Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można jakoś sprawdzić z jakiej natywnej  jakości ucinają bitrate do tych marnych ok. 5MB/s - w odniesieniu do HD lub 4K?

W ogóle jakiś stream przedstawia taką faktyczną, natywną jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być wszystkich spotkań w 4K, ważne żeby były najważniejsze spotkania. W następnej kolejce w UK jest 5 meczy UHD(30 Mb/s) więc jest zadowalająca ilość, reszta może być w HD jak prezentuje to Amazon z 12 Mb/s i wyglada to kapitalnie jak na standardy HD. Ale to trzeba chcieć zrobić standard na miarę XXI wieku i słuchać klientów, a nie wszystko olewać i mieć nadzieję że tak im będą wszyscy płacić. Mam nadzieję że Premier League zrobi swoją platformę i będzie można bezpośrednio od nich kupować produkt, a śmieszny Viaplay przejdzie do historii jako zacofana platforma.

Edytowane przez stanley840
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko się nic nie zmieni w jakości bo masa ludzi jest mega zadowolona- można np na fb zaobserwować jak rzesza ludzi jest zachwycona że u nich nic nie ścina, jakość super... ale co się dziwić skoro przez lata nie oglądali wcale lub porównują z jakością kiepskich pirackich streamów, a teraz mają "super" za 17zł bo dzielą z obcymi ludźmi.
Dla nich jakość C+ to abstrakcja bo nigdy nie mieli

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że ścinanie obrazu było mega denerwujące i odbierało całą przyjemność z oglądania meczu na Android TV. Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek to poprawią.

Jakość obrazu w tamtym momencie dla mnie była drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lakiman napisał(a):

Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek to poprawią.

Pytanie, czy poprawili to bo mieli taki zamiar czy to był jakiś "wypadek przy pracy" i stąd przestało szarpać na Android TV 7 (z tego co pamiętam wspominałeś o tej wersji systemu). Na Android TV 10 czy 12 problem dalej występuje, co prawda po kilku minutach oglądania maleje do poziomu takiego, że da się oglądać transmisję niemniej sporo czasu trzeba czekać na unormowanie się obrazu, co wyklucza np. cofanie czy przełączanie pomiędzy streamami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 minuty temu, _Artek_ napisał(a):

Stabilność poprawili bo pewnie wraz ze wzrostem ceny spadła liczba niezależnych subskrybcji oto ta magiczna tajemnica :D

Rzeczywiście spadła :rofl:

 

Viaplay-IIIkwartal2022-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mingo napisał(a):

Pytanie, czy poprawili to bo mieli taki zamiar czy to był jakiś "wypadek przy pracy" i stąd przestało szarpać na Android TV 7 (z tego co pamiętam wspominałeś o tej wersji systemu). Na Android TV 10 czy 12 problem dalej występuje, co prawda po kilku minutach oglądania maleje do poziomu takiego, że da się oglądać transmisję niemniej sporo czasu trzeba czekać na unormowanie się obrazu, co wyklucza np. cofanie czy przełączanie pomiędzy streamami. 

Naprawdę. Nie ma u mnie absolutnie żadnego szarpania. Od razu wskakuje płynność. 

Tu im to fajnie wyszło. 

Jakby to nie dziwnie brzmiało, dla mnie to wzór płynności streamu sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Artek_ napisał(a):

Stabilność poprawili bo pewnie wraz ze wzrostem ceny spadła liczba niezależnych subskrybcji oto ta magiczna tajemnica :D

Przecież cena dopiero wzrośnie, więc jak to mógł być powód spadku niezależnych subskrypcji? W ogóle skąd pomysł, że im spadła liczba tych subskrypcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Artek_ napisał(a):

Stabilność poprawili bo pewnie wraz ze wzrostem ceny spadła liczba niezależnych subskrybcji oto ta magiczna tajemnica :D

Nie rozumiesz, że im klientów przybyło przez podpięcie usługi pod oferty z operatorami.

Tu notują wzrost bazy abonenckiej.

