Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, CashBackPlease said:

@bgmnt Nie zapomniałem, natomiast mecze reprezentacji Polski poleciały na kanale otwartym i to jest zasadnicza różnica

 

Poleciał jedynie mecz otwarcia i finał po interwencji samego prezydenta. I taki to jesteś znaffca ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bgmnt napisał:

Poleciał jedynie mecz otwarcia i finał po interwencji samego prezydenta. I taki to jesteś znaffca ;).

Ok, to sorki. Widocznie pomyliłem sobie z innym turniejem. Natomiast, tak czy inaczej, można tę sytuację rozpatrywać w kategoriach wyjątku, bo w zdecydowanej większości przypadków bezproblemowo się dogadują. Po Viapley takiej woli nie widać i to jest ta zasadnicza różnica. Nawet sama komunikacja w mediach z ich strony jest kpiną z kibiców. Pretensjonalne hasło: "wiemy, że oglądacie tylko Lewego" świadczy samo w sobie o tym, że mamy do czynienia z prymitywami. Tak się po prostu nie wchodzi na nowy rynek - oni zaliczyli falstart dosłownie na każdej płaszczyźnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie bawi, jak ktoś kto pisał, jak to ciężko Viaplay odbierać (bo stream, bo dodatkowe urządzenie) pisze teraz, że łatwo można obejrzeć mecz Legii na azerskim CBC Sport, na 46E :D

No tak, łatwiej złapać innego satelitę, ustawiać zezy itp niż włączyć Viaplay :D 

 

Cytat

 Nie zapomniałem, natomiast mecze reprezentacji Polski poleciały na kanale otwartym i to jest zasadnicza różnica 

Coś krucho z pamięcią. Poza meczem otwarcia i finałem nic nie było w otwartej. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CashBackPlease

Nie jest to żaden wyjątek. Idąc dalej w temat siatkówki - Liga Mistrzów CEV z występami polskich drużyn w czasach gdy była przez 2 lata w Canal+ też nie była udostępniona do kanału otwartego. Zresztą teraz też nie wiem czy Polsat się z Kurskim podzielił bo TVP staram się nie oglądać, natomiast przypadek C+ pamiętam bo wtedy nie abonowałem i wykupiłem na Playerze, jakoś jednak nie płakałem na forum przez pół roku że zabrali prawa z Polsatu Sport, który jest basic cable i muszę płacić 50 zł ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bgmnt napisał:

@CashBackPlease

Nie jest to żaden wyjątek. Idąc dalej w temat siatkówki - Liga Mistrzów CEV z występami polskich drużyn w czasach gdy była przez 2 lata w Canal+ też nie była udostępniona do kanału otwartego.

@bgmnt, bo może nie było na nią aż takiego zapotrzebowania? Widziałeś jakieś protesty kibiców, że nie mogli obejrzeć Ligi Mistrzów w siatkówce w kanale otwartym?? To nie jest tak popularne w skali kraju, jak mecze polskich klubów w piłce nożnej w europejskich pucharach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie LE też nie widzę żadnych protestów. A kilku hejterów na forum jak widać nie przeszkodzilo posiadać Viaplay miliona RU.

A liga mistrzów CEV ma podobną oglądalność co mecze polskich drużyn w pilkę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
7 minut temu, CashBackPlease napisał:

Po Viapley takiej woli nie widać i to jest ta zasadnicza różnica.

Jest, bo wszystkie 6 meczów Legii będzie w TVP, trzy na żywo i trzy retransmitowane. Przestań w końcu pisać farmazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
7 minut temu, Zuzia napisał:

Realni użytkownicy, to są chyba zarejestrowane urządzenia, czyli na 1 subskrypcję przypada 5 użytkowników.

Do obliczenia liczby realnych służą poniższe miary:
OW – Liczba odsłon wygenerowana przez wszystkich użytkowników na danej witrynie
CD – Liczba cookies, które na pewno istniały w badanym okresie
OD – Liczba odsłon wygenerowana przez CD

Mając te dane obliczana jest liczba cookies występujących na witrynie, gdyby nie występowało zjawisko kasowalności cookies.
CW = (OW/ OD)*CD
W podobny sposób wyliczana jest liczba cookies zarejestrowanych na wszystkich badanych witrynach, gdyby nie występowało zjawisko kasowalności cookies -  CP.

Zasięg danej witryny obliczany jest ze wzoru:
ZW = CW/CP 

Znając zasięg danej witryny (ZW) i populację internautów w danym okresie (P) obliczana jest liczba faktycznych użytkowników, którzy odwiedzili daną witrynę (Real Users).
UW = ZW*P

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fillion napisał:

 

Kolejny tweet w stylu: my hegemoni- sport premium liderzy  a oni nam nie chcą dać. Ale jak to, przecież mamy wszystko co chcemy.  Cieżkie czasy bo nie ma nic za darmo, bo nie zawsze można mieć to co się chce nawet jak masz "miliardy".  To i tak nie najgorszy deal dla TVP bo mogliby w tym przypadku nie mieć nic.

Było logiczne, że Viaplay nie zrezygnuje całkowicie ze strzału który dostali. Najpierw " Lewy" nigdzie nie odszedł więc sezon sobie " przelecą" na Bundeslidze i teraz na Legii. A za rok Premier League, potem F1 i bazę na spokojnie będą mieli. Bo jednak większość ogląda sport dla sportu a nie tylko dla jakości. Co nie zmienia faktu , że mogli by rozdziałkę powiększyć.

 

Edytowane przez bartas_20
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Do obliczenia liczby realnych służą poniższe miary:
OW – Liczba odsłon wygenerowana przez wszystkich użytkowników na danej witrynie
CD – Liczba cookies, które na pewno istniały w badanym okresie
OD – Liczba odsłon wygenerowana przez CD

Mając te dane obliczana jest liczba cookies występujących na witrynie, gdyby nie występowało zjawisko kasowalności cookies.
CW = (OW/ OD)*CD
W podobny sposób wyliczana jest liczba cookies zarejestrowanych na wszystkich badanych witrynach, gdyby nie występowało zjawisko kasowalności cookies -  CP.

Zasięg danej witryny obliczany jest ze wzoru:
ZW = CW/CP 

Znając zasięg danej witryny (ZW) i populację internautów w danym okresie (P) obliczana jest liczba faktycznych użytkowników, którzy odwiedzili daną witrynę (Real Users).
UW = ZW*P

 

I wszystko jasne.

 

Ze statystyk interesuje mnie ilość subskrypcji, ale tych rzeczywiście płatnych, czyli nie za 0 zł albo z Allegro za ułamek ceny tylko po stawce Viaplay. Była o tym ankieta na forum, ale za wcześnie się skończyła, nie przewidziałam super promocji z Play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
12 minut temu, Zuzia napisał:

Ze statystyk interesuje mnie ilość subskrypcji, ale tych rzeczywiście płatnych, czyli nie za 0 zł albo z Allegro za ułamek ceny tylko po stawce Viaplay.

Takie dane są publikowane kwartalnie, więc trzeba poczekać. Tutaj przykład Netflixa.

 

netflix-comparitech3.jpg

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...