Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, wojtmen napisał:

Rozwijać się będą tak samo jak wszystkie usługi streamingowe, taka przyszłość nas czeka czy się komuś podoba czy nie. Ta wasza telewizja linearna odchodzi pomału do lamusa.

Przyszłość to telewizja hybrydowa.. a jeśli taka przyszłość jak 720p Ty chcesz widzieć czas kupić jakiś tani tablet bo tv zupełnie zbędne:)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Umek napisał:

Przyszłość to telewizja hybrydowa.. a jeśli taka przyszłość jak 720p Ty chcesz widzieć czas kupić jakiś tani tablet bo tv zupełnie zbędne:)

Chyba każdy chce lepszej jakości ale sam streaming to bardzo dobra rzecz. Oglądasz co chcesz kiedy chcesz bez tych durnych reklam. Masz dostęp do większej ilości meczów do tego możesz oglądnąć w późniejszym czasie. 

Edytowane przez wojtmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojtmen napisał:

Chyba każdy chce lepszej jakości ale sam streaming to bardzo dobra rzecz. Oglądasz co chcesz kiedy chcesz bez tych durnych reklam. Masz dostęp do większej ilości meczów do tego możesz oglądnąć w późniejszym czasie. 

To jeśli liczysz na to wszystko, co opisałeś, to Viaplay nie jest dla ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patryszq napisał:

Co tu dużo pisać , bieda jakość , bieda oferta , bieda wszystko , ktoś kto liczył na fajerwerki może jedynie poczuć swąd niewypału jakim jest " WIJAPLEJ " 

Tobie to chyba  nikt nie dogodzi , ani operator, ani żaden serwis stramingowy. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtmen napisał:

Chyba każdy chce lepszej jakości ale sam streaming to bardzo dobra rzecz. Oglądasz co chcesz kiedy chcesz bez tych durnych reklam. Masz dostęp do większej ilości meczów do tego możesz oglądnąć w późniejszym czasie. 

Tak a jak masz przez satelitę to się nie da:) 

A tak szczerze o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Umek napisał:

Tak a jak masz przez satelitę to się nie da:) 

A tak szczerze o co Ci chodzi?

No ja w przeciwieństwie do niektórych tutaj nie wypisuje po 100 postów o tym samym tylko chce dać im szanse na rozwój, jeśli mi coś nie pasuje to za to płacił nie będę ale nie stukam w klawiaturę tego samego... lamentu przez 80 procent tematu.

 

Streaming ma swoje duże plusy i szanse na rozwój. 

Edytowane przez wojtmen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za co teraz będziesz płacił, za ofertę, czy za ich szanse. 

 

Większość tu podchodzi do tego jak do zwykłej transakcji kupna i sprzedaży. I mówi - nie opłaca się. 

 

A szansę na rozwój to może dostać młody piłkarz, który rokuje. A nie platforma która jest obecna na innych rynkach i wchodzi tu do Polski z ofertą, i jakością u nas nie do zaakceptowania w 2021, a tym bardziej w 2022. 

 

Streaming sporu w PL ma póki co więcej minusów niż plusów. Oceniam na podstawie tego, co robi bardziej rozwinięte konkurencja Viaplay.

Edytowane przez darius010
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wojtmen napisał:

No ja w przeciwieństwie do niektórych tutaj nie wypisuje po 100 postów o tym samym tylko chce dać im szanse na rozwój, jeśli mi coś nie pasuje to za to płacił nie będę ale nie stukam w klawiaturę tego samego... lamentu przez 80 procent tematu.

 

Streaming ma swoje duże plusy i szanse na rozwój. 

Ale rozwój czego? Z technologii sprzed 15 lat? To jest forum i ludzie maja prawo napisać co myślą nawet i 15 razy 

Usługa jest słaba, ewidentnie gorsza niż to co już mamy w kraju który finansowo za Szwecja jest dwie epoki..

 

Piszesz że streaming ma szanse na rozwój..ja tylko powiem Ci że sport w 4K jest już nadawany od kilku lat( sam mam BT ultimate i jutro mecz w 4K HDR) także to nie jest kwestia rozwoju a odpowiednich inwestycji a jak wiemy serwis ten już dawno istnieje i niezbyt się rozwinął ..i skoro w tak bogatej Szwecji się nie rozwinął i nie rozwinie z przyczyn  przeze mnie wspomnianych to w Polsce się tym bardziej nie rozwinie..

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jakie opóźnienie np względem sat 1 będzie w piątek przy Bundeslidze. Dzisiaj porównałem opóźnienie GoNet TV z lokalną kablówką podczas meczu Legii. Opóźnienie wynosiło około 60-70 sekund przy internecie światłowodowym. Także Viaplay chyba nie jest takie najgorsze. Np na C+ Sport online opóźnienie względem satelity wynosi około 25-35 sekund

Edytowane przez Dawid88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, darius010 napisał:

To za co teraz będziesz płacił, za ofertę, czy za ich szanse. 

 

 

Jeśli będę miał ochotę to wykupię, jeśli w danym miesiącu oferta mnie nie zainteresuje - podziękuję. To jest bardzo proste.

Czekam tak naprawdę na Disney+, który może u mnie wpłynąć na rezygnację z Netflixa, ktory z kolei kupuję  od lat i mam "na stałe."

Viaplay w tej konfiguracji jest dodatkiem i to ciekawym, bo ma sport. I z czasem będzie tam tego sportu więcej.

13 minut temu, Dawid88 napisał:

Zobaczymy jakie opóźnienie np względem sat 1 będzie w piątek przy Bundeslidze. Dzisiaj porównałem opóźnienie GoNet TV z lokalną kablówką podczas meczu Legii. Opóźnienie wynosiło około 60-70 sekund przy internecie światłowodowym. Także Viaplay chyba nie jest takie najgorsze. Np na C+ Sport online opóźnienie względem satelity wynosi około 25-35 sekund

Za chwilę mit o legendarnym opóźnieniu upadnie ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Umek napisał:

Z tego co wiem to w Szwecji maja kanał 4K wiec to nie jest tak że jakiś klient jest mniej wymagający

Znalazłam na ich stronie, że 720p to regularna transmisja, a w Ultra HD 4K - wybrane transmisje Formuły 1 i Premier League.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

Znalazłam na ich stronie, że 720p to regularna transmisja, a w Ultra HD 4K - wybrane transmisje Formuły 1 i Premier League.

 

 

Na pewno będzie lepiej niż na wyśmiewanym Eleven , gdzie  transmisje Bundesligi były w rozdzielczości 4K i przynajmniej bitrate od  16 mb/s.

😉

Będą zachwyty nad małymi telewizorami i ekranami od telefonów. 😀

Wszak cały sport powinien być w Daznach i innych Viaple' jach.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłam kilka minut na dokładniejsze sprawdzenie, bitrate bez zmian, ale FPS faktycznie wskoczyło na 50 przez co obraz stał się żywszy. Teraz mamy tyle ile obiecali 720p 50 FPS.

 

viaplay2.png

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zuzia napisał:

Teraz mamy tyle ile obiecali 720p 50 FPS.

Normalnie szaleństwo jak na możliwości streamingu w porównaniu do przestarzałej tv sat. :D

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...