Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, bgmnt napisał:

@kamil2505 no tutaj też czytałem setki postów jak to na kanale z Azerbejdżanu albo Rosji można wygodnie obejrzeć w super jakości. Więc może trzeba, skoro streaming się nie podoba :D.

Wystarczyłoby, gdyby Viaplay po prosto ogarnęło tematy techniczne. Tym bardziej, że kupują prawa za grube pieniądze (co dziwi samych ludzi z branży), a nie potrafią ogarnąć kwestii technicznych. 

1 minutę temu, bgmnt napisał:

@dixente Viaplay zaczął kilka miesięcy temu. Dziś wyłożyła im się platforma, zdarza się. Tak samo jak zdarzyło się, że Hot Birdowi wysiadła połowa transponderów. Jeśli to się powtórzy kolejny raz to znaczy, że mają polski rynek w [beep]. Ale jedna awaria na 3 miesiące to naprawdę nie jest powód do takiego, za przeproszeniem, brandzlowania się.

W Polsce może i zaczął kilka miesięcy temu, ale za granicą działają już dłużej. A problem z tym meczem był nie tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisała Zuzia, że wysypali się nie tylko w Polsce. Legię można było obejrzeć na CBCSport w dobrej jakości, ale tu ograniczeniem była pozycja satelitarna. Raczej oprócz grona pasjonatów nikt nie ma obrotnicy albo anteny ustawionej na 46e. 

 

@bgmnt Twoje argumenty, w zasadzie wszystkie są po prostu śmieszne i chyba po prostu trolujesz.

I jeszcze się dziwisz, że zaliczyli okrutną wtopę w szlagierowym meczu, jednym z najważniejszych w sezonie i ludzie narzekają. 

 

  • Popieram 5
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emirates jestem człowiekiem z branży i wiem jak to działa, w przeciwieństwie do niektórych fantastów-bajkopisarzy. Choć naprawdę nie trzeba być z branży, żeby wiedzieć, że technologia czasami zawodzi. Tobie UPC buforuje na ich własnej sieci z telewizją w streamingu, a nie jesteś w stanie zrozumieć, że OTT takie jak Viaplay ma prawo się wyłożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Nie widzę powiązania między tym, że jesteś z "branży" a tym, że kibice oczekują, że tak jak w przypadku meczów z satelity zasiadają w wygodnie w fotelu i mają pewność, że obejrzą mecz, szczególnie taki szlagier. A jak pokazują inne usługi można to robić na poziomie.

 

 Jak nie potrafią zapewnić odpowiedniej infrastruktury niech puszczają mecz na jutubie. 

Edytowane przez emirates
  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

Co na to @Toma441?

Czy komentarz będzie w stylu, że na Apple TV jest ok,  tylko wszędzie indziej nie doceniamy tej usługi..

;-)

(Dobrze, że jestem w pracy i nie muszę się denerwować.. )

Akurat dziś oglądałem mecz nie na Apple TV a na firesticku. I w pierwszej połowie obraz kilkakrotnie zbuforował, natomiast transmisja jako taka nie została zerwana, w drugiej połowie wyglądało to już dużo lepiej, obraz był płynny i nie buforował. Sumarycznie Amazon Firestick TV wypada dużo lepiej od Mi boxa, gdzie na tym samym necie byla przerwa w transmisji i dodatkowo mikro-przycięcia. Jak było na apple  TV nie wiem, bo specjalnie chciałem ten mecz obejrzeć na sprzęcie od amazona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bgmnt napisał:

@emirates jestem człowiekiem z branży i wiem jak to działa, w przeciwieństwie do niektórych fantastów-bajkopisarzy. Choć naprawdę nie trzeba być z branży, żeby wiedzieć, że technologia czasami zawodzi. Tobie UPC buforuje na ich własnej sieci z telewizją w streamingu, a nie jesteś w stanie zrozumieć, że OTT takie jak Viaplay ma prawo się wyłożyć?

Jako człowiek z branży tym bardziej powinieneś wiedzieć jak to działa.

Nie ma usługi,trudno,nikt nikogo nie zabije ale więcej nie kupi.

Nie działa dosył,przesył,ty się znasz,masz mega szerokie horyzonty,a my jesteśmy zwykle [beep]i.

Jak następnym razem klienci twojej branży nie zapłacą za usługę,fakturę,rachunek to też luzik,bo przelew nie zadzialal,mieli inne wydatki a w ogóle to jak raz na 3 miechy nie zapłacą to też ich zrozumiesz i ujdzie im to płazem.

Edytowane przez Sentence
Wyłącz capslock.
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dixente No to nie kupisz. Viaplay upadnie. Mecze będą na Amazonie albo DAZN, bo chyba nie liczysz, że upadające Canal+ to kupi, albo Polsat, który załatwia sobie prawa do mistrzostw w szachy... A możliwe problemy będą takie same jak teraz, bo wynikają ze specyfiki streamingu.

