Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy opłaci się zainwestować w Apple TV 4K przed nowym sezonem PL? Będzie lepszy obraz  niż na Google Chromecast 4?

Czy aplikacje Viaplay, HBO MAX i UPC TV są dostępne dla laika (dla mnie :)) czy trzeba coś kombinować?

Edytowane przez szunaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

Android TV..niestety.

Na Play Boxie nawet zdarzało się, że wyrzucało mnie ze streamu  podczas oglądania Bundesligi.

*Na Apple TV 4K nigdy nie było takiej sytuacji.

 

Taka ciekawostka.

Mecze z odtworzenia a sprawdzam polskie drużyny i wybiórczo kilka innych meczów są w bardzo dobrej płynności  (na Android TV). Dobrze, gdyby tak samo mogła  wyglądać płynność  " live".

 

Sama płynność tak wygląda, 2. Bundesliga w 25fps, wiec wygląda jak wygląda. Te co są w 50 FPS to pod kątem płynności nie ma się o co doczepić. 

 

Inna sprawa to sama jakość obrazu, ale to już było dyskutowane tysiące razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaci się zainwestować w Apple TV 4K przed nowym sezonem PL? Będzie lepszy obraz  niż na Google Chromecast 4?
Czy aplikacje Viaplay, HBO MAX i UPC TV są dostępne dla laika (dla mnie ) czy trzeba coś kombinować?
Mam Apple TV i Chromecasta 4 (Android). Na obu Viaplay działa dobrze, choć wiem, że na Androidzie potrafi przycinać. Na Apple TV jest wyższy bitrate. Mimo swoich wad Apple TV to dla mnie najlepsza przystawka na rynku, tylko kosztuje ok. 900 PLN
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Testuję od kilku dni Viaplay. Myślałem, że trochę jest w tym wszystkim przesady ale niestety jest kiepsko.

O ile mecz Pogoni jeszcze jakoś dało się oglądać to reszta transmisji bardzo źle wygląda pod względem płynności obrazu, smużenie prawie zawsze występuje.

Na tv 55 cali przez NVIDIA shield ustawionej na 50hz bo tak wygląda najlepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem teraz Tottenham Sevilla w transmisjach live zawsze miałem jakieś mikro przycinki czy drgania ,piłka też leciała jakoś tak dziwnie .I tak też na tym meczu ale dla testu odinstalowałem aplikacje i zainstalowałem na świeżo zalogowałem się i muszę przyznać jest znaczna poprawa ale czy to chwilowe na androidzie czy może już tak zostanie oczywiście chodzi mi o płynność bo sama jakość taka sobie ... Telewizor Sony xh90 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szunaj napisał:

Czy opłaci się zainwestować w Apple TV 4K przed nowym sezonem PL? Będzie lepszy obraz  niż na Google Chromecast 4?

Jeśli nie masz problemów z płynnością to moim zdaniem nie opłaci się kompletnie wydawanie ~900 zł na Apple TV.

 

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Apple TV jest wyższy bitrate. 

Tak, było wielokrotnie podkreślane, że jest wyższe, wartość szczytowa 5,9 Mbps. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że:

 

W dniu 13.12.2021 o 14:51, bgmnt napisał:

Podobna jakość pojedynczej klatki jak teraz przy 720p/5 Mbps wymagalaby od Viaplay ponad 9 Mbps bitrate w 1080p.

 

 

2 godziny temu, mingo napisał:

Sama płynność tak wygląda, 2. Bundesliga w 25fps, wiec wygląda jak wygląda. Te co są w 50 FPS to pod kątem płynności nie ma się o co doczepić. 

 

Inna sprawa to sama jakość obrazu, ale to już było dyskutowane tysiące razy. 

Faktycznie nie ma o czym dyskutować po raz enty, ale można popatrzeć jak może 2 Budnesliga wyglądać, na dole zrzut z Viaplay dla porównania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Testuję od kilku dni Viaplay. Myślałem, że trochę jest w tym wszystkim przesady ale niestety jest kiepsko.
O ile mecz Pogoni jeszcze jakoś dało się oglądać to reszta transmisji bardzo źle wygląda pod względem płynności obrazu, smużenie prawie zawsze występuje.
Na tv 55 cali przez NVIDIA shield ustawionej na 50hz bo tak wygląda najlepiej.
 
Android tak niestety ma, niby mają to poprawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Na Androidzie fabrycznie jest ustawione 60 Hz żeby VOD dobrze działało, ale wtedy sport tnie. Do sportu trzeba przestawić na 50 Hz żeby było płynnie, ale wtedy VOD tnie. W przystawkach można to zmieniać, a w telewizorach chyba jest to zablokowane. Na innych systemach nie ma tego problemu, bo wszystkim automatycznie steruje system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
27 minut temu, piotrekj66 napisał:

Rozumiem, ale korzystam z wielu aplikacji na Android tv w tym z canal+online, player (Eurosport extra) tam też jest sport oraz filmy ale nic nie tnie. Więc to aplikacja viaplay ma jakiś problem. Czy oni wiedzą o tym i coś z tym zrobia?

Ja to sprawdzam na przystawce. Jak ustawię 60 Hz to sport tnie wszędzie. Po zmianie na 50 Hz jest wszędzie płynnie, oczywiście tam gdzie są transmisje 50 kl./s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...