 

@mrozio11 jemu tego nie da się przetłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niezależnej subskrypcji to będzie 27,50 PLN przy założeniu, że ktoś dzieli konto. To wciąż jest, w moim odczuciu akceptowalna kwota dla kogoś zainteresowanego F1, Premier League czy Bundesligą. 

Są ludzie, którzy sami opłacają najwyższy pakiet Netflixa, będą ludzie którzy sami wykupią Viaplay. A czy im spadnie "niezależna" subskrypcja? No patrząc na to, że w coraz większej liczbie miejsc możesz mieć dostęp taniej to pewnie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAZN z tego co @Zuzia napisała wraz ze wzrostem ceny podniósł jakość..kto wie, może jednak coś w jakości streamingu jeszcze się poprawi.

Nie wierzę, że klienci ze Szwecji czy Dani/ Holandii są mniej wymagający od polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, stanley840 napisał(a):

Nie musi być wszystkich spotkań w 4K, ważne żeby były najważniejsze spotkania. W następnej kolejce w UK jest 5 meczy UHD(30 Mb/s) więc jest zadowalająca ilość, reszta może być w HD jak prezentuje to Amazon z 12 Mb/s i wyglada to kapitalnie jak na standardy HD. Ale to trzeba chcieć zrobić standard na miarę XXI wieku i słuchać klientów, a nie wszystko olewać i mieć nadzieję że tak im będą wszyscy płacić. Mam nadzieję że Premier League zrobi swoją platformę i będzie można bezpośrednio od nich kupować produkt, a śmieszny Viaplay przejdzie do historii jako zacofana platforma.

30 Mbps UHD powiadasz, a w skandynawskim Viaplay te nieliczne live w 4K są bez HDR z 15-16 Mbps. Te seriale w 4K co na chwile wpadły do polskiego Viaplay też były bez HDR, czy Atmos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia ja bym poczekał, do czasu jak podniosą cenę 

Też czekam na szumnie zapowiadaną jakość 4K chociaż w serialach.  Dla nich może to być "uzasadnienie" podwyżki i reklama samej usługi.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał(a):

@Zuzia ja bym poczekał, do czasu jak podniosą cenę 

Też czekam na szumnie zapowiadaną jakość 4K chociaż w serialach.

Szczerze powiedziawszy jeśli chodzi o Viaplay, na nic już nie czekam. Co miałam obejrzeć, obejrzałam w HD, a resztę mam w innych serwisach w lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilność poprawili bo pewnie wraz ze wzrostem ceny spadła liczba niezależnych subskrypcji. Oto ta magiczna tajemnica. 
Ogarnij się! Klientów im przybywa. Co to za różnica czy masz subskrypcję niezależną czy od operatora? Obie tak samo obciążają infrastrukturę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ceny usługi długo nie podnosilii, a widoczna  poprawa stabilności jest już od pewnego czasu.

Między czasie Canal+ zaoferował dobrą promocję i apka pojawiła się na Ultraboxach, obecnie też na  przystawkach 4K UPC.

@_Artek_ subskrypcji przybywa w szybszym tempie niż wcześniej.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lakiman napisał(a):

Nie czekasz na zapowiadane NOWE  :-D propozycję filmowo- serialowe?

Była nawet mowa o polskich produkcjach.

Jeśli podniosą jakość swoich oryginalsów do 4K, przecież nie będę ich oglądała od nowa, bo to rzeczy typu "jednorazówki" czyli obejrzeć i zapomnieć, do tego się nie wraca. Perełek skandynawskiej kinematografii tam nie ma i nigdy nie będzie.  Te polskie produkcje, które mnie interesują, mogę obejrzeć gdzie indziej. Nie wprowadzono dotąd u nas rozbicia pakietowego (jak w UK). Kto przy zdrowych zmysłach wykupi Viaplay za 55 zł dla ubogiej bazy filmów i seriali (część bez tłumaczenia) i kilku kanałów telewizyjnych w jakości darmowej telewizji, które dodatkowo lubią znikać nagle na całe tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...