Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zuzia napisał:

W obserwacji wiem, że ludzie preferują Wi-Fi dla TV,  to błąd przy streamie. U mnie nadaje z 50 sieci, w tym kilkanaście z mocnym sygnałem, np. Compale z UPC takie mają. To jak w takich warunkach przerzucać gigabajty przez Wi-Fi. Kabel sieciowy to podstawa dla usług opartych na streamie.

 

Ciekawe.Ja mieszkam na osiedlu,korzystam z wi-fi 5GHz i nie mam żadnych problemów przy strimowaniu.

 

 

 

Edytowane przez aandin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za off topic, ale ta nazwa pojawiała się w kontekście Viaplay kilkakrotnie, a uważam, że to dosyć istotne... Na Twitterze piszą, że Kanał Sportowy został zbanowany, usunięty z YouTube. Szukałem i faktycznie nie ma. 

Może to impuls do pojawienia się czegoś nowego? Może formaty w Viaplay, skoro współpracują? 

 

olyly1.jpg

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciekawe.Ja mieszkam na osiedlu,korzystam z wi-fi 5GHz i nie mam żadnych problemów przy strimowaniu.

Co nie znaczy, że każdy w swojej lokalizacji będzie miał podobnie. Samo Viaplay nie zaleca Wi-Fi.

Jak komuś tnie, pierwsze co powinien zrobić to przełączyć się na kabel sieciowy.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aandin napisał:

Ale rozumiesz,że pasmo 5GHz nie jest tak zapchane jak 2,4 GHz?

Zależy gdzie i kto z czego korzysta. U mnie jest Vectra, UPC, Orange. Ich modemy nadają w obydwu pasmach, to są domyśle ustawienia.

Jak ci nie przycina to korzystaj z czego chcesz. Ale w razie problemów pozostaje kabel, w tym sensie pisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dniem dzisiejszym moje konto Viaplay zostało już z Play. Wygasła płatna subskrypcja i do konca stycznia mogę za 0 zł oglądać. Nie trzeba było tworzyć nowego konta. Zostawiłem podpięta kartę, ponieważ od lutego zamierzam kontynuować płatną subskrypcję.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, misieq napisał:

Pewnie Ci sami konserwatyści są na hdtvpolska, FB i Twiterze (wystarczy poczytać komentarze na ich koncie).

Tytuł na HDTV: "Ostra krytyka Viaplay po meczu Legii Warszawa w Lidze Europy! Użytkownicy nie kryją rozczarowania. Co z tą jakością?". A w tekście 5 osób narzeka na jakość. Na FB Viaplay też kilka osób narzeka. Na Twiterze kilkanaście. W sierpniu 1,3 mln ludzi korzystało z Viaplay. Widać u zdecydowanej większości działa dobrze :D

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

W sierpniu 1,3 mln ludzi korzystało z Viaplay. Widać u zdecydowanej większości działa dobrze :D

Niech się lepiej konkurencja matwi, żeby za miesiąc nie zamienić się miejscami z Viaplay w kontekście statystyk. Bo jak na razie bilans jest taki, że Premier League idzie do Viaplay, gdzie już jest BL i NHL, a patrząc realnie szybciej znajdą się chętni, zarówno na hokej, jak i mecz BL albo PL, niż dla przykładu C+ zrealizuje swoje zapowiedzi o 4k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 19:54, aandin napisał:

Chłopie,oglądam Bundesligę 40 lat.Ty pewnie nawet tyle lat nie żyjesz.Teraz jest tendencja do przenoszenia sportu a szczególnie piłki nożnej do sieci.To nie tylko polska specjalność.Nie chcesz nie oglądaj.Jak dla mnie jakość jest akceptowalna.Do tego wszystkie mecze w jednym miejscu i brak reklam.Za to co w tej chwili już proponuje Viaplay 34 zł nie jest wygórowaną ceną dla mnie.Płacę i będę płacił nadal.