@PawelTSW Według Ciebie awarie, pomyłki, problemy itd się nie zdarzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bgmnt napisał:

@emirates Nigdy nie ma pewności. Satelita też zawodzi, mogą być złe warunki atmosferyczne, może zabraknać prądu. Jeśli ktoś z takiego jednostkowego przypadku robi inbę to ma coś z głową. Można się pośmiać, ponarzekać, ale to co się tutaj dzieje w tym temacie to jest cyrk.

 

Nie no..... ja płacę 34 zł za określony produkt, i chcę widzieć najważniejszy mecz w sezonie w dobrej jakości, bez przycięć, a tu dziś była wielka klapa, ponad pół godziny brak obrazu, a potem cały czas problemy z obrazem, przycięcia, zwolnienia, przyspieszenia obrazu, żenada!

Ja chce mecze dalej oglądać z satelity, streaming jest na ten moment słaby, aplikacje się różnie zachowują na różnych urządzeniach.

Twoja obrona viaplay jest nieuzasadniona, śmiem twierdzić, że na kolejnym takim meczu będą podobne problemy, znowu się wysypią.

Niestety , ale cofnęliśmy się bardzo  do tyłu, z tym całym oglądanie sportu online, jeżeli chodzi o jakość i bezproblemowość obrazu i dzwięku.

Satelita jest bezproblemowa, praktycznie tylko obfite opady śniegu i zasypanie talerza białym puchem może sprawić problem,  można jednak antenę odśnieżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adip Widzisz, ja też chciałbym jeździć V8 z lat 60, a będe musiał elektrykiem...  A Viaplay nie bronie, po prostu staram się wytłumaczyć jakieś podstawy, które jak widzę są dla niektórych niepojęte. I denerwują się jak małpki w zoo, które nie rozumieją jak działa telewizor i dlaczego zniknął obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt nie śledziłem startu Dazn czy Amazona ale i Canal+ i Polsat przez neta miał problemy z transmisjami, więc zluzujcie co niektórzy garderobę, że tak powiem bo nie od razu powstał świat i inne rzeczy na nim ta platforma na taką skalę dopiero raczkuje. trochę cierpliwości. nikt nie każe płacić  komuś kto nie chce. Wolna droga.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kkzk81 Dokładnie o to mi chodzi. Ale już zostałem dla niektórych adwokatem Viaplay po kilku postach ;).

@mingo nie, wyjdź na ulicę i protestuj :D.

Ewentualnie sprzedaj co masz i dołóż C+ i Eleven, żeby znowu mogli mieć prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mingo napisał:

Człowieku, nie było pół meczu dostępnego(nie byle jakiego tylko najważniejszego w sezonie) i mamy przejść nad tym do porządku dziennego? 

No to dowiesz się od "człowieka z branży", że masz "wyjść na ulicę i protestować". 

To nic, że zapłaciłeś 34zł i chciałeś zobaczyć najważniejszy mecz w sezonie. To nic, że operator powinien mieć świadomość wielkości zainteresowania akurat tym meczem i się na to przygotować. 

W każdym bądź razie - powinieneś powiedzieć sobie: "Zapłaciłem, nie oglądałem. No trudno. Może następnym razem będzie lepiej." :D

  • Popieram 3
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil2505 napisał:

No to dowiesz się od "człowieka z branży", że "masz coś z głową" i masz "wyjść na ulicę i protestować". 

To nic, że zapłaciłeś 34zł i chciałeś zobaczyć najważniejszy mecz w sezonie. To nic, że operator powinien mieć świadomość wielkości zainteresowania akurat tym meczem i się na to przygotować. 

W każdym bądź razie - powinieneś powiedzieć sobie: "Zapłaciłem, nie oglądałem. No trudno. Może następnym razem będzie lepiej." :D

Nic dodać, nic ująć. Płace, wymagam. Jakby byli dostępni za darmo to mógłbym olać. Jak za coś płace to chcę obejrzeć. No bo skoro nie mogłem oglądać to po co płacić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505

Operator nie miał problemów z zainteresowaniem, bo by w 30 minut nie dokupił nagle w kilku krajach łącz, punktów wymiany ruchu i nie postawił dodatkowych kilkuset instacji proxy. To tak nie wygląda ;).

Problem musiał być gdzie indziej. I właśnie o takie pisanie głupot w wykonaniu ludzi którzy nie mają zielonego pojecia jak to działa mi chodzi, a tutaj jest to nagminne. Ale ciesz się swoją chwilą. Takie populistyczne gadki mają posłuch. Wiele osób też myśli, że 500+ to się z nieba bierze i tym podobne.

Właśnie, co do pieniędzy. Jeden kolega za przerwę na meczu w Legii dostał 5 złotych, to jak ktoś specjalnie zapłacił 34 zł to za taką wtopę pewnie też zwrot dostanie. Ale na pewno nie na podstawie wpisu na forum ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...