

Ogólnie odsyłali mnie z tym błędem do C+, a C+ do Viaplay. Typowa spychologia.

 

C+ stwierdziło, że oni udostępniają tylko sprzęt, natomiast aplikacja, jak i sprawy związane z jej działaniem, to już domena Viaplay. Ale prawdopodobnie za to, że płace rachunki w terminie, dali mi 10 zł rabatu na jeden miesiąc.

 

W Viaplay stwierdzili że błąd S-3xxx nie leży po ich stronie lecz po stronie C+ Napisałem im, że skoro byli w stanie ten fakt ustalić to niech łaskawie skontaktują się z C+, celem wyjaśnienia sprawy, bo na pewno obie strony mają na siebie namiary i za to my im płacimy, a nie za to żeby to klient rozwiązywał ich problemy.

 

No i pomogło. Po około dwóch tygodniach wszystko zaczęło działać. W zeszłym tygodniu, po miesiącu od ostatniego kontaktu w tej sprawie, nawet dostałem od nich maila z pytaniem czy problem nadal występuje. Szok i niedowierzanie.

 

Teraz jestem na etapie urabiania ich w kwestii poprawy działania aplikacji na Android TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emilio1985 niestety ale obstawiam ze totalny fart ze nagle zaczęło działać. U mnie tez po paru miesiącach skontaktowali się w sprawie konkretnego problemu z apka (wcześniej oczywiście zrzucali winę na wszyskto inne) i ze po aktualizacji problem powinien być rozwiązany… nie został do dziś xD najbardziej niekompetentny support jaki się spotkałem. Już małpy logiczniej by odpisywaly 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do teraz żyłem, ze świadomością, że żaden support nie pobije pewnymi względami Canal+ (apka na ApplevTV 4K) a tu też niezłe "kwiatki".

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Viaplay regułki i korpo-bełkot. Wysłałem  im zdjęcia z 3 różnymi błędami, cytowali jeden i kazali zaktualizować urządzenia.  I  obserwować. 
Na fireTv zauważyłem gorsza jakość niż na   aplikacji telewizyjnej. Nie tyle klatkowania  co  rozdzielczość zauważalnie poniżej jakości  na tv. Na xboxie   apka  jest okrojona, brak jest wcześniejszych transmisji. Tylko na żywo i  seriale  od nich.
Przetestuje dziś kwalifikacje  na żywo, na różnych urządzeniach. Jest  jeszcze 4 opcja laptop po hdmi  do tv, z przeglądarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz_m Spróbuj jeszcze Kodi i plugin Viaplay

 

Nie wiem jak tam jest teraz z tym Firestickiem, bo spotkałem się z tematem że na przystawkach od Amazona zostanie całkowicie zablokowne instalowanie aplikacji spoza Appstore.

 

A Kodi chyba nie ma w Appstore. Ale jeśli wciąż można to spróbuj.

 

Potrzebujesz 3 rzeczy:

- aplikacji Kodi https://kodi.tv/download/android (wersja ARMV7A)

- plugin Input Stream Adaptive https://kodi.tv/addons/nexus/inputstream.adaptive (wersja android-armv7)

- plugin Viaplay do Kodi: https://github.com/Mariusz89B/plugin.video.viaplay/releases (na chwilę obecną najnowsza wersja to 2.4.4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Z ciekawości, jak wczoraj nadawali KSW? Bo z otworzenia jest tylko 720p.

Tak było. Ostatnio to jest  sensacyjnie stabilna jakość, aż trudno jest w to uwierzyć. Zauważyłem że Viaplay źle reaguje na minimalnie gorszy zasięg netu. Jedna kreska mniej i już szaleje. Trzeba używać sieci że wzmocnionym sygnałem. W żadnej innej usłudze czegoś takiego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne stosunkowo mały bufor ma na to wpływ (a co za tym idzie maks. kilkunastosekundowe, a nie 1,5 minutowe jak to niektórzy chcieli opóźnienie względem live przy dobrym łączu ;)).

Jak nagle spadnie prędkość połączenia, pójdzie jakaś strata pakietów itd to nie nadąża z pobieraniem.

W PBG jest moim zdaniem podobnie i tam też opóźnienie jest dość małe (ale i apka w przypadku problemów szybko zrzuca profil, a jak w ogóle jest za mała przepustowość to wywali błąd, że przy takiej to się nie poogląda).

W C+ Online jest w drugą stronę, standardowo bufor jest dość duży, a była testowo opcja niższej latencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt  miałeś choć przez chwilkę profil 6.8 bo ja z ciekawości odpaliłem sobie powtórkę i przez całą pierwszą połowę ani razu nie wskoczył mi wyższy profil.

Drugiej połowy już ani nie sprawdzałem bo nie ma sensu.

Nie wiem czy to 6.8 dotyczy tylko transmisji na żywo czy powtórek też.

Czy komuś kto posiada ATV i oglądał mecz na żywo wskoczył wyższy profil choć na chwilkę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nagraniu tego meczu z VOD określone maksimum jest nawet wieksze, średnia taka sama.

 

BANDWIDTH=8080107

AVERAGE-BANDWIDTH=5640796

RESOLUTION=1280x720

 

Oglądać mi się tego nie chce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz całkowicie zgłupiałem.

Obejrzałem całą pierwszą połowę i nawet przez chwilkę nie zbliżyło się do 6.8 a co dopiero 8.

O co tutaj chodzi ?

Czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie czy wskakuje wyższy profil czy to czysta ściema ze strony Viaplay ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był opisywany parę stron temu w ramach dyskusji o F1, akurat wtedy nie miałeś jeszcze nowego konta ;).

A jednym słowem - bitrate w profilu to tylko deklaracja, może być wykorzystywany przez jedną sekundę, itd.

Po coś jednak jest zwiększany względem tego co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumię tylko to ustawione 6.8 mogło by się pojawić choć przez chwilkę a tak jak pisałem wyżej, oglądałem całą pierwszą połowę z odtworzenia i ani razu nie wskoczył wyższy profil a bitrate był taki sam jak dotychczas w każdym innym spotkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.03.2023 o 11:11, Emilio1985 napisał(a):

@Mariusz_m Spróbuj jeszcze Kodi i plugin Viaplay

 

Nie wiem jak tam jest teraz z tym Firestickiem, bo spotkałem się z tematem że na przystawkach od Amazona zostanie całkowicie zablokowne instalowanie aplikacji spoza Appstore.

 

A Kodi chyba nie ma w Appstore. Ale jeśli wciąż można to spróbuj.

 

Potrzebujesz 3 rzeczy:

- aplikacji Kodi https://kodi.tv/download/android (wersja ARMV7A)

- plugin Input Stream Adaptive https://kodi.tv/addons/nexus/inputstream.adaptive (wersja android-armv7)

- plugin Viaplay do Kodi: https://github.com/Mariusz89B/plugin.video.viaplay/releases (na chwilę obecną najnowsza wersja to 2.4.4)

Testuje  na kodi  teraz, ale fire tv stick  po ostatnich  aktualizacjach nie pozwala  mi na zapis pliku. W repo  kodi  jest wersja 2.4.1. , znasz jakieś repozytorium  albo sposób na instalację z linku na githubie? Wersji 2.4.4.  Średnio siedzę w kodi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...