Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, kisiel95 napisał:

Z satelitą na 100% nie, też dlatego wygrali pewnie Premier League, bo nie są na satelicie (są tu dwa czynniki)

Chodzi o kanały PPV, z których niektórzy się śmiali m.in. stare parametry.

Zobaczymy, Premier League też nie pozwoli na chałturę w przeciwieństwie do Canal+, który przymykał oko na puszczanie meczów w soboty o 15:00 czasu UK w brytyjskich pubach.

Brytyjczycy mają tu pewność, że Viaplay tak nie zrobi (blokują przynajmniej popularniejsze VPN) i poza kasą zapewne to przeważyło.
 

Ta wygrali bo nie są na satelicie🤣Kanały główne PSP nadają z bitrate chyba 3 razy wyższym niż Viaplay🤣No tak viaplay już nikt nie piraci i nigdzie nie są  dostępni nielegalnie😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czerstwy napisał:
Ta wygrali bo nie są na satelicieKanały główne PSP nadają z bitrate chyba 3 razy wyższym niż Viaplay

Pisałem wcześniej o PPV ze starych parametrów, a nie o głównych kanałach.

Oczywiście, że Viaplay jest piracony, ale sytuacja, że puszcza się mecze z Canal+ Sport 2 w brytyjskich pubach w sobotę o 15:00 ich czasu jest dla Brytyjczyków niedopuszczalna. W przypadku Viaplay jest to trudniejsze. Wiesz, jakie Brytyjczycy mają zabezpieczenia w tej kwestii (jeżeli chodzi o dostawców internetu)? Przeważnie jest tak, że trzeba z VPN oglądać mecze nielegalnie.

Nawet satkurier napisał, że Canal+ czy nc+ nie umie zabezpieczyć transmisji Premier League i przez jakiś czas nie było pokazywanych spotkań w soboty o 15 brytyjskiego czasu.

Wolę jak stabilnie będą wszystkie spotkania, a nie że niektórych nie ma, prawo wyboru rządzi.

Edytowane przez kisiel95
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czerstwy napisał:

jak kto chce może ogladać nowe

Ale nie każdy może, jak ma dekodery operatora w CANAL+. Czysty absurd.

 

W streamingu C+ 4K Ultra HD też ma coś koło tego. Na SAT coś koło 21 Mb/s opierając się na Sat Charts.

https://www.sat-charts.eu/service,130E,CANAL+-4K-ULTRA-HD,10719V27500,4413.html

 

Widać, w którą stronę się to rozwija, na satelicie brakuje miejsca, a w internecie będzie w przyszłości go więcej. Kwestia ceny i kodeków.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, muza_tv napisał:

Ciekawszy z tekstu Press jest końcowy fragment:

 

(...) "Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później na rynku dojdzie do konsolidacji. – Wszyscy przyglądają się zwłaszcza Viaplay, który pompuje w zakup praw ogromne pieniądze i nie ma wątpliwości, że na polskim rynku przez lata ich nie zmonetyzuje. Czy robi to tylko po to, by podbić zainteresowanie inwestorów i krótkoterminowo zwiększyć globalną wycenę spółki? Myślę, że szybko się przekonamy – konkluduje. (...)

 

Też miałem taką myśl. W dodatku polski rynek jest podatny na takie rzeczy ze względu na niską cenę praw w stosunku do krajów zachodnich, a ma dużą liczbę mieszkańców.

 

W ogóle patrzę na Viaplay docelowo jako masę sprzedażową. Wcześniej czy później Viaplay stanie się częścią czegoś większego, jednak trudno wyrokować kiedy to nastąpi: czy jutro czy za parę lat. Nie wiemy też czy sprzedaż będzie dotyczyła całości czy tylko konkretnych rynków. Trochę nie pasuję mi kwestia rynku skandynawskiego, gdzie Viaplay jest lokalnym hegemonem jako podmiot pay-TV. Nie wiem czy są skłonni oddać niemal cały swój rynek płatnej treści obcemu kapitałowi.

 

Ostatnio Warner Bros. Discovery ogłosiło przejęcie w Wielkiej Brytanii BT Sport docelowo za kwotę, która odpowiada 1/3 obecnej wartości Viaplay. BT Sport, która ma prawa do Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy, częściowo Premier League i ligi szkockiej, Serie A, Ligue 1 oraz inne dyscypliny. I marka ma docelowo być wchłonięta przez Eurosport/Discovery+. Ciekawym jest, że pełne przejęcie ma nastąpić dopiero za 3 lata i wtedy ma zostać opłacona pełna suma. I tu warto zauważyć, że kontrakt Sky z HBO na wyłączność kończy się w 2025. Za pewne planują połączyć HBO, Discovery+, Eurosport, BT Sport w jakiś jeden duży serwis streamingowy, a zostawili sobie furtkę na wycofanie się z BT Sport, gdyby ta np. zaczęła tracić prawa.

 

Takim kandydatem na kupującego może być w zasadzie każdy. Na polski oddział C+, Polsat, na całość lub tylko wybrane rynki Warner Bros. Discovery, Amazon, DAZN, ktoś jeszcze inny.


Nie sądzę, że mógłby to być Amazon, gdyż oni nie kupują raczej tak dużej ilości praw. Łączą to ze swoją usługą Prime i traktują jako wabik do usługi z darmowymi przesyłkami z Amazona. Teoretycznie mogliby w ten sposób wejść w rywalizację z Allegro na polskim rynku, ale wydaję mi się, że byłby to dla nich za duży orzech do zgryzienia. Ciekawe jak to się ostatecznie rozstrzygnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Dziwię się twojej wypowiedzi. Nestor powinien rozumieć na czym polega idea forum i prowadzenia dyskusji. Wydaje mi się, że nie raz już udowodniłem jak szkodliwa jest orkiestracja opinii, którą w tym momencie próbujesz uskutecznić. Mamy 3 fantastów, którzy uważają inaczej, więc proszę spróbuj uargumentować swoją opinię. Chciałbym Ci przyznać rację, ale nie dajesz mi szansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kisiel95 napisał:

Ale nie każdy może, jak ma dekodery operatora w CANAL+. Czysty absurd.

 

W streamingu C+ 4K Ultra HD też ma coś koło tego. Na SAT coś koło 21 Mb/s opierając się na Sat Charts.

https://www.sat-charts.eu/service,130E,CANAL+-4K-ULTRA-HD,10719V27500,4413.html

 

Widać, w którą stronę się to rozwija, na satelicie brakuje miejsca, a w internecie będzie w przyszłości go więcej. Kwestia ceny i kodeków.

Każdy człowiek może zrobić tak by nie mieć dekoderów operatora i mieć ich ofertę. A co mnie streaming interesuje?Na satelicie mam więcej🤣 A w internecie jest miejsca dużo i w takiej Skandynawii Viaplay za 200zł daje 15 mega😂 To są nowe standardy Viaplay. @Zuzia ciekawe co będą mieli do napisania osoby typu @Pawop jak nie będzie nawet jednej transmisji w 4K😂 Zapewne będzie dalej piał z zachwytu że rozgrywki w internecie i tak nowocześnie😀

Edytowane przez Kirk
Po pierwsze - hamuj się z tekstami. Po drugie - popraw pisownię. Po trzecie - po emotkach też się daje spację.
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...