Czyli żadnych argumentów a jedynie osobisty atak :D...Chcę i chcę płacić komuś kto dostarczy mi produkt premium, a nie jakościowe byle co pod szyldem Viaplay. Czy ty w klasycznej telewizji masz reklamy w trakcie meczu :D? Dodatkowo Viaplay nie ma dla mnie żadnych ciekawych praw(oprócz Bundesligi). W Polsce ogląda się przede wszystkim Ekstraklasa i tyle, jeśli chodzi o piłkę nożną(największą oglądalność ma nasza reprezentacja, ale to nie rozgrywki klubowe). Potem mecze Bayernu i ewentualnie Premier League(hity), i La Liga(Real, Barca). Wyniki oglądalności były podawane do publicznej wiadomości i dlatego duże telewizje się o to nie zabijały. Wiadomo że Viaplay podobnie jak Eleven będzie jechało na stracie przez najbliższe lata. Pytanie na ile pozwoli im zagraniczne szefostwo. Eleven Polska jest pod rządami Polsatu obecnie.

 

P.S - Pytanie czemu Viaplay jest już w kablówkach za 20 zł, a od człowieka niezbyt rozgarniętego chce 34 zł na swojej stronie :). Eleven zaczynało od 40? Obecnie od kilku lat mam za 5 zł :D.

Edytowane przez Kirk
Nie obrażaj innych dyskutantów.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

W takim układzie przyczyną może być jeszcze kiepski moduł Wi-Fi 2,4 GHz w telewizorze. Szczególnie w tanich telewizorach montują najsłabsze moduły i wtedy lepiej połączyć kablem.

Wystarczy na kompie ustawić jakość przekazu na niską, podłączyć go do TV 4K i już można udowadniać tragiczną jakość przekazu.

Mecz Legii był przyzwoitej jakości - oczywiście jak na 720p. Niektóre mecze na ELEVEN czy Polsat Sport wyglądają gorzej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
19 minut temu, marian_w napisał:

Wystarczy na kompie ustawić jakość przekazu na niską, podłączyć go do TV 4K i już można udowadniać tragiczną jakość przekazu.

Mecz Legii był przyzwoitej jakości - oczywiście jak na 720p. Niektóre mecze na ELEVEN czy Polsat Sport wyglądają gorzej.

Niby tak, ale takich filmów i tak jest mało, a serwis HDTV daje kłamliwy tytuł, że jest ostra krytyka jakości Viaplay po meczu Legii. W treści okazuje się, że na jakość meczu narzekało 5 osób. No komedia.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Niby tak, ale takich filmów i tak jest mało, a serwis HDTV daje kłamliwy tytuł, że jest ostra krytyka jakości Viaplay po meczu Legii. Po czym okazuje się, że na jakość meczu narzekało 5 osób. No komedia.

Po tym jak przekonałem się, że ten serwis to raczej przypomina Pudelka, niż merytoryczny portal, przestałem ich czytać. Często tytuły to po prostu bz[beep] clickbajty. 

Edytowane przez Toma441
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat są najlepszym serwisem dotyczącym AV. Niestety w ostatnim roku postanowili zacząć nabijać wejścia na stronę główną i wprowadzili clickbaitowe tytuły. Widocznie fachowe recenzje sprzętu to było za mało.

 

Odnośnie obecnych relacji to nie mamy niestety pełnej multiligii gdzie zatrzymujemy się w spotkaniach na chwilę. Jak sami nazywają to "Instant Highlights" czyli mamy statyczną planszę z wynikami i dopiero przy bramce pokazują jakiś mecz. Jedyny plus takiego rozwiązania to przy info o bramce z flashcore nie trzeba szukać konkretnego meczu z całej listy tylko wskoczyć na "Highlightsy".

Edytowane przez Bushiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, marian_w napisał:

Wystarczy na kompie ustawić jakość przekazu na niską, podłączyć go do TV 4K i już można udowadniać tragiczną jakość przekazu.

Mecz Legii był przyzwoitej jakości - oczywiście jak na 720p. Niektóre mecze na ELEVEN czy Polsat Sport wyglądają gorzej.

Nigdy na Eleven czy Polsacie nie widziałem tak słabej jakości jak przy jakimkolwiek meczu na tej platformie

